Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.

► Temat, ze względu na charakter omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii Internet domowy - Moderator Wiktor ◄

 

Wczoraj doznałem szoku, otrzymałem rachunek za telefon stacjonarny i neostradę w kwocie 307zł (Pakiet na każdą kieszeń i 80Mb/s), wcześniej płaciłem około 100zł za miesiąc. A wszystko to za sprawą tego że w trakcie 24 miesięcznej umowy miałem warunki "promocyjne" a teraz cena jest NORMALNA.

 

Przecież to wyzysk na kliencie. Dzisiaj z miejsca pojechałem wypowiedzieć umowę. Na prawdę nie można po normalnym okresie umowy dać klientowi takich samych warunków?!

Zwłaszcza po czymś takim nie mam zamiaru podpisywać długiej umowy z TAKIM operatorem.

 

Jeśli tak orange traktuje klientów to powinni wszystkich stracić.

27 ODPOW. 27

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.

Każdy ma wybór po skończonej lojalce:
1) automatycznie przedłużenie na 6 miesięcy z taką samą ceną
2) przejście na czas nieokreślony z dosyć wysoką opłatą
3) wyłączenie usługi.

Przed końcem umowy zawsze można zmienić decyzję. Warto czytać umowy/aneksy. Możesz też spróbować złożyć reklamację np. przez mój Orange. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie.
Anonim

Nie dotyczy

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.

@Jordan po przejściu umowy na czas nieokreślony żle zaznaczyłeś opcje trzeba czytać dokldnie umowę .

Przechwytywanie2.PNG

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.

Umowa byłą podpisana jeszcze na poprzednią osobę, w trakcie zostałą wykonana cesja na mnie.

 

Zgodnie z sugestią złożyłem reklamację choć wątpię abyto coś dało.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.


@Piotrekk85napisał(-a)
Każdy ma wybór po skończonej lojalce:
1) automatycznie przedłużenie na 6 miesięcy z taką samą ceną
2) przejście na czas nieokreślony z dosyć wysoką opłatą
3) wyłączenie usługi.

Przed końcem umowy zawsze można zmienić decyzję. Warto czytać umowy/aneksy. Możesz też spróbować złożyć reklamację np. przez mój Orange. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie.

Tak to jest tylko w orange, bo u innych operatorów po przejściu umowy na czas nieokreślony wysokość opłaty nie zmienia się


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.

Nie zgodzę się, Vectra zwiększa też opłaty choć skala jest mniejsza.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.

Ten mechanizm już nie jest dostępny. Orange jakiś czas temu zrezygnowało z APU. Dla nowych umów obecnie po zakończeniu okresu promocyjnego umowa przechodzi na czas nieokreślony, gdzie wysokość opłaty miesięcznej jest równa tej jaka była w ostatnim miesiącu obowiązywania okresu promocyjnego.


Z tego co wiem jest też włączona automatyczna bonifikata wyrównująca abonament do wysokości promocyjnego, dla osób ze starymi umowami, które powinny mieć opłatę standardową. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.

To teraz przy nowych umowach dodawanie cennika umów na czas nieokreślony jest bez sensu, bo teraz na internet, tv, funpack, orange love są dostępne tylko umowy na czas określony 12m i 24m


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.

Jest sens, bo w Orange na tym jest operaty mechanizm liczenia kary jak ktoś zerwie umowę przed terminem. Trzeba by zmienić mechanizm liczenia kar.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Gigantyczny rachunek po przejściu umowy na czas nieokreślony.

Weź tylko pod uwagę, że to właśnie z tej różnicy między cennikiem na czas nieokreślony, a terminówkę jest m.in. liczona suma ulg przyznanych przy podpisywaniu umowy - czyli to co trzeba zwracać zrywając umowę przed końcem okresu promocyjnego (błędnie nazywanych przez większość "karą za zerwanie umowy").