Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Światłowód zew. ONT


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10703
  • 94

Internet Światłowód zew. ONT

@Nesco94 Jakbyś mogł podać jaka miejscowość i ulica? Tak jak pisze @agat13  jeżeli usługa jest świadczona przez Orange na sieci innej niż własna mogą być ograniczenia prędkości, a wynika to z umów między właścicielem infrastruktury a usługodawcą. do 600mb/s. 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Internet Światłowód zew. ONT

Miejscowość Suliszka , 26-680 Wierzbica


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Internet Światłowód zew. ONT


@agat13napisał(-a)

@Nesco94  to, że oferują i piszą, to nie znaczy, że zainstalują. To regulują odrębne umowy między operatorami 


Play oferuje i instaluje to samo Vectra. nie mówie że jest równo 1 Gb/s ale mniej więcej


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10703
  • 94

Internet Światłowód zew. ONT

@Nesco94  obstawiam ograniczenia właściciela sieci, dlatego jego użytkownicy mają 1Gb/s, udostępniając sieć innym operatorom, daje max 600 MB/s, nie liczył bym na więcej.  Według wyszukiwarki UKE twój adres jest objęty Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa i podmiotem wykonującym siec jest FIBEE IV SP. Z O.O czyli są to umowy miedzy operatorskie. Udostępniają siec innym operatorom i w tych umowach firma  udostępniająca sieć   ustala  maksymalną prędkość usługi światłowodowej i operatorzy którzy będą świadczyć usługę na tej sieci  muszą dostosować prędkość do tych umów. Maksymalną prędkość będziesz miał 600mb/s. Pozdrawiam 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2193
  • 8156
  • 32

Internet Światłowód zew. ONT

To może być tak, że gdzieś tam w Orange pokutuje klikomatryca, że jak jest zewnętrzny ONT, to nie da rady wyciągnąć 1Gb, więc w takim przypadku należy oferować 600. Technicy, nawet jak przyniosą ONT na instalację na łączu własnym Orange, robią zastrzeżenie, że będzie tylko do 600 i wtedy im trzeba pokazać na speedteście, że wyciąga do 930 (coś około). No i faktycznie, nie jest to pełny 1Gb. Pełny 1Gb na porcie gigagit ethernet pomiędzy ONT a routerem może i jest, ale zawiera on, na tym odcinku, PPPoE (plus ewentualnie IPTV). Jak się wyłuska z tego sam internet, nigdy nie przekroczy tego coś około 930Gb. I dlatego klikomatryca nie przewiduje dla ONT więcej niż 600, żeby się klient nie burzył, że nie ma 1Gb. Marketing, trzeba było dać 1Gb, bo lepiej wygląda na tle tych, co dają do 900, a dalsze konsekwencje - takie jak widać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13741
  • 56525
  • 668

Internet Światłowód zew. ONT

@Nesco94 Bez względu na to jakie prędkości oferują inni operatorzy (ze względu na umowy międzyoperatorskie i niedyskryminację operatorów nie powinno być różnic) w Orange więcej niż 600Mb/sek nie zainstalujesz...Powiem więcej, nie przymierzaj się do 1Gb/sek i nie daj się nabrać na teksty z cyklu "podniesie się w trakcie użytkowania", bo nie da rady. Tylko Neostrada lub proteza Internet Firmowy (stały IP tylko na modemie) na Funboxach...

Tak jest i już...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2155
  • 12158
  • 54

Internet Światłowód zew. ONT


@Nesco94napisał(-a)

Właśnie wiem że to siec INEA tylko czemu tylko Orange świadczy do 600 a reszta do 1Gb/s?


Orange świadczy 600Mb/s bo tyle w umowie między operatorskiej jest, więcej nie dostaniesz, inni mają do 1Gb/s, ale pewnie z ograniczeniami, ale nurtuje mnie jedno, czy te 600Mb/s ci nie wystarczy... Chyba że chcesz pochwalić się znajomym, to trzeba innego operatora szukać na łączu Inea.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Internet Światłowód zew. ONT

@IreneuszCDnapisał(-a)

@Nesco94napisał(-a)

Właśnie wiem że to siec INEA tylko czemu tylko Orange świadczy do 600 a reszta do 1Gb/s?


Orange świadczy 600Mb/s bo tyle w umowie między operatorskiej jest, więcej nie dostaniesz, inni mają do 1Gb/s, ale pewnie z ograniczeniami, ale nurtuje mnie jedno, czy te 600Mb/s ci nie wystarczy... Chyba że chcesz pochwalić się znajomym, to trzeba innego operatora szukać na łączu Inea.


Po prostu chcę mieć jak najszybszą opcję. Tak ciężko to zrozumieć? Co tu jest do chwalenia? Chyba że ktoś ułomny jest to może się chwalić szybkością internetu. Poza tym pytanie było proste to wysyp odpowiedzi "czy mi wystarczy czy nie" co to kogo obchodzi. Poza tym zadzwoniłem do Orange i opowiedziałem jak sprawa wygląda i po 3 miesiącach od podpisania umowy na 600 można przejść na do 1Gb/s... Także tyle w temacie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2155
  • 12158
  • 54

Internet Światłowód zew. ONT

@Nesco94 najszybsza opcja i najmniej kłopotliwa, to bezpośrednio na łączu operatora, pośrednicy mają różne prędkości i zaznaczę do 1Gb/s, wcale nie oznacza że będzie 1Gb/s > może być niepełne 900Mb/s.

Wtrąciłem z tym szybkim łączem, bo gro tego nie wykorzystuje, więc nie czuj się urażony 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Internet Światłowód zew. ONT


@Nesco94napisał(-a)

...

co to kogo obchodzi. Poza tym zadzwoniłem do Orange i opowiedziałem jak sprawa wygląda i po 3 miesiącach od podpisania umowy na 600 można przejść na do 1Gb/s... Także tyle w temacie.


Oczywiście że nic to nikogo nie obchodzi. Ale daj znać jak już będziesz miał 1Gbps po 3 miesiącach.