Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dwustopniowa weryfikacja Google - brak smsów

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Dwustopniowa weryfikacja Google - brak smsów

Hej,

 

po przejściu z Play do Orange mam problem z logowaniem się do usług Google, w których wykorzystuję dwustopniową weryfikację przy pomocy sms. Wiadomości od Google nie dochodzą.

Kontaktowałem się w tej sprawie z BOK - bez skutecznego rozwiązania, czy też pomysłu na takie.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tej sprawie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwustopniowa weryfikacja Google - brak smsów

Wyłącz na chwilę 2FA a potem włącz ponownie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwustopniowa weryfikacja Google - brak smsów

Wyłącz na chwilę 2FA a potem włącz ponownie.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Dwustopniowa weryfikacja Google - brak smsów

I tu pojawia się problem, żeby wyłączyć 2FA najpierw muszę się zalogować, a prosi mnie o kod z smsa... :cathappy:


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwustopniowa weryfikacja Google - brak smsów

A nie masz opcji zapasowych?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Dwustopniowa weryfikacja Google - brak smsów

Jedyną dostępną opcją zapasową jest odzyskiwanie konta (3-5 business days...). Nadal jestem zalogowany w telefonie, ale jak już chcę sprawdzić pocztę na komputerze to niestety odbijam się od ściany w postaci kodów sms.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Dwustopniowa weryfikacja Google - brak smsów

Pewnym wyjściem z sytuacji okazało się zalogowanie z najstarszego komputera, zapewne Google ma go na liście jako "zaufany", wtedy do zmian w ustawieniach logowania wystarczyło samo hasło. Dodałem jako alternatywny sposób weryfikacji kod z aplikacji Google Authenticator. Jest to ominięcie problemu z tematu wątku, ale nie jego rozwiązanie. 

Dodatkowo postanowiłem przetestować sposób z wyłączeniem i włączeniem 2FA, jednak nie ma on za bardzo sensu, ponieważ przy ponownym przypisaniu telefonu potrzebne jest potwierdzenie w postaci... a jakże, kodu z smsa... ehh

 

EDIT: 

Muszę zwrócić honor koledze Piotrowi, sposób na włączenie i wyłączenie 2FA zdaje się działać, smsy zaczęły przychodzić regularnie.

 

Przy ponownym włączeniu 2FA należy jednak najpierw skorzystać z opcji "prompt", czyli komunikatu na telefonie, zamiast kodu z smsa. Wtedy po zweryfikowaniu telefonu komunikatem, Google zapyta jeszcze o opcję zapasową w postaci kodów sms. Po dodaniu numeru telefonu wszystko wraca do normy - smsy pojawiają się natychmiastowo.

 

Dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że temat przyda się także innym użytkownikom!