Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?

@tulipan_ tak to na ten moment wygląda. Nie przeskoczysz tego. Póki nie zajdą odgórne zmiany które prawnie temat uregulują. Ja też osobiście bym nie do końca na takim rozwiązaniu polegała.  Aplikacja może coś nie zadziałać czy telefon paść. Większość ludzi nosi telefon w jakimś euti i taki dowód spokojnie się pod nie mieści.

 

@slav72 wydaje mi się, że nieprędko.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?

Temat oddryfował od oryginalngo pytania więc zakładam że było retoryczne.

Jednak skoro już zeszło na wieszanie psów na apce mObywatel to wypada mi nie zgodzić się z przedmówcami jakoby była to tylko niedopracowana aplikacja informacyjna. Niektóre sprawy można już tą apką załatwić. Jest w niej jaknajbardziej respektowane prawo jazdy, certyfikat szczepień na Covid, karta dużej rodziny, legitymacja studencka i parę innych drobiazgów. Bardzo przydatne i jaknajbardziej respektowane. Samego dowodu osobistego jeszcze nie zastępuje, ale IMHO to się niedługo zmieni.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?

@j131 ja na apce "psów nie wieszam", używam jej na co dzień (mprawko, erecepta, itd.) w moim wpisie chodzi głównie o mTożsamość (jest raczej ozdobą w aplikacji, a są tu faktycznie te same dane co w plastikowym dowodzie) więc czemu instytucje nie zaczną traktować jej jako dokumentu potwierdzającego tożsamość. Rozumiem też że jest to wina Kancelarii Premiera Rady Ministrów jako wydawcy (ale skoro respektowane jest mPrawo Jazdy, to dlaczego nie wirtualny dowód?).

Anonim

Nie dotyczy

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?

@slav72 też tak sądzę, że potrzeba do tego zmian prawnych. Aby dane wyświetlane w aplikacji były tak samo ważne jak te na dowodzie. 

Anonim

Nie dotyczy

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?

Co do tematu, to odcisk palca powinien być wprowadzony, jak to planowano i dowodzik osobisty byłby zbędny, ba bezpieczniej by było, podrobione dowody czy kolekcjonerskie, do niczego by się nie zdały, jestem przeciwnikiem tych aplikacji tożsamości 😎

Jak już to scalaka wszczepić z ID i gitara 😄


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?

@Anonim  teraz to wykonałeś przeskok od apki do czipa w organizmie 😁😉

Anonim

Nie dotyczy

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?

@slav72  to już konkretny krok w przyszłość 😊

Pół środki > te protezy aplikacje i kody to przeżytek 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?


@slav72napisał(-a)

... chodzi głównie o mTożsamość (jest raczej ozdobą w aplikacji, a są tu faktycznie te same dane co w plastikowym dowodzie) więc czemu instytucje nie zaczną traktować jej jako dokumentu potwierdzającego tożsamość. Rozumiem też że jest to wina Kancelarii Premiera Rady Ministrów jako wydawcy (ale skoro respektowane jest mPrawo Jazdy, to dlaczego nie wirtualny dowód?).


Tutaj jest kompletna lista instytucji które respektują eTożsamość, wraz z odniesieniem do stosownych aktów prawnych. W kwestii podniesionej przez OP widać, że projekt zmian odpowiedniej ustawy utknął w maju gdzieś w Rządzie, salon miał pełne prawo nie respektować eTożsamości.

 

https://www.gov.pl/web/mobywatel/gdzie-skorzystasz-z-dokumentu-mobywatel

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?

@j131 przeglądałem tą listę już wcześniej i jeden punkt który bardziej niż dziwi to ten o dowodzie osobistym, instytucja która wydaje apkę sama jej nie respektuje 🤔

 

slav72_0-1639745993123.jpeg

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Identyfikacja klienta w salonie stacjonarnym - czy tylko dowod?

@slav72 

W tym wypadku bardziej niż o sprawdzenie tożsamości chodzi o zniszczenie starego dokumentu, IMHO.