Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 13
  • 0

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

Witam!

Mam dosyć błahą sprawę, ale chcę rozwiać wszelkie wątpliwości. Otóż, czy pomimo "darmowych" minut do wszystkich sieci, odbierając rozmowę na swój koszt, powinienem być obciążony dodatkowymi kosztami na fakturze? Dzwoniła do mnie osoba posiadająca numer w Orange na kartę i odebrałem, bo myślałem, że owe obciążenie odbędzie się w ramach nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci. Pytam, bo chcę być pewny, że wszystko jest w porządku.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

Dokładnie  tak jest to opisane na stronie którą wcześniej zalinkowałem:

"Jeśli Twój znajomy zamówił rozmowy na Twój koszt zobaczysz połączenie przychodzące z numeru Zamawiającego. Dzięki temu będziesz zawsze poinformowany, próbuje się z Tobą skontaktować. Po odebraniu Rozmowy na Koszt Odbiorcy:

  • poinformujemy Cię, że osoba, od której otrzymałeś połączenie, próbuje się z Tobą skontaktować na Twój koszt
  • poinformujemy Cię o cenie połączenia
  • zostaniesz zapytany o zgodę na przyjęcie rozmowy na swój koszt

Jeżeli jako Odbiorca nie wyrazisz zgody na połączenie na swój koszt, Twój rachunek nie zostanie obciążony."

 

Więc jeżeli była informacja, to trochę dziwi pytanie zadane przez @Balvorne  w pierwszym poście.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20
Anonim

Nie dotyczy

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@Balvorne rozmowa na koszt odbiorcy, nie wlicza się do bez limitu, płacisz za takie połączenie, powinno to być w regulaminie 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@Balvorne  Znalazłem taką stronę o tej usłudze  z informacją o obniżeniu stawki za połączenie krajowe... 

Ciekawa jest też tam informacja o możliwości "określenia" dwóch list - moja lista - gdzie można wskazać  numery osób, których połączenia chcemy odbierać, możliwość blokowania innych "czarna lista" itp. (zakładka usługi dodatkowe).

 

Wygląda na to, że skoro rozmowa została przyjęta, trzeba zapłacić.

 

Tytułem uzupełnienia, jest inna możliwość uzyskania połączenia na koszt osoby z którą chcemy porozmawiać - tutaj opis.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@Balvorne jeżeli odbierane jest połączenie na koszt odbiorcy, to opłatą za takie połączenie jest naliczane ponad abonament i doliczane do faktury, w przypadku oferty na kartę, takie połączenie jest rozliczane z konta głównego. Tego typu połączenia nie są wliczane do połączeń bez limitu.

Najlepiej jak ktoś dzwoni na koszt odbiorcy, to najlepiej się rozłączyć i i wykonać połączenie ze swojego pakietu bez limitowego.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@ketrasaArtur  pozwolisz, że wyrażę częściowo inną opinię... nie rozłączać się, tylko nie zgodzić się na przyjęcie tej rozmowy... operator podaje jaki numer prosi o taką rozmowę... więc faktycznie, zamiast przyjąć połączenie, lepiej się nie zgodzić a zadzwonić samemu.

Tyle, że pytanie dotyczy pokrycia kosztu odbytej rozmowy, więc jakby za późno... była zgoda, jest koszt. Zostaje zapamiętać "lekcję" i na przyszłość się nie zgadzać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@Misiek62 jeżeli ktoś dzwoni na Twój koszt, to przed odebraniem połączenia tego nie wiesz. Numer wyświetla się osoby dzwoniącej. W momencie odebrania połączenia dostajesz komunikat, że rozmówca zamówił połączenie na Twój koszt. Możesz anulować, tak jak podajesz lub rozłączyć, co oznacza brak akceptacji na przyjęcie połączenia. W obu przypadkach nie będzie naliczona opłatą.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

Dokładnie  tak jest to opisane na stronie którą wcześniej zalinkowałem:

"Jeśli Twój znajomy zamówił rozmowy na Twój koszt zobaczysz połączenie przychodzące z numeru Zamawiającego. Dzięki temu będziesz zawsze poinformowany, próbuje się z Tobą skontaktować. Po odebraniu Rozmowy na Koszt Odbiorcy:

  • poinformujemy Cię, że osoba, od której otrzymałeś połączenie, próbuje się z Tobą skontaktować na Twój koszt
  • poinformujemy Cię o cenie połączenia
  • zostaniesz zapytany o zgodę na przyjęcie rozmowy na swój koszt

Jeżeli jako Odbiorca nie wyrazisz zgody na połączenie na swój koszt, Twój rachunek nie zostanie obciążony."

 

Więc jeżeli była informacja, to trochę dziwi pytanie zadane przez @Balvorne  w pierwszym poście.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@Misiek62 być może @Balvorne nie dokładnie odsłuchał komunikatu lub po prostu zaakceptował, a zdziwienie pojawiło się po otrzymaniu faktury.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 13
  • 0

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@Misiek62 @ketrasaArtur Faktycznie nie odsłuchałem komunikatu dokładnie i sądziłem, że mając "darmowe minuty" nic nie zostanie dodatkowo naliczone. Z tego, co widzę po Waszych odpowiedziach, opłata została słusznie naliczona. Dzięki za pomoc.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@Balvorne tak to wygląda z poniesieniem opłaty po wyrażeniu zgody na połączenie na swój koszt. Sam często korzystam z połączeń na koszt odbiorcy. To jest dobre rozwiązanie i pomocna usługa do puszczenia sygnału osobie, z którą chce się porozmawiać, a brak środków na koncie.