Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 15
  • 0

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

Witam wszystkich,

prosze tutaj o pomoc poniewaz z wirtualnym Maxem nie moge sie dogadac - co jest jakas kpina nt. obslugi klienta, ale tu nie o tym.

Moja Mama posiada telefon stacjonarny w Orange, ktory od okolo dwoch tygodni nie dziala, o czym dowiedzialem sie z listu od niej, poniewaz na stale mieszkam zagranica i mamy kontakt glownie telefoniczny, dlatego martwilem sie bardzo, do czasu otrzymania tego listu.

Moja Mama jest osoba w sedziwym wieku, w zwiazku z czym nie za bardzo ogarnia technologie. Dlatego to ja, chcialem zglosic ta awarie do Orange, i tu zaczyna sie dramat, poniewaz jestem w szoku odnosnie obslugi klienta oferowanej w Polsce.

Awarie mozna zglosic tylko przez chatboota czyli tego Maxa, co jest poprostu masakra, poniewaz do tego trzeba posiadac telefon komorkowy, zarejestrowany w polsce na ktory przyjda smsy od operatora w sprawie awarii oraz podac tysiac innych danych, do ktorych nie mam dostepu, poniewaz nie moge dodzwonic sie do Mamy i kolo sie zamyka.

Niestety ten jeden z najwiekszych dostawcow rozwiazan telekomunikacyjnych w Polsce nie przewidzial zadnych innych mozliwosci kontaktu, pomijajac rzeczonego Maxa lub zarejestrowanie konta w MyOrange, co tez niestety wiaze sie z podawaniem danych, do ktorych nie mam dostepu.

Dlatego sflustrowany i zdegustowany zwracam sie do uzytkownikow tego forum z zapytaniem - co moge zrobic, zeby poprostu, najzwyczajniej w swiecie, zglosic awarie i w zwiazku z tym zamowic wizyte technika do mojej mamy?

Z gory dziekuje za wasza pomoc i sugestie.

 

___________

* W temacie doprecyzowałem kategorię - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

Zadzwoń na numer +48510100100 - z dowolnej sieci i powiedz Maxowi kilka razy, że chcesz rozmawiać z konsultantem. Po paru próbach przełączy Cię do żywej osoby. Numer kontaktowy to ma być alternatywny kontakt do osoby na miejscu - np. by technik mógł ustalić o której godzinie ktoś będzie w miejscu gdzie jest aparat telefoniczny.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

Zadzwoń na numer +48510100100 - z dowolnej sieci i powiedz Maxowi kilka razy, że chcesz rozmawiać z konsultantem. Po paru próbach przełączy Cię do żywej osoby. Numer kontaktowy to ma być alternatywny kontakt do osoby na miejscu - np. by technik mógł ustalić o której godzinie ktoś będzie w miejscu gdzie jest aparat telefoniczny.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

Cześć @ZAP 

Podsyłam Ci linka do pomocy technicznej Orange Awaria telefonu stacjonarnego https://www.orange.pl/omnibook/awaria-telefonu-stacjonarnego#  

Masz tam  punkt 1 Co zrobić, jeśli telefon stacjonarny nie działa? Zerknij do niego

Jeśli ten link nie pomoże to tak jak pisze kolega wyżej zgłoś awarie  na infolinii pod numerem  510 100 100 lub w aplikacji Mój Orange lub po zalogowaniu do konta na www.orange.pl

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

*100 nie jest dostępna z zagranicy

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

Ok dzięki @Piotrekk85 poprawiony wpis

Pozdrawiam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 15
  • 0

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

Dziekuje wszystkim za propozycje, zwlaszcza Piotrekk85 - poniewaz zrobilem tak jak mi poradzil, i po wielokrotnym powtarzaniu ze chce rozmawiac z konsultantem, zostalem w koncu z nim podlaczony, i udalo mi sie umowic wizyte technika. Dziekuje jeszcze raz, i temat uwazam za zamkniety.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

Na przyszłość warto sobie skonfigurować Mój Orange, na etapie zgłoszenia jest robiony "test lini" co dodatkowo potwierdza zasadność zgłoszenia i jest to na pewno wygodniejsze i oszczędza czas. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

I tak dla osób starszych to wyzwanie. Tym bardziej, że jak się nie ma drugiego telefonu - to chyba na mój Orange bez doradcy zgłoszenia się nie zrobi.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Jak powiadomic o awarii telefonu stacjonarnego?

@ZAP  z doświadczenia: temat , a właściwie sprawę zamkniesz po tym jak usłyszysz sygnał w słuchawce. 

Ostatnio że zgłaszaniem telefonów zauważyłem problemy. Poradzę, żebyś pilnował jednak zgłoszenia, które może być zamknięte z odpisem ok, a nawet nie dotrzeć do technika. 

System pomiarowy czasem odrzuca takie reklamacje i warto przypilnować jej realizacji.

Tyle tytułem podpowiedzi