Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@ketrasaArtur , a gdy mam odhaczoną zgodę, by nie było na mój koszt, to choćbym chciał, to takiej rozmowy nie będzie. Tak przynajmniej ja to rozumiem. Co innego, gdy puścisz mi sygnałka, a ja sam z własnej potrzeby oddzwonię. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@bronzub jeżeli masz odznaczoną zgodę na odbieranie połączeń na koszt odbiorcy, to osoba bez środków na koncie nie wpuści Tobie nawet strzałki, bo nie będzie można wykonać do Ciebie połączenia. Usłyszy tylko komunikat, że nie wyraziłeś zgody na odbieranie takich połaczeń.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@ketrasaArtur , jak będziesz miał taką potrzebę, to zrób test. Co najwyżej, oddzwonię, jeśli wyświetli się numer. Nie testowałem nigdy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 39
  • 0

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

Dobrze wiedzieć. Nie wpadłbym na to, że przy nielimitowanych się naliczy coś na rachunek. Wszedzie trzeba wszystko czytać !!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

Postanowiłem przeprowadzić testy, dzwoniąc na rożne numery z różnymi opcjami i pozwoleniami. Musi być jeszcze spełniony warunek osoby dzwoniącej na koszt odbiorcy nie może mieć zastrzeżonego numeru. Jeżeli numer dzwoniącego jest zastrzeżony, to usłyszymy komunikat:"Anonsment 20. Osoba do której dzwonisz ma wyłączony telefon bądź jest niedostępna". Po wyłączeniu blokady prezentacji numeru otrzymałem następujące wyniki:

  • Połączenie na numer Orange z zablokowaną opcja odbierania połączeń na koszt odbiorcy. Oto komunikat głosowy: "Witaj. Niestety nie posiadasz środków na wykonywanie połączeń. Możesz pozostać na linii, a spróbujemy połączyć Cię na koszt odbiorcy. Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy zakończyć połączenie. Połączenie na kosz odbiorcy z numerem 48 XXX XXX XXX ma zablokowanie rozmów na swój koszt. Osoba do której dzwonisz ma wyłączony telefon bądź jest niedostępna".
  • Połączenie na numer Orange FLEX: Oto komunikat głosowy: "Witaj. Niestety nie posiadasz środków na wykonywanie połączeń. Możesz pozostać na linii, a spróbujemy połączyć Cię na koszt odbiorcy. Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy zakończyć połączenie. Połączenie na kosz odbiorcy z numerem 48 XXX XXX XXX nie może zostać zrealizowane. Osoba do której dzwonisz ma wyłączony telefon bądź jest niedostępna". Tu nie wiem jak się odnieść, bo we FLEX brak jest opcji do zaznaczenia lub odznaczenia odbierania połączeń na koszt odbiorcy. Sprawdzałem przy pustym koncie premium oraz ze środkami.
  • Połączenie na numer Orange w ofercie na kartę, abonament z ukrytym numerem i bez ukrytego numeru. Oto komunikat głosowy:"Witaj. Niestety nie posiadasz środków na wykonywanie połączeń. Możesz pozostać na linii, a spróbujemy połączyć Cię na koszt odbiorcy. Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy zakończyć połączenie. Trwa nawiązanie połączenia z numerem 48 XXX XXX XXX proszę czekaj, trwa nawiązywanie połączenia, proszę czekaj ". Jeżeli odbiorca nie odbierze połączenia, to dostaniemy komunikat o trzykrotnej próbie nawiązania połączenia.
  • Połączenie na numer NJU Mobile. Oto komunikat głosowy: "Witaj. Niestety nie posiadasz środków na wykonywanie połączeń. Możesz pozostać na linii, a spróbujemy połączyć Cię na koszt odbiorcy. Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy zakończyć połączenie. Trwa nawiązanie połączenia z numerem 48 XXX XXX XXX proszę czekaj, trwa nawiązywanie połączenia, proszę czekaj ". Tu połączenie może być zrealizowane.
  • Połączenie poza sieć Orange, połączenie na numer Play. Oto komunikat głosowy: "Połączenie nie może być zrealizowane". Natomiast na numer konkurencji przyszedł SMS klasy zero: "Osoba o numerze 48XXXXXXXX chciała się z Tobą skontaktować. Oddzwoń do niej".

Reasumując. Najgorzej wypada FLEX i numer Orange, który nie przyjmuje połączeń na koszt odbiorcy, bo nie dość, że nie da się zrealizować połączenia, to brak jakichkolwiek komunikatów, jak to ma miejsce u konkurencji, gdzie dostaję przynajmniej komunikat klasy zero o próbie nawiązania połączenia. Ciekawym zaskoczeniem jest dla mnie możliwość realizacji połączenia na koszt odbiorcy NJU Mobile.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@ketrasaArtur , ja widziałbym połowiczne rozwiązanie w postaci np. komunikatu dla tej osoby, do której próbujesz się dodzwonić, a nie masz wystarczających środków: "please, ratuj mnie w potrzebie i doładuj mi konto na dowolną kwotę", czyli takie żebry litosne. Może taki pomysł by ktoś zgłosił do Orange? Bo jak ktoś ma wyłączone połączenia na jego koszt, to walisz grochem o ścianę😂 Ale mi się wzięło na głupoty!😂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1591
  • 5432
  • 59

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@bronzubjest możliwość wysłania darmowego  SMS-a z prośba o doładowanie SMS:

1) Odbiorca w celu otrzymania środków od Przekazującego powinien wysłać SMS-a pod numer 316 (koszt 0 zł). W treści SMS-a należy wpisać słowo PRZELEJ, kwotę, jaką Odbiorca chce otrzymać oraz numer telefonu Przekazującego np. Odbiorca, który chce otrzymać kwotę 2 zł od Przekazującego posiadającego numer 501100100 powinien wysłać SMS o treści: PRZELEJ 2 501100100. Jeżeli Odbiorca nie wpisze kwoty, wówczas kwotę przeniesionych środków określi Przekazujący, w sposób opisany w pkt. 3 niniejszego Regulaminu. Za każdym razem Odbiorca będzie musiał potwierdzić, że podaje numer telefonu za zgodą i wiedzą Przekazującego, wysyłając bezpłatny SMS na nr 316 o treści POTWIERDZAM.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@andrzej1441 , a czy każdy o tym wie? No, chyba że ten ktoś korzystał z takiej prośby, bo ja bym sobie na cito takiej komendy nie skojarzył. Ale dobre i to. Dla chcącego, nic trudnego😊 Widziałem w tv jakąś reklamę z dzieckiem proszącym o doładowanie. Skleroza mnie nie boli, lecz dokucza nieznośnie😂 Dzięki😊

Anonim

Nie dotyczy

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@bronzub  taki typ rozmowy na koszt odbiorcy jest popularny, nie u nas w kraju, ale poza krajem, pułapek nie ma żadnych, przed połączeniem jest jasny komunikat o opłacie, jak się zgodzi na połączenie, ja to akceptuję, opcja jak najbardziej na tak, ale trzeba też uważać, bo można zgodzić się na niechciane połączenie, gdzie minuta lepiej niż 20zł kosztuje.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Rozmowa na koszt odbiorcy - obciążenie

@Anonim , w takim razie, jak ktoś cwaniakuje, to niech sobie sam doładowuje. A nie na sępa szukać frajera.