Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

INTERNET MOBILNY ZASIĘG


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 35
  • 0

INTERNET MOBILNY ZASIĘG

Dlaczego od długiego czasu po połączeniu internet mobilny w Orange jest taki słaby ? Posiadam umowe na abonament z dużym pakietem ale niestety w niektórych miejscach w Zgorzelcu nawet tam gdzie kiedyś wyskakiwało LTE teraz uzywanie mobilnego jest bardzo meczace... A po zakupie zwyklego startera Plusa w tych samych miejscach siec konkurencyjna niestety jest lepsza i szybsza!!! 

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

INTERNET MOBILNY ZASIĘG

@Christos83  jeśli oceniasz Internet Mobilny, przez pryzmat smartfonu, to bywa różnie, różne telefony, różnie sobie radzą ze słabym sygnałem LTE, bo słaby sygnał to winowajca słabego transferu po LTE, dlatego mam 2 sim w telefonie Orange/ Plus, mniej na uwadze że jest coraz bardziej przeciążona sieć LTE, telefonów i modemów LTE przybywa, światłowód nie zagościł wszędzie i ludzie wspierają się internetem LTE, jeśli w twojej lokalizacji, jest problem z LTE, to warto to zgłosić, może jakaś awaria jest.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

INTERNET MOBILNY ZASIĘG

@Christos83 operatorzy najczęściej nie mają w tych samych miejscach nadajników. Pokrycie więc jest różne. To, że kiedyś było LTE w danej lokalizacji może wynikać z różnych przyczyn. Może być w tym czasie naprawa, konserwacja, rozbudowa nadajnika. Może również wystąpić awaria lub zakłócanie. Najlepiej będzie zgłosić na infolinii, czacie. Tam możesz uzyskać informację co się dzieje z zasięgiem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

INTERNET MOBILNY ZASIĘG

@Christos83  podaj jakieś szczegóły, zweryfikujemy..


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

INTERNET MOBILNY ZASIĘG

Coś chyba w sieci nadajników zostało zmienione. Jak przyjechałem do pracy, to miałem zasięg 2G. LTE w ogóle mi nie łapało. Z samego rana nie sprawdziłem, dopiero po 4 godzinach zauważyłem, że dalej mam 2G i router w ogóle nie przełącza się na LTE. Ręczne wymuszenie spowodowało, że router połączył się z LTE. Być może i u Ciebie @Christos83 trzeba wymusić ręczne połączenie z LTE. Na razie u siebie poobserwuje i jak dalej będzie problem, będę zgłaszał.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 35
  • 0

INTERNET MOBILNY ZASIĘG

Jakie konkretnie szczegóły mam podać ??

 

w mojej miejscowosci dokladnie w Zgorzelcu od kilku miesiecy Mobilny internet w orange nie daje rady... jesli chodzi o telefon to posiadam Samsung S21 5G ULTRA a po wlozeniu karty sim plusa hula pieknie

 

jaki dokladnie ?

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

INTERNET MOBILNY ZASIĘG

@Christos83  zmiana operatora czasem zmienia sytuację, bliższy nadajnik i mniej obciążony, pewne nadajnik Orange dalej od ciebie i przeciążony jest, lub korzystasz w telefonie z 5G, co niestety zamiast przyspieszać internet mobilny, czasem go spowalnia. Dobra rada, w ustawieniach telefonu jak się da, wymuś korzystanie z 4G, lub zestawu 4G/3G/2G 😉

Niemożliwe żeby wszystkie nadajniki Orange były tak mocno przeciążone.

Profil Dane Mobilne, zmień lub stwórz nowy opierając się na ipv4, bo standardowo tam jest ipv6, co często spowalnia dane mobilne po LTE 😉

Screenshot_20220224-160010.png

Screenshot_20220224-160037.png

Screenshot_20220224-160047.png

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 35
  • 0

INTERNET MOBILNY ZASIĘG

Posiadam Samsung S21 5G Ultra na karcie sim orange internet mobiny dziala wolno a po wlozeniu sim plusa smiga idealnie...
Anonim

Nie dotyczy

INTERNET MOBILNY ZASIĘG

Wypada wejść w konfigurację telefonu (Dane Mobilne), to ma decydujący wpływ na szybkość po LTE.

Też mam kilka sim Orange/ Plus/ T-Mobile/ Play i jestem zaawansowanym użytkownikiem, umię wycisnąć max z LTE, nie narzekam, bo to nic nie daje.