Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Faktura za "usługi mobilne". Czy to oszustwo? Jak nie to za co?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Faktura za "usługi mobilne". Czy to oszustwo? Jak nie to za co?

Witam. Dostałem pare dni temu SMS od Orange o treści załączonej poniżej. 216 zł za "usługi mobilne". Ale z jakiej racji aż tyle? Praktycznie do nikogo nie dzwonię ani z nikim nie wysyłam smsów, jedyne z czego korzystam, to internet mobilny i to tyle. A dodam, że internet mam wykupiony, a gdy nie mam wykupionego, to on po prostu nie działa i go nie używam, więc opłata raczej nie jest naliczona za używanie internetu bez wykupionego abonamentu. Ba, nawet nie mam możliwości sprawdzić tego na stronie mój orange, bo nie mam pełnego dostępu do mojego konta. I teraz nawet nie wiem, czy to oszustwo, czy nie.


IMG_20240830_142512.jpg

 

 

 

 

____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu oraz przeniosłem z działu "Sieć i dostępność usług" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38203
  • 1382

Faktura za "usługi mobilne". Czy to oszustwo? Jak nie to za co?

Na forum nikt nie ma podglądu faktury. Zadzwoń na 510100100 lub zapytaj na czacie w mój orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38203
  • 1382

Faktura za "usługi mobilne". Czy to oszustwo? Jak nie to za co?

Na forum nikt nie ma podglądu faktury. Zadzwoń na 510100100 lub zapytaj na czacie w mój orange.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5890
  • 23965
  • 202

Faktura za "usługi mobilne". Czy to oszustwo? Jak nie to za co?

@rychu3 

Zadzwoń do BOK i wyjaśnij sprawę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19236
  • 55619
  • 755

Faktura za "usługi mobilne". Czy to oszustwo? Jak nie to za co?

@rychu3 wygląda na powiadomienie od Orange do zapłaty za usługi. Jeśli korzystasz sporadycznie lub wcale, to warto sprawdzić, czy przypadkiem nie zostały aktywowane SMS-y, MMS-y, czy push wap-y o podwyższonej opłacie. Warto na infolinii zweryfikować i wyjaśnić co spowodowało podwyższenie opłaty za usługi. Jeśli to są wysokopłatne, to warto od razu zablokować. Na infolinii konsultanci pomogą w sprawie blokad, jeśli nie masz dostępu z apki lub przez www.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38203
  • 1382

Faktura za "usługi mobilne". Czy to oszustwo? Jak nie to za co?

Gdybać można, ale to jak wróżenie z fusów. To może być pierwsza faktura, która zwykle może być większa z uwagi na opłaty startowe.
Mogą być opłaty za jakieś zlecenia itp itd. BOK na infolinii lub na czacie do wyjaśni.

Można też pobrać pełen pdf faktury w mój orange i samodzielnie prześledzić składowe faktury na kolejnych stronach pdf.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19236
  • 55619
  • 755

Faktura za "usługi mobilne". Czy to oszustwo? Jak nie to za co?

@rychu3 jaki finał? Napiszesz, jakie są składowe wysokości obecnej opłaty?