Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

Cześć,

kilkanaście dni temu podpisałem umowe na INternet LTE dla domu 150GB.

Niepokoi mnie kilka rzeczy w moim koncie. Gdy włącze zakładkę bieżące wykorzystanie widzę coś takiego

 

Przechwytywanie.JPG

Dlacego w kategorii internet widzę 60 GB a nie 150? Co się stanie po przekroczeniu tej granicy?  

Dodtakowo mam bonus w postaci "Internet mobilny bez limitów od północy do 8.00" a nie zauważyłem aby nocny transfer nie został doliczany do zużycia pakietu internetu.

 

Czy ja nie rozumiem czegoś w działaniu tych usług?

 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36829
  • 1370

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

Jeśli jesteś w trakcie pierwszego niepełnego okresu rozliczeniowego, nie dostajesz pełnego limitu danych tylko proporcjonalnie za liczbę dni.

Poza tym po screenie widać, że u Ciebie okres rozliczeniowy się skończył wczoraj. Te 60 GB dotyczy limitu poza strefę/po wykorzystaniu GB ze strefy/lub na inne karty na wspólnym rachunku.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

@jabol333Jak czegoś nie rozumiesz to zadzwoń do BOK 510 100 100.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

@Anonim, Oczywiścię, że mogę zadzwonić ale postanowłem najpierw zapytać tutaj, ponieważ uznałem, że szybciej uzyskam odpowiedź

Anonim

Nie dotyczy

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

@jabol333Jak widze dobrze to pozostało tobie 60GB z 150GB, czyli wykorzystałeś 90GB


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36829
  • 1370

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

Jeśli jesteś w trakcie pierwszego niepełnego okresu rozliczeniowego, nie dostajesz pełnego limitu danych tylko proporcjonalnie za liczbę dni.

Poza tym po screenie widać, że u Ciebie okres rozliczeniowy się skończył wczoraj. Te 60 GB dotyczy limitu poza strefę/po wykorzystaniu GB ze strefy/lub na inne karty na wspólnym rachunku.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

Tak, pierwszy niepełny okres rozliczeniowy skończył się wczoraj. 

 

Wydaje mi się, że problemem jest to, że dane odliczane są u mnie właśnie z tego pakietu 60GB ( choć znajduję się w stefie domowej) - lub tylko mi się wydaje że są pobierane z tego pakietu.

Dzisiaj zużyłem ok 16GB danych. W aplikacji mobilnej w zakładce "Stan konta" widzę, że zużyłem 16GB ale w pakietach "w strefie InternetDOM" widzę, że pozostaló 150GB a w pakiecie Orange Free NET 60GB.

Dla mnie oznaczałoby to, że te dane nie są bpobierane nie wiem skąd.

Nie wiem też dlaczego napisane jest, że "okres skończył się wczoraj" a nie, że skończy się 4.03.2017


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36829
  • 1370

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

Te dane nie odświeżają się na bieżąco, jeśli połączenie trwa. Warto rozłączyć internet na chwilę i sprawdzić po około kwadransie.

Jak skończył się wczoraj, to skończy się kolejne 3.03.2017. Kwestia nazewnictwa.

Pracuję w Orange
  • 50
  • 25
  • 3

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

Jedno ważne pytanie. Aktywowałeś strefę domową na mój orange? Jeżeli nie to powinno Ci ściągać z tych 60 gb poza strefą bo fizycznie nie masz wyznaczonej strefy.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

Tak, oczywiście - wyznaczyłem i współrzędne które otrzymałem mailem wyglądają na prawidłowe.

Korzystająć z aplikacji Orange na Andoida znalazłem coś takiego:

16521813_627370614119548_1285635854_n.png16522754_627369767452966_1324764498_n.png

Wygląda na to, że internet jest pobierany ze strefy domowej - bardzo dobrze.

W  takim razie jak sprawdzić czy na pewno nie są odliczane MB w  przypadku transferu po północy? nie ma tego uzględnionego w statystykach


Pracuję w Orange
  • 50
  • 25
  • 3

Internet LTE dla domu - mniejszy limit

Ot i jest odpowiedź. Działa 😄 ostatnie pole to twoja strefa domowa z której już coś schodzić zaczęło czyli działa 🙂