Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB

► Wątek został wyodrębniony z tematu 20GB na 20-lecie!!! - Moderator Wiktor ◄

 

Mam pytanie, czy tylko mi pobiera internet z mojego transferu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB??
Wczoraj wyslalam smsa, dostalam potwierdzenie, dzisiaj dodało mi dodatkowy intenet, a przy korzystaniu i tak zeszło mi z mojego transferu. O co chodzi?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7020
  • 183

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB


@Tosqanapisał(-a)
W aplikacji Orange. Mialam pakiet podstawowy na wyczerpaniu plus 20gb bonusu, ogladam film i w trakcie dostaje smsa ze wykorzystalam transfer danych. Patrze w aplikacji a transfer pods. 0, a 20GB nie ruszone. W regulaminie promocji jest napisane, ze najpierw pobiera z bonusu, ale u mnie to nie działa. Boje sie nadal korzystac z internetu, bo doliczą mi koszty do abonamentu za przekroczenie limitu, a z bonusu nie zejdzie.nic.

Jeśli ten transfer został pobrany z pakietu podstawowego po otrzymaniu smsa o przyznaniu pakietu bonusowego, to złóż reklamację, np. przez czat. Ten bonusowy pakiet faktycznie powinien schodzić przed innymi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB

A jak sprawdzasz wykorzystanie GB?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB

W aplikacji Orange. Mialam pakiet podstawowy na wyczerpaniu plus 20gb bonusu, ogladam film i w trakcie dostaje smsa ze wykorzystalam transfer danych. Patrze w aplikacji a transfer pods. 0, a 20GB nie ruszone. W regulaminie promocji jest napisane, ze najpierw pobiera z bonusu, ale u mnie to nie działa. Boje sie nadal korzystac z internetu, bo doliczą mi koszty do abonamentu za przekroczenie limitu, a z bonusu nie zejdzie.nic.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7020
  • 183

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB


@Tosqanapisał(-a)
W aplikacji Orange. Mialam pakiet podstawowy na wyczerpaniu plus 20gb bonusu, ogladam film i w trakcie dostaje smsa ze wykorzystalam transfer danych. Patrze w aplikacji a transfer pods. 0, a 20GB nie ruszone. W regulaminie promocji jest napisane, ze najpierw pobiera z bonusu, ale u mnie to nie działa. Boje sie nadal korzystac z internetu, bo doliczą mi koszty do abonamentu za przekroczenie limitu, a z bonusu nie zejdzie.nic.

Jeśli ten transfer został pobrany z pakietu podstawowego po otrzymaniu smsa o przyznaniu pakietu bonusowego, to złóż reklamację, np. przez czat. Ten bonusowy pakiet faktycznie powinien schodzić przed innymi.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB

Ok dzięki za pomoc.
Rozmawialam z konsultantem z orange i Pani zapewniala mnie, ze po skonczeniu mojego pakietu podstawowego, transfer bedzie pobierany z bonusu, ale nie chce mi sie w to wierzyć, bo nie tak powinno byc.
Zostaje złożenie reklamacji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB

Okej, a rozłączyłeś połączenie z internetem po otrzymaniu smsa o przyznaniu urodzinowych GB? Jeśli nie, uruchom ponownie telefon - to skutecznie powinno nawiązać połączenie na nowo.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7020
  • 183

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB

U mnie po włączeniu bonusa od razu zaczęło z niego pobierać. Nie musiałem restartować sesji.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB

Śmiech na sali...
Dzisiaj spojrzałam na saldo transferu i zwróciło mi wykorzystaną resztę podstawowego transeru po otrzymaniu bonusu. Stwierdziłam że problem sam się rozwiązał, cofnęli co zepsuli i jest ok. Więc korzystam z internetu pełną parą, z ciekawości zerkam na Moj Orange, a tam co? +10zl do abonamentu za przekroczenie transferu. A z 20GB znowu nic nie zeszło. Tracę nerwy, zglosilam.reklamację, doradca polecil mi zebym.do rozwiazania sprawy najlepiej nie korzystala z internetu (do 7dni). Super! Przez ich błędy nie moge korzystac, bo nalicza mi platny pakiet, za ktory pewnie bede musiala zaplacic, bo wykrecą się swoimi kruczkami i wina i tak będzie po mojej stronie, bo moglam nie korzystac i po problemie. Jestem sfrustrowana!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB

Opisy prezentowane na forum nie są jednoznaczne. Trzeba pamiętać, że sesje internetowe nie są rozliczane na bieżąco w każdej sytuacji. Być może pakiet zaskoczył dopiero bo włączeniu schodka. To można samodzielnie prześledzić na rachunku szczegółowym jak będzie faktura- tam są piktogramy i widać z czego schodził internet.

Anonim

Nie dotyczy

Internet zużywany z własnego pakietu, a nie z dodatkowych urodzinowych 20GB

Taki problem jak opisujesz @Tosqa może się zdarzyć jak sesja trwa, pakiet bonusowy dostałeś, ale dane szły z konta, trzeba włączyć wyłączyć telefon, by zaskoczył bonus (ten na 20 lat Orange/Idea), znajomi włącz wyłącz stosowali, nikomu nie zabrało z pakietu danych, bonus zaskoczył, być może był jakiś bug, to nie jest nagminne raczej, więc trzeba poczekać, BOK Orange ci to naprawi.