Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?

Witam,

26 kwietnia podpisałem z narzeczoną umowę na internet LTE dla firm ze strefą biurową z limitem 999gb. Przez pierwsze dni internet działał bardzo dobrze prędkości w zakresie 30-50Mb/s i niski ping. Uszczypnęliśmy 70GB z limitu strefy domowej. Niestety wczoraj zauważyłem spadek prędkości i tu uwaga, za każdym razem w speedtestach osiągam prędkości 10/10Mb/s (down./up.). Ewidentnie otrzymałem limit prędkości, po włożeniu  do routera karty z oferty na kartę na speedteście mam około 34/14Mb/s. Zrobiłem kilkanaście pomiarów speedtest'em z kartą z usługi abonamentowej i drugiej wyciągniętej z telefonu i wyniki same mówią za siebie.

Wygląda na to, iż mimo, że umowa jest zawarta na internet do prędkości 225Mb/s nakładany jest znienacka limit i niestety nie są respektowane warunki umowy. Złożyłem stosowną reklamację ponieważ uniemożliwia mi to komfortową pracę z firmie na kilku stacjach roboczych. Ogromny minus dla Orange na sam początek współpracy.

 

Pomiar - karta z usługą dla firm

hosting

Pomiar - usługa na kartę

hosting

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym ?

 

Pozdrawiam

 

 

 

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?

Limit jest nakładany zgodnie z regulaminem. Internet mobilny nie jest z gumy.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?

Tak się składa, że czytam regulaminy. W regulaminie jest zapis :

 

W Strefie Internetu Biurowego mogą Państwo korzystać z dostępu do Internetu z pełną prędkością, przy czym po przekroczeniu przez Państwa
999 GB (zwanego dalej Pakietem GB w Strefie) w danym okresie rozliczeniowym zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia prędkości do 1 Mb/s, trwającego do końca tego okresu rozliczeniowego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?

W regulaminie jest też taki zapis:

Zasoby Mobilnej Sieci Orange są ograniczone i zmienne. Prędkość
przesyłania danych w związku z korzystaniem z usług dostępu do
internetu zależy między innymi od takich czynników, jak obciążenie
stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, technologii
czy maksymalnych prędkości dostępnych w urządzeniach, z których
korzysta Abonent, a także od warunków atmosferycznych. Z uwagi na
powyższe czynniki, Operator nie może zagwarantować osiągnięcia
maksymalnej prędkości przesyłania danych w usłudze dostępu do
internetu. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych technologii
i technicznych aspektów działania usługi dostępu do internetu Abonent
może uzyskać na stronie internetowej Operatora lub za pomocą Orange
Biura Obsługi Klienta. Operator dokonuje pomiaru ruchu w Mobilnej
Sieci Orange i prowadzi pomiar ruchu wewnątrz Mobilnej Sieci Orange
oraz na stykach do innych sieci, w tym sieci Internet. Mobilna sieć
Orange jest monitorowana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Operator
dokonuje pomiarów w celu zapobiegania osiągnięciu lub przekroczeniu
pojemności łączy lub Mobilnej Sieci Orange oraz rozdzielenia jej
zasobów w ten sposób, aby zapewnić Abonentom najlepszą w danych
warunkach jakość świadczonej Usługi. Może to wpłynąć na prędkość
przesyłania danych dla poszczególnych Abonentów.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?

Brak takiego zapisu w regulaminie "Internet LTE dla Firm Biurowy". Ponadto kompletnie wyklucza się to z zapisem przytoczonym przeze mnie. Skoro operator pozwala na korzystanie z pełną prędkością w ramach limitu GB to chyba coś tu jest nie tak. Tym bardziej, że limit jest po tygodniu czasu nieco uszczypnięty więc nie ma tu mowy o wielkim ruchu sieciowym po mojej stronie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?

W regulaminie https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006135/4108564720.pdf w punkcie 52 jest zapis:

Terminy, skróty lub wyrażenia pisane w niniejszym regulaminie z wielkiej litery, a której nie zostały w nim zdefiniowane, mają znaczenie nadane im przez obowiązujące Państwa w dniu zawierania umowy lub aneksu następujące dokumenty: Krajowy Cennik usług, regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych, regulamin usługi CyberTarcza oraz regulamin usługi Dodatkowa karta SIM.

 

Regulamin jest tu https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1997333/4090538941.pdf i jeden z punktów zacytowałem wyżej. Poza tym nie masz w żadnym dokumencie sformułowania czym jest pełna prędkość. Możesz pisać reklamacje wszędzie, życzę powodzenia, ale zapisy co do "racjonalnego zużycia" czy innych podobnych rozwiązań mają wszyscy operatorzy i nie ma perspektyw na zmianę tego póki co. Internet nie jest z gumy, jeśli w okolicznych nadajników korzysta sporo osób, to niestety prędkość bywa przycinana. Poza tym też zaprezentowane w pierwszym poście dwa screeny nie przesądzają, że to na 100% jest lejek, a może korzystasz z innego pasma częstotliwości.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?

Warunki dla obu pomiarów są identyczne - na routerze B525 wymusiłem pasma 800+1800 w obu przypadkach. 

Anonim

Nie dotyczy

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?

@mx180  Jak się za dużo w krótkim czasie przerzuca danych, to się przycina, pisanie reklamacji nie ma żadnego sensu. W Orange tak jest. Jest to napisane w regulaminie, ale nie wprost, była o tym dyskusja. A ten limit tych trzech dziewiątek to taki tam wabik na klienta, który będzie sobie myślał, że dopiero po jego zużyciu interek zdechnie. Jak oni by napisali w regulaminie jak jest w rzeczywistości, to ile osób by zrezygnowało?

A tak się zakamufluje jaka jest praktyka i jest dobrze, klienta się złapie. 


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?

@mx180 @Piotrekk85 @Anonim a tak prozaiczna rzecz jak skontrolowanie strefy biurowej? czy jest ustawiona tam gdzie jest ten B525 ? Znam przepadki takie że klient był na "granicy strefy" i konsumował ten poza strefowy pakiet.


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Internet LTE dla firm - nakładanie limitów prędkości?

@mx180 @Anonim @Piotrekk85 Dodatkowo dodam że strefa odpala się przy pierwszym uruchomieniu, znam przypadak uruchomienia routera w salonie i tam też ustawiła się strefa. A potem zgrzyt i reklamacja, że nie działa internet w domu. Skontrolować strefę na 510600600.