Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@delltop , ja miesiąc przed końcem umowy na OL zadzwoniłem na infolinię i przedstawiłem konsultantowi sprawę rezygnacji, którą przyjął i wyraziłem zgodę na internet domowy. Dzień po dniu rezygnacji z OL, numer komórkowy przypisany do OL przeniosłem do Flexa i tak jest do dzisiaj. Drugi numer komórki trzymam na starych warunkach abonamentu i dzięki temu mam rabat na 5 dych (w tym za elektroniczne faktury). Ta zaszłość, to po Neostradzie 512 z telefonem stacjonarnym i na miedzi, na której mi się fajnie siedzi. Zrezygnowałem, podobnie jak Tobie nie jest potrzebny, z pakietu tv, bo na 10Mb/sek nie uciągnie, a na 20Mb/sek mi zrywało neta. Wybór należy do Ciebie. Niby u mnie ten proces rezygnacji miał mieć miejsce tylko w salonie, ale ja akurat trafiłem tam na niechętnego konsultanta, który straszył i chciał osiągnąć swój cel biznesowy. Natomiast konsultant na infolinii rozwiązał moje rozterki jedną konkretną rozmową. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 50
  • 0

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Muszę jeszcze Was o coś podpytać bo nie mogę się dogadać z Orange i ich lakonicznymi odpowiedziami na moje pytania.

 

Mam ten Orange Love 4w1, umowa już od roku na czas NIEOKREŚLONY, założyłem już internet światłowodowy od innego dostawcy a co za tym idzie chcę zrezygnować z usług Orange.

 

Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak:

 

22.07.2022 przez chat Orange konsultant przyjął dyspozycję przeniesienia numeru zawartego w OL do oferty na kartę, mam oczekiwać na kontakt e-mailowy bądź telefoniczny w tej sprawie (i czekam cały czas).

 

Aplikacja mój Orange mówi mi, że mój cykl rozliczeniowy kończy się za 10 dni (w momencie pisania tego posta).

 

 

Nie mogę uzyskać informacji od Orange (ich odpowiedź to proszę czekać na rozpatrzenie wniosku) więc zapytam Was:

 

Za jaki okres będę musiał jeszcze opłacić Orange Love, kiedy mój numer z tego pakietu będzie uwolniony działał w ofercie na kartę i kiedy będę całkowicie wolny od Orange?

Nie umiem policzyć jakich terminów muszę przestrzegać, czy patrzeć na okres rozliczeniowy czy okres wypowiedzenia (chyba 30 dni) a zależy mi na tym by jak najszybciej przestać płacić za to czego już nie używam. Chcę zdać sprzęt i mieć z głowy tą sytuację, ale czekam w sumie na informację od Orange, a oni zasłaniają się tym, że zazwyczaj w ciągu 7 dni rozpatrują sprawy.

 

Dzięki za wcześniejsze odpowiedzi, pozdrawiam


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@delltop , to jest możliwość przeniesienia numeru do oferty na kartę? 

 

Anonim

Nie dotyczy

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Konsulat przyjął takie zlecenie (bo wiadomo wpisać może ci chce) ale numeru połączonego w Orange Love nie przeniesiesz na kartę. Możesz go przenieść do innej sieci ale to wiadomo z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Wtedy z momentem przeniesienia numeru internet odłączy się. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@Ron były na forum opisane sytuacje, że z pakietu OL dało się przenieść numer na kartę. Jak w trakcie przenoszenia były problemy i numer został wyłączony, to po kontakcie z infolinia, numer był ponownie włączany.

Osobiście bym nie ryzykował, tylko numer przeniósł do konkurencji, a ewentualnie potem wrócił do Orange na kartę. 

@delltop opłata będzie liczona proporcjonalnie do zakończenia umowy. Jak masz na czas nieokreślony, to nie trzeba czekać do końca okresu rozliczeniowego. Jeżeli płatność została pobrana z góry za cały okres rozliczeniowy, a umowa zakończona wcześniej, to będzie wystawiona faktura korygująca i można poprosić o zwrot nadpłaty.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@ketrasaArtur @Anonim , konsultant widząc w systemie, że migracja do oferty na kartę jest możliwa, to zaznacza taką opcję.

 

To można albo nie można i tu sprawa w końcu musi być jasna. To jest mało poważne i w końcu ktoś z Orange powinien na forum to wyjaśnić. 🤨👎

 

@Justyna_OL , 

@Jola_OL 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@Ron teoretycznie nie można z OL przenieść numeru do oferty na kartę, w praktyce podobno jest taka możliwość. Osobiście nie sprawdzałem, bo nie chciałem stracić numeru, na NO były przypadki opisane, że jednak się dało. Dla mnie OL jest dziwną ofertą.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Moze się coś zmieniło, dlatego o tym trzeba pisać.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 50
  • 0

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Ohh, czyli złą taktykę obrałem?

Kurczę, nie zależy mi wcale na tym Orange tylko na szybkim zakończeniu umowy i sprawy z nimi. Mogę i przenieść numer gdziekolwiek indziej byleby go zatrzymać, myślałem, że tak jak proponują czyli do Orange na kartę tak będzie najlepiej i najszybciej...

 

 

Powiedzcie mi, czy ja w tej sytuacji mogę przenosić teraz numer gdzie indziej? Nawet jeśli gdybym mógł - ze dwa razy przenosiłem numer i z tego co pamiętam trzeba wybrać u nowego operatora datę przenosin - co ja tam miałbym wpisać by było okej? Jak mam 10 dni do końca okresu rozliczeniowego to obojętnie jaki dzień przed tym okresem?

 

Kurczę, głowa mała a moim celem jest po prostu zachować numer i jak najszybciej przestać płacić za OL...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

 


@delltopnapisał(-a)

....myślałem, że tak jak proponują czyli do Orange na kartę tak będzie najlepiej i najszybciej..


Jeszcze sami zaproponowali przejście na kartę😁