Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie

Siema. Mam internet mobilny z Orange (router ZTE MC888D). Wszystko śmiga bez zarzutu oprócz jednego… granie poprzez remote play (konsola PS5 w innym mieście przy stabilnym łączu). Problem polega na tym, że zrywa połączenie po kilku sekundach. Czasami jednak po kilku próbach łączenia połączenie się stabilizuje i wszystko działa bez problemu. Ale to jednak loteria i nie mam pojęcia od czego to zależy. Router stoi obok w odległości pół metra (położenie idealne). Co tu trzeba zrobić żeby zawsze działało?

 

 

 

___________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu oraz przeniosłem z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13770
  • 56639
  • 672

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie

@mrochala  zrobić testy podłączając tylko po kablu i wystawiając router bezpośrednio na nadajnik BTS, adres znajdziesz w apce pomocniczej NetMonster 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie

Urządzenie  z którego korzystam łączy się tylko przez WiFi, nie da się po kablu. Jestem trochę zielony w tym temacie 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 710
  • 2690
  • 22

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie

@mrochala 

Skąd masz wersję D ? Ona nie jest na rynek Polski.

Spróbuj w opcjach routera zmniejszyć szerokość pasma wi-fi 5GHz na 80Mhz zamiast 160Mhz. Zakładam że się łączysz po 5Ghz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie

Takie mam ustawienia jak na zdjęciu. Router mam z salonu Orange jak podpisywałem umowę. 


IMG_2098.jpegIMG_2099.jpeg

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 710
  • 2690
  • 22

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie

@mrochala 

Ustaw np. 36 kanał na sztywno.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie

Ustawiałem 40 (według WiFi analyzer najlepszy) i to nie pomogło 😕 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1935
  • 9432
  • 77

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie

@mrochala Doprecyzuj: łączysz się z telefonu, przez WiFi do routera ZTE, a konsola PS5 znajduje się w innej lokalizacji? W takim przypadku problemy z WiFi bym odrzucił.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie

Konsola jest w innym mieście podłączona kablem do internetu UPC. Przez router ZTE próbuje się połączyć z aktualnego miejsca. Próbowałem też połączyć się przez hotspota z telefonu (ta sama sieć Orange) i problem był taki sam. Łączyłem się też przez hotspota z telefonu z jeszcze innego miasta i tam wszystko działało bez problemu. Tylko w aktualnej lokalizacji mam ten problem. 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1935
  • 9432
  • 77

Internet mobilny - remote play na PS5 zrywa połączenie

@mrochalaJak oceniasz stabilność innych usług sieciowych oprócz RP? Streaming działa poprawnie? Zakładając, że to nie wina lokalizacji i przeciążonego nadajnika: czy w Twojej ofercie dostępu do Internetu masz możliwość uruchomienia usługi Orange VPN?