Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak to jest z tą prędkością internetu?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Jak to jest z tą prędkością internetu?

Witajcie,

 

niedawno pewna Pani z działu marketingowego zachęciła mnie do umowy połączonej z moją jednoosobową działalnością. W jej ustach wszystko brzmiało pięknie, niczym poezja - nieskończony transfer, LTE 112 mb/s, laptop, router, strefa biurowa, karta dualna, cuda na kiju. I ten piękny sen prysł w momencie gdy tylko podpisałem umowę i uruchomiłem router (dzisiaj). Mieszkam w centrum Łodzi, sprawdzałem odbiorniki LTE, dosłownie wszędzie dookoła. I wtedy dochodzę do momentu gdy włączam speedtest.net a predkość to 2-10 mb/s... Zasieg LTE mam na full.

 

Czy to jest normalne? Czy to minie czy po prostu dałem się zrobić w wała, bo umowy międzybiznesowej nie można wypowiedzieć tak jak konsumenckiej?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Jak to jest z tą prędkością internetu?

Sprawdzałem, miałem na myśli na mapie.

 

Nie mam możliwości sprawdzenia internetu w innym miejscu bo to ta słynna "strefa biurowa", zasięg 500m.

 

Co najwyżej może drugą kartę wypróbuję.

 

Tak czy inaczej słabo to wygląda jak dla mnie.

 

Internet mobilny ograniczony do 500m i do tego reklamowany jako 112 mbps, który ma tylko 10mbps to wielkie nieporozumienie. Anulowałem umowe internetu 50mbps, liczyłem na przyśpieszenie a to co dostałem - droższe i wolniejsze. Śmiech na sali.

 

Dla tych co się zastanawiają i trafili przypadkowo w geście porady - NIE POLECAM!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to jest z tą prędkością internetu?

Sugerowałbym kontakt z działem technicznym BOK przez infolinię lub Mój Orange i sprawdzenie obciążenia okolicznych nadajników. Ew. sprawdzenie konfiguracji.

Piszesz, że sprawdzałeś wcześniej. Czy test był robiony na karcie Orange? czy w jaki sposób to sprawdzałeś?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Jak to jest z tą prędkością internetu?

Dział techniczny powiedział mi, że za oknem mam nadajnik i nie ma dostępu do sprawdzenia natężenia ruchu na nim. Oczywiście nadajnik widzę przez okno, jest w odległości 200-300 metrów. Internet z konkurencyjnej firmy 50 mbps leci bez mrugnięcia.

 

Nie pisałem nic, że sprawdzałem wcześniej. Dzisiaj podpisałem umowę, podłączyłem kartę i zobaczyłem co to znaczy internet w orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to jest z tą prędkością internetu?

Napisałeś "sprawdzałem odbiorniki LTE", to nie wiem jak to polegało.
200-300 m przy centrum i dużej gęstości zaludnienia może powodować przeciążenie.

A masz możliwość przełożenia karty sim do innego urządzenia/sprawdzenia w innej lokalizacji? czy masz pewność, że konfiguracja jest ok?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Jak to jest z tą prędkością internetu?

Sprawdzałem, miałem na myśli na mapie.

 

Nie mam możliwości sprawdzenia internetu w innym miejscu bo to ta słynna "strefa biurowa", zasięg 500m.

 

Co najwyżej może drugą kartę wypróbuję.

 

Tak czy inaczej słabo to wygląda jak dla mnie.

 

Internet mobilny ograniczony do 500m i do tego reklamowany jako 112 mbps, który ma tylko 10mbps to wielkie nieporozumienie. Anulowałem umowe internetu 50mbps, liczyłem na przyśpieszenie a to co dostałem - droższe i wolniejsze. Śmiech na sali.

 

Dla tych co się zastanawiają i trafili przypadkowo w geście porady - NIE POLECAM!