Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Światłowód zew. ONT


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Internet Światłowód zew. ONT

Witam, jakiś czas temu po instalacji światłowodów w mojej miejscowości zadzwonił Pan z Orange i zmieniłem oferte internetu mobilengo na światłowód do 600 Mb/s. Chciałem do 1Gb/s ale pan powiedział że dopiero po pewnym czasie będzie taka dostępna (ze wzgledu na monopol Orange i coś tam jeszcze ) Dodam że reszte operatorów daję możliwość 1Gb/s. Spotakał się ktoś z taką praktyka że po pewnym czasie dopiero pojawia się opcja 1Gb/s?

21 ODPOW. 21

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10703
  • 94

Internet Światłowód zew. ONT

Hej@Nesco94 jest taka możliwość. Widziałem, że jak dodali nowe adresy w pewnym rejonie, to wszystkie były max. do 600 Mb/s, po niedługim czasie pojawiła się opcja do 1 Gb/s. A od jak dawna, jest u Ciebie możliwość zamawiania internetu z POPC? Na czyjej sieci jest POPC, Orange czy innego operatora? Jakbyś mogła podać jaka miejscowość i ulica? 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Internet Światłowód zew. ONT

Wiem że sieć budowała INEA. Można korzystać z usług chyba każdego większego operatora . Jest możliwość podlączania abonentów od Grudnia, a wiesz mniej więcej po jakim czasie się zmienia na 1Gb/s? Internet ogólnie działa świetnie, na speed test 2 ms ping, 630/130


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Internet Światłowód zew. ONT

@Nesco94  mogą być takie ograniczenia jeśli to nie infrastruktura własna Orange, np. budowano w ramach POPC lub infrastruktura innego operatora.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13741
  • 56523
  • 668

Internet Światłowód zew. ONT

@Nesco94  przy usługach jest coś takiego, że musisz poużywać usługi w danej opcji, aby móc zamówić w wyższej. Pół roku czekałem na możliwość zwiększenia opcji na BiznesPacku 

Zamówienie tylko 600-ki może być ograniczone przez umowy miedzyoperatorskie, właśnie usługę na linii innego operatora, ale to by wcale nie pozwolili podłączyć  do 1-ki bez względu na czas 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10703
  • 94

Internet Światłowód zew. ONT

Jeśli sieć budowała INEA to Orange korzysta z sieci innego operatora czyli POPC. Na swojej sieci świadczy do 1Gb/s. @Nesco94 jeżeli usługa jest świadczona przez Orange na sieci innej niż własna mogą być ograniczenia prędkości, a wynika to z umów między właścicielem infrastruktury a usługodawcą. do 600mb/s. Ale może kiedyś bedzie rozbudowana do 1Gb/s. Powiem ci ze masz bardzo dobra prędkość pobierania i wysyłania dodatkowy pakiet 30mb/s pobierania i 30 mb/s wysyłania 🙂Przesyłam linka gdzie dotyczyło tego samego problemu: 

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Brak-1-gb-s/td-p/280586


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Internet Światłowód zew. ONT

w tym temacie 11 stronnym zupełnie o co innego chodzi 😉 czytałem


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1283
  • 3087
  • 31

Internet Światłowód zew. ONT


@Nesco94napisał(-a)

Witam, jakiś czas temu po instalacji światłowodów w mojej miejscowości zadzwonił Pan z Orange i zmieniłem oferte internetu mobilengo na światłowód do 600 Mb/s. Chciałem do 1Gb/s ale pan powiedział że dopiero po pewnym czasie będzie taka dostępna (ze wzgledu na monopol Orange i coś tam jeszcze ) Dodam że reszte operatorów daję możliwość 1Gb/s. Spotakał się ktoś z taką praktyka że po pewnym czasie dopiero pojawia się opcja 1Gb/s?


żaden monopol. na dziś orange nie świadczy wyższych prędkości na sieciach innych operatorów więcej niż 600Mb/s pomijając Światłowód Inwestycje.
inni operatorzy dają opcje do 1Gb/s. i myślisz że klient dostaje 1Gb/s prędkość?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Internet Światłowód zew. ONT

Właśnie wiem że to siec INEA tylko czemu tylko Orange świadczy do 600 a reszta do 1Gb/s?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13741
  • 56523
  • 668

Internet Światłowód zew. ONT

@Nesco94  to, że oferują i piszą, to nie znaczy, że zainstalują. To regulują odrębne umowy między operatorami