Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Faktura - pomimo zbliżającej się daty końca umowy, mam naliczoną za następny okres

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 17
  • 0

Faktura - pomimo zbliżającej się daty końca umowy, mam naliczoną za następny okres

Dzień dobry

Zakończenie umowy OL z dniem 22.02.2022, wystawiona faktura za okres 19.02-18.03.2022 z terminem płatności 07.03.2022.

Czy mam za nią zapłacić czy czekać na korektę?

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Faktura - pomimo zbliżającej się daty końca umowy, mam naliczoną za następny okres

@jatyk1  czy faktura wystawiona z kwotą za pełny okres rozliczeniowy? czy wypowiedzenie na pewno doszło do skutku? jeśli odpowiedź na obydwa pytania brzmi "TAK" to powinna być wystawiona faktura z korektą, moja propozycja to kontakt z BOK w celu wyjaśnienia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Faktura - pomimo zbliżającej się daty końca umowy, mam naliczoną za następny okres

@jatyk1 Jeśli całkowicie rezygnujesz z usług , to warto ustalić wysokość należności ostatniego okresu rozliczeniowego względem zdjęcia usługi i tyle właśnie zapłacić. Nie wygenerujesz zbędnego ruchu wpłat i zwrotów. Dziwi mnie, że już ta ostatnia faktura nie zawierała kwoty należnej w związku z zakończeniem umowy. Na Infolinii powinieneś się dowiedzieć ile wynosić będzie należna kwota i tyle właśnie zapłacić


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Faktura - pomimo zbliżającej się daty końca umowy, mam naliczoną za następny okres

@jatyk1  czy faktura wystawiona z kwotą za pełny okres rozliczeniowy? czy wypowiedzenie na pewno doszło do skutku? jeśli odpowiedź na obydwa pytania brzmi "TAK" to powinna być wystawiona faktura z korektą, moja propozycja to kontakt z BOK w celu wyjaśnienia.

Anonim

Nie dotyczy

Faktura - pomimo zbliżającej się daty końca umowy, mam naliczoną za następny okres


@jatyk1napisał(-a)

Dzień dobry

Zakończenie umowy OL z dniem 22.02.2022, wystawiona faktura za okres 19.02-18.03.2022 z terminem płatności 07.03.2022.

Czy mam za nią zapłacić czy czekać na korektę?


Musisz zapłacić tą fakturę. Potem wystąp o korektę, bo umowa wygasa z operatorem, nadpłatę zwrócą ci na podany nr konta bankowego.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Faktura - pomimo zbliżającej się daty końca umowy, mam naliczoną za następny okres

@jatyk1 faktury za usługi w Orange zawsze są wystawiane za pełny okres rozliczeniowy z góry. Najlepiej by było opłacić całą fakture, a po zakończeniu umowy wystąpić o korektę i zwrot nadpłaty.

Można również skontaktować się z konsultantem: infolinia, czat i ustalić opłatę za okres proporcjonalny, ale tu istnieje ryzyko, że jak coś zostanie źle zaksięgowane, to mogą się domagać opłaty z karą.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 17
  • 0

Faktura - pomimo zbliżającej się daty końca umowy, mam naliczoną za następny okres

Tak , umowa rozwiązana ( w związku ze zmianą oferty programowej), nic już nie jest aktywne.

Nie ma innej możliwości jak zapłata a potem prośba o korektę ?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Faktura - pomimo zbliżającej się daty końca umowy, mam naliczoną za następny okres

@jatyk1  tak jak pisałem wyżej, skontaktuj się z BOK, konsultant Ci wszystko wyjaśni, on ma wgląd w Twoje konto i poda najlepsze rozwiązanie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 17
  • 0

Faktura - pomimo zbliżającej się daty końca umowy, mam naliczoną za następny okres

Tak właśnie, faktura skorygowana 🙂

Dziękuję wszystkim.