Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet i OW

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Internet i OW

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Dzień doberek,

 

szukam odpowiedzi na pytanie dlaczego zabierane są cyklicznie kilobajty z mojego pakietu internetowego skoro transmisję danych mam wyłączoną? W opisie jest Internet i OW. Wczoraj, w ciągu 10 minut, zabrano 10 x po 200 kB. Czy ktoś coś może mi poradzić?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet i OW

Jaki telefon?

W większości telefonów wyłączenie danych mobilnych nie blokuje całkowicie internetu (w sensie operatora). Np. Lokalizacja poprzez nadajniki sieci komórkowej m.in. w Orange jest rozliczana pod tą pozycją. Mogą to być też wirusowe aplikacje obchodzące ustawienia.

Na początek sugerowałbym wyłączyć lokalizację po sieci komórkowej (po satelitach może zostać). A potem należałoby przejrzeć listę aplikacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet i OW

Jaki telefon?

W większości telefonów wyłączenie danych mobilnych nie blokuje całkowicie internetu (w sensie operatora). Np. Lokalizacja poprzez nadajniki sieci komórkowej m.in. w Orange jest rozliczana pod tą pozycją. Mogą to być też wirusowe aplikacje obchodzące ustawienia.

Na początek sugerowałbym wyłączyć lokalizację po sieci komórkowej (po satelitach może zostać). A potem należałoby przejrzeć listę aplikacji.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Internet i OW

Dzięki za szybki odzew. Posiadam telefon Sony Xperia Z coś tam 😉 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet i OW

To lokalizacja na 99%

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Internet i OW

A mogę poprosić o nakierowanie, bom kompletną blondynką 😉 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet i OW

Wejdź w ustawienia, tam powinna być Lokalizacja.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Internet i OW

Dzięki bardzo, znalazłam, aczkolwiek musiałam zgłębić się bardziej. Mam nadzieję, że pomoże. Pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet i OW

To sprawdź za kilka h lub jutro i daj nam znać. Jak nadal jest problem, to trzeba sprawdzić zainstalowane aplikacje.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Internet i OW

Jasne, na pewno się odezwę. Sama jestem ciekawa czy to pomoże 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Internet i OW

Dzień dobry, chyba się udało 🙂 Tyle połączeń z biurem obsługi i z pomocą techniczną. Kilka złożonych reklamacji i nikt nie potrafił mi pomóc, a wystarczyło zapytać na forum. Od wczorajszej pomocy - cisza, zero zabranych kilobajtów. Mam nadzieję, że będzie już dobrze. Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam upalnie 🙂