Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

HD Voice między klientami Orange, a Plusa


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

HD Voice między klientami Orange, a Plusa

Jako pierwsi w Polsce, wspólnie z Plusem, wprowadziliśmy dostępność wyższej jakości połączeń w ramach usługi HD Voice między klientami naszych sieci.

Co to znaczy? Połączenia między klientami Orange oraz Plusa, jeżeli obaj rozmówcy posiadać będą telefony kompatybilne z HD Voice, będą zdecydowanie lepszej jakości - jak pisze nasz rzecznik, Wojciech Jabczyński na Blogu Orange - rozmowy będą głośniejsze, głos bardziej zbliżony do ludzkiego, a zakłócenia zdecydowanie mniejsze 🙂


Czy korzystaliście już z tej technologii (do tej pory, była dostępna, tylko jeśli obaj rozmówcy korzystali z Orange)? Co sądzicie na jej temat? Co myślicie na temat naszej współpracy? 🙂

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

HD Voice między klientami Orange, a Plusa

@Jarek super, to teraz tak z t-mobile i play'em 🙂 I Orange będzie supero operatoro 🙂 Dla mnie od lat jesteście numero one #1 😜


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

HD Voice między klientami Orange, a Plusa

HD Voice nareszcie można powiedzieć 🙂 Dla mnie osobiście lepsze niż VoLTE mało powszechne 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

HD Voice między klientami Orange, a Plusa

@Jarek Przydałaby się aktualna lista "słuchawek" wspierających tę technologię.

Anonim

Nie dotyczy

HD Voice między klientami Orange, a Plusa

@Misiek62 jestem za 🙂 Ale tutaj chyba większość nowych telefonów wspiara już ten standard, tak więc lista może być dłluuga 🙂


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

HD Voice między klientami Orange, a Plusa

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_smartphones_with_HD_Voice_support

Nie jest to pełna lista, ale najważniejsze telefony są. Niestety, producenci telefonów nie chwalą się zwykle tą funkcją, stąd problem w utworzeniu dokładnej listy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

HD Voice między klientami Orange, a Plusa


Jarek napisał(-a):

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_smartphones_with_HD_Voice_support

Nie jest to pełna lista, ale najważniejsze telefony są. Niestety, producenci telefonów nie chwalą się zwykle tą funkcją, stąd problem w utworzeniu dokładnej listy.


Ciekawe dlaczego producenci nie chwalą się taką funkcją? Czyżby miała jakiś negatywny wpływ na telefon, np. duże zużycie prądu - ekspolatowanie baterii, skrócenie jej trwałości?


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

HD Voice między klientami Orange, a Plusa

Nie wydaje mi się. Raczej z uwagi na to, że to mało znana funkcja, która dla użytkowników może nie mieć wielkiego znaczenia, a jej promowanie byłoby kłopotliwe (HD Voice musi być wdrożone przez operatora, zwykle działa tylko w sieci 3G, i wyłącznie gdy dzwonimy do innej osoby posiadającej telefon z HD Voice, na dodatek z tej samej sieci (z wyj. nielicznych współpracy)).

Wydaje mi się, że np. wszystkie telefony z Windows Phone obsługują HD Voice (mimo obecności tylko 3 z brandu Microsoftu), zaś podobno na Androidzie były z kolei z tym problemy. Co by mnie wcale nie dziwiło, bo mimo że jestem z konieczności posiadaczem telefonu z Androidem (funkcjonalność), to nie pałam miłością do tego systemu.