Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Horrendalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 26
  • 0

Horrendalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

Niedawno przeniosłem 3 numery z T mobile mix do Orange i dokupiłem czwarty numer.  Wybrałem plant LTE wspólny w ramach którego jako LTE dodatkowy dodałem kolejne numery. Pakiet internetu wynosi 10 Gb na 4 numery. Opłaciłem pierwszą fakturę w terminie. Kolejna jeszcze nie została wystawiona. Jednak niedawno zablokowany został telefon mojej córki. Po wejściu na aplikację Mój Orange z jej telefonu zobaczyłem informację że jej numer zalega z opłatą prawie 4 tyś zł za internet. Po zalogowaniu na mój orange z komputera sprawdziłem, że 19 sierpnia o 18:30 naliczono około 3400 zł za internet. Było tam kilka innych wysokich rachunków (100 i 400 zł chyba). Dziś próbowałem obejrzeć dokładnie jej wydatki, ale nie mogę się dostać do strony jej numeru na Mój Orange. Wyskakuje informacja


"Połączenia wychodzące zostały zablokowane, ponieważ nie opłacałeś faktur w terminie. Opłać faktury, aby odblokować połączenia."


Mogę za to sprawdzić bierzący stan pozostałych numerów. Na numerze syna też jest naliczona opłata za internet w wysokości 65,53 zł. Ponadto zarówno na moim jak i żony oraz dzieci numerach są naliczone opłaty za rozmowy na numery komórkowe i smsy, chociaż w ramach naszego abonamentu miały być nielimitowane? 

Skąd tak wysokie koszty za internet, dlaczego mamy też naliczane opłaty za rozmowy i smsy w abonamencie, gdzie miały być nielimitowane? Jak to możliwe, że dziecko w jednym momencie wydaje ponad 3000 zł? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Horrensalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

A nie pisałem że wszystko będzie dobrze, w Orange też pracują ludzie 🙂 @Dunkeld polecam się na przyszłość 🙂 Pozdrawiam 🙂 Czyli tamat możemy spokojnie już zakończyć 🙂 Pozdrawiam Ciebie i wszystkich którzy chcieli dla Ciebie jak najlepiej 🙂 Miłego dnia dla wszystkich 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Horrensalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

Bardzo dziwne poniewaz są ustawione limity kredytowe na usługi. Moim zdaniem dzieci korzystały z usług Premium, dlatego najlepiej sprawdzić bilingi w Orange Online lub zadzwonic na Obsługę, która ma bezpośredni wgląd w konto. Ale proponuję sprawdzić bilingi.

Anonim

Nie dotyczy

Horrendalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

@Dunkeld dokładnie, przestudiuj dokładnie bilingi. Może to jakiś błąd systemowy. Skontaktuj się z BOK i złóż reklamację. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 26
  • 0

Horrensalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

Numer na którym jest ten duzy rachunek za internet jest zablokowany i nie mogę podejrzeć na nim bilingów. Zadzwoniłem do BOK i  tam bardzo fachowa Pani Konsultantka przeanalizowała i powiedziała mi, że jej zdaniem te opłaty za internet są nieprawdopodobne bo po wykorzystaniu 10 Gb darmowego internetu zapłacilibysmy najwyżej 20 zł za przekroczenie limitu transmisji. Powiedziała też, że jakiś błąd jest po stronie Orange bo mamy naliczane koszty za rozmowy i smsy,  a mam aktywny Plan LTE wspólny od 20 lipca  i dodatkowe były uruchomione 5 dni później i  z niego powinny korzystać. Ale zastrzegła, że nie może na 100 % zapewnić, że wszysko skończy się ok bo dział reklamacji jest dziś nieczynny i na rozpatrzenie sprawy ma 7 dni.

Wciąż zaniepokojony ale dobrej myśli pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę udanej niedzieli.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Horrensalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

Sprawa się wyjasni pozytywnie, ponieważ dziś takie rachunki za usługi sa raczej nie możliwe. Blokady powinny działać Emotikon: Szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Horrensalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

@Dunkeld będzie dobrze, jak coś to napisz do osoby o której wspomniałem Ci w wiadomości prywatnej. Jeśli potwierdzi się że to błąd Orange to powinni dać Wam bezpłatny miesiąc na abonament - tyle nerwów, nieprzespane noce, współczuje, sam bym chodził jak "bomba". 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 26
  • 0

Horrensalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

No, nerwy jak nie wiem. Żona dostała krwotoku z nosa, gdy jej pokazałem wczoraj. Ale teraz jesteśmy dobrej myśli. Dziękuję pięknie za wsparcie. 

Anonim

Nie dotyczy

Horrensalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

@Dunkeld od ciśnienia tętniczego pewnie Twoja Kochana żona dostała tego krwotoku, ech....czasem ta komputeryzacja również zawodzi, będzie dobrze, zobaczycie 🙂 Pozdrawiam 🙂 

Anonim

Nie dotyczy

Horrensalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

@Dunkeld dział reklamacji pracuje 7 dni w tygodniu.

Czy numer, który miał być numerem głównym głównym został już przeniesiony od innego operatora?

Do momentu przeniesienia numeru lub ręcznej aktywacji planu wszystko jest dodatkowo płatne.

Nie oznacza to jednak, że Twoja reklamacja zostanie odrzucona. W przypadku takim jak Twój nawet, jeśli plan nie był aktywny, czyli opłaty zostały naliczone prawidłowo, zgodnie z cennikiem, to naliczony rachunek jest niewspółmierny do faktycznie poniesionych kosztów za świadczone usługi.

Byłbym dobrej myśli. 😉

Ps. Ustawowy czas rozpatrzenia reklamacji wynosi 30 dni, jednak staramy się je rozpatrywać w 7.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 26
  • 0

Horrensalnie wysoki rachunek za internet w telefonie i naliczanie opłat za rozmowy komórkowe

Dinool, dziękuję za wsparcie ;). Numer główny (mój) był aktywny na kilka dni przed numerami z planu dodatkowego, w połowie lipca, ale funkcjonował jako numer tymczasowy. Zresztą nadal mam tymczasowy i czekam na przeniesienie starego numeru od poprzedniego operatora. Co ciekawe, numer na którym nabił się ten straszny rachunek był już na początku sierpnia przeniesiony, jako jedyny dotychczas, ja i żona czekamy.

Staram się być dobrej myśli ;).