Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Duży ping i utrata pakietów


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Duży ping i utrata pakietów

► Temat, ze względu na specyfikę omawianych zagadnień oraz zakres poruszanej problematyki, został przeniesiony z kategorii Gry online (etykiety: CS:GO, Fortnite, LoL, WoT, WoW) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam

Posiadam ruter D-link dwr 921 oraz internet lte dla firm.Mój ping wynosi ponad 100 i utrata pakietów ok. co 5 min.Gdy miałem stary internet dawno wycofany z oferty powiedziano mi że to wina tego internetu i polecono mi oto ten i zapewniali mały ping i brak packet loss.Jednak jest inaczej.LICZE NA POMOC!!!

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lagi w grach online

Orange nie gwarantuje pingu dla usług mobilnych. Wszystko zależy od zasięgu. Fizyki się nie przeskoczy. Jeśli zasięg masz dobry, to zgłoś problem na BOK.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Lagi w grach online

Będe dzwonić do operatora.Ale ten packet loss to czemu tak duży i jak on ma prawo występować.Da się to jakoś naprawić ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lagi w grach online

Najpierw sugerowałbym potestować u siebie, możliwych kombinacji testów jest dużo, więc nie warto robić wszystkich (tym bardziej gdy nie masz możliwości szybko i za darmo).

1) warto wykonać test krzyżowy i przełożyć kartę sim do innego urządzenia (inny router lub hotspot z komórki) - czy jest różnica?
2) czy zależy ping od lokalizacji? czy masz możliwość testowania w innej lokalizacji (pod innym adresem jak również inny pokój w domu/mieszkaniu)?
3) czy sprawdzałeś czy ping w grach różni się mocno od pingu na speedtestach?
4) piszesz że masz usługę firmową, czy nie masz na niej lejków? czy próbowałeś może wykupić vpn i na nim się łączyć? (usługa vpn jest niestety płatna ale zmienia nat i wyłącza resztki kompresji)
5) czy łączysz się przez jakieś proxy? jeśli tak, czy bez jest poprawa?
6) czy może ktoś z sąsiadów lub ze znajomych z okolicy (w zasięgu tego samego nadajnika) ma też problemy z pingiem na internecie mobilnym Orange? ew może sam masz komórkę w Orange by sprawdzić po prostu na innej karcie sim?

W internecie mobilnym wpływ wielu czynników ma na ping i ciężko coś wróżyć. Jeśli sam nie wykonasz co najmniej punktu 1, to z BOK podejrzewam że dostaniesz zdawkową odpowiedź.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Lagi w grach online

Ok pójde do kolegi sprawdzić.Ale czy ze strony opertora jest jakaś szansa że kiedyś zobacze 50 pingu lub mniej ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lagi w grach online

Jeśli byś posprawdzał, że to nie problem sprzętu czy karty sim, zasięg ok, nie masz lejków, nie ma przeciążenia na nadajniku, to warto zgłaszać na BOK. Ale warto coś sprawdzić u siebie. Ew. w międzyczasie zgłosić.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Lagi w grach online

Ok.

1.Czy ten lejek może być powodem dużego pingu

2.Szybkość internetu jest fatalna bo poniżej 1mb/s lub czasami 3mbs

3.Mam zadzwonić i sie spytać czy mam założony lejek ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lagi w grach online

Lejek na 95% jest przyczyną słabego pingu.
Ale też jak masz niską szybkość, to pingu zwykle też nie ma. Nie wiem czy to wynik lejku, czy dużej odległości od nadajnika, czy przeciążenia nadajnika. Ale tu najpierw należy oczekiwać poprawy (lub coś zmienić by lejka nie było). Spytaj się o dwie rzeczy: o lejek i podaj adres gdzie korzystasz - i niech doradca sprawdzi czy nadajnik nie jest przeciążony.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Duży ping i utrata pakietów

Mam jeszcze jedno pytanie.

Bo chce zadzwonić z mamą ale internet jest zapisany na tate, a go obecnie nie ma w domu.Czy jest sens dzwonić 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Duży ping i utrata pakietów

o ile znasz pin abonenta to tak