Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Biurowy 500GB LTE

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Internet Biurowy 500GB LTE

Witam, skończyła mi się umowa z jednym z operatorów i odwiedziłem kilka salonów, spodobała mi się oferta Orange dla Małych Firm - 500GB w strefie biurowej (tam gdzie zostanie włączony internet po raz pierwszy) i 60GB po za strefą.

Po przekroczeniu tych 500GB internet zwalnia do 1Mb/s.

I tu pojawiają się moje pytania:

1. Jeżeli wziąłem na próbę starter 2GB i prędkość którą na nim osiągam to 30-40Mb/s, to czy taka sama prędkość będzie po zakupieniu abonamentu, czy będzie ona mniejsza? Może pytanie wydawać się dziwne, ale pamietam jak kiedyś brałem "na próbę" internet z innej firmy i prędkości jakie osiągałem to było ok 60Mb/s a potem internet ledwo 15Mb/s wyciągał.

2. Jak wygląda aktualnie sprawa z liczeniem limitu danych przez Orange?, bo przeglądajac internet trafiłem na stare tematy, gdzie ludzie pisali, że orange nalicza prawie 2x tyle GB zużytych ile zużyli/pokazuje im router.

 

Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet Biurowy 500GB LTE

Ad.1. Powinieneś osiągać te same prędkości, lecz internet mobilny ma to do siebie że jest zmienny - np. od ilości osób co naraz korzystają z tego samego nadajnika.
Ad.2. To zależy od konfiguracji licznika na poziomie routera, większość osób niestety robi to źle. W tej ofercie taktowanie jest w paczkach po 100 kB łącznie za dane wysyłane i odebrane. Co może czasem rodzić rozbieżności.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet Biurowy 500GB LTE

Ad.1. Powinieneś osiągać te same prędkości, lecz internet mobilny ma to do siebie że jest zmienny - np. od ilości osób co naraz korzystają z tego samego nadajnika.
Ad.2. To zależy od konfiguracji licznika na poziomie routera, większość osób niestety robi to źle. W tej ofercie taktowanie jest w paczkach po 100 kB łącznie za dane wysyłane i odebrane. Co może czasem rodzić rozbieżności.

Anonim

Nie dotyczy

Internet Biurowy 500GB LTE

Jak najbardziej prepaid i test szybkości łącza, w abonamencie będzie podobnie, co do liczenia GB, mniej na uwadze przesył i odbiór, jest to liczone razem, nie każdy sprzęt tak rejestruje stąd potem niejasność, trzeba to mieć na uwadze.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Internet Biurowy 500GB LTE

W routerze mam ustawione liczenie zarówno danych wysłanych jak i odebranych, mam również pokazane ile idzie po kablu i ile na WiFi. Wszystko jest sumowane, czyli nie powinienem mieć rozbieżności.

 

Nie do końca rozumiem co Piotrekk odpisał w Ad.2, mógł byś wyjaśnić bardziej szczegółowo?

 

Dziękuje za rozwianie wątpliwości


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet Biurowy 500GB LTE

Chodzi mi to, że to kwestia metodologi liczenia.
Większość urządzeń na rynku liczy z dokładnością do 1B (bajta) lub 1b (bita). Ktoś powie, że w dzisiejszych nie ma to znaczenia - poniekąd. Orange ma swoje paczki 100kB. Ponadto są pewne "serwisy" jak chociaż Nasz Orange (na którym piszemy), które nie pomniejszają transferu danych. Więc czasem takie paczkowanie powoduje rozbieżności.

Kolejna kwestia to właściwe ustawienie okresu rozliczeniowego. W Orange jest chyba sześć różnych cykli rozliczeniowych (zazwyczaj nie pokrywają się z datą podpisania umowy). Zatem jeśli w systemie rozliczeniowym masz od 10 dnia miesiąca do 9 dnia kolejnego miesiąca a w routerze np. od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca - może powodować to rozbieżności. Więc potem może się okazać że na początku miesiąca do wykorzystania internetu jest strasznie mało - co jest zrozumiałem po "odnowienie pakietu" jest 10 dnia miesiąca a nie pierwszego.

Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10917
  • 150

Internet Biurowy 500GB LTE

@Kulks2 jeżeli uznasz, że któraś z udzielonych tu odpowiedzi zasłużyła na oznaczenie - │Opcje postaZaakceptuj jako rozwiązanie│, to śmiało... się nie krępuj Bardzo szczęśliwy robotMrugający robot