Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

Trzy miesiące temu przeniosłam numer telefonu z orange do innej sieci,oczywiście z zachowaniem pełnego okresu trwania umowy.Umowa ta zakończyła się 15.06.2017r.Wszystko poszło gładko -orange zwolniło numer,i przejeła go inna sieć i tu się zaczeło.Otrzymałam rachunek z orange z dnia 14.06 za okres rozliczeniowy od 14.06-13.07 na pełną kwotę dla tego numeru(faktura przychodziła na posiadane 2 numery).Napisałam reklamację przez stronę orange że numer przecież wyłączony od 15.06 czyli opłata jaką mogą żądać to jedynie za 1 dzień,bo od 15.06 płacę abonament już w innej sieci.Pani napisała że reklamacja niezasadna,najwyżej zwrócą za miesiąc???.Poszłam do salonu tam powiedziano że to bezprawnie naliczone i żeby pisać reklamację o korektę-napisałam-oczywiście reklamacja tym razem uznana ale to mam zapłacić i zwrócą za miesiąc(ten abonament 70zł ,a drugi co jeszcze został 40zł)nie wiadomo z czego odliczą.Wydaje mi się że jeżeli umowa się kończy to kończą się opłaty a tu ja mam płacić miesiąc dłużej
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

Orange mogło wystawić fakturę za 1 dzień, ale byłoby to niezgodne z regulaminem (mimo, że logiczne). Teoretycznie wtedy mógłbyś wycofać proces MNP i mieć abonament za miesiąc za darmo. Każdy kij ma dwa końce.

Najrozsądniej to wystawianie faktury innego dnia, ale to wymagałoby zmiany regulaminu.

 

Zwróć uwagę, że nie musisz płacić za cały miesiąc. Bo będzie i tak korekta czy rozliczenie po miesiącu (nawet gdybyś nie składał sam reklamacji).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

Opłaty zgodnie z regulaminem są naliczane na pełny okres rozliczeniowy. Jeśli zlecasz migrację w trakcie (tu po jednym dniu) to odpowiednia korekta będzie wystawiona w kolejnym cyklu czyli u Ciebie 14.07. Teoretycznie możesz wrócić do Orange czy inne sytuacje mogą się wydarzyć, gdzie wysokość korekty może ulec zmianie.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

Dziękuję za odpowiedź,lecz ciągle nie mogę zrazumieć dlaczego mam płacić abonament miesiąc dłużej po skończonej umowie.Zawsze jak kończył się abonament czy to telewizja,internet czy telefon płatności kończyły się z dniem zakończenia umowy.Teraz mam płacić 2 abonamenty,jeden z którego korzystam i drugi "bo tak"

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

@Kada75 z tego co piszesz wynika, że ktoś popełnił błąd ustalenia daty końca okresu rozliczeniowego i faktycznie nastąpiło rozpoczęcie kolejnego. Trochę dziwna sytuacja. jeśli ten błąd popełnił ktoś ze służb poprzedniego/nowego operatora... to pisałbym do nich reklamację - skargę, że skoro wskutek ich błędu operator żąda od Ciebie należności, niech winna strona Ci to zrekompensuje.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

Okres rozliczeniowy w orange zawsze był 14 dnia miesiąca a umowa na abonament kończyła się 15.06.więc moim zdaniem orange powinno wystawić fakturę tylko za jeden dzień w tym okresie rozliczeniowym a nie za cały miesiąc

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

Orange mogło wystawić fakturę za 1 dzień, ale byłoby to niezgodne z regulaminem (mimo, że logiczne). Teoretycznie wtedy mógłbyś wycofać proces MNP i mieć abonament za miesiąc za darmo. Każdy kij ma dwa końce.

Najrozsądniej to wystawianie faktury innego dnia, ale to wymagałoby zmiany regulaminu.

 

Zwróć uwagę, że nie musisz płacić za cały miesiąc. Bo będzie i tak korekta czy rozliczenie po miesiącu (nawet gdybyś nie składał sam reklamacji).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

Teraz zaczynam rozumieć,ale czy to oznacza że jeżeli zrobię wpłatę tylko na istniejący abonament plus ok. kwota za 1 dzień to poprostu za miesiąc przyjdzie rozliczenie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

Plus ew. opłaty dodatkowe czy poza abonamentem (jeśli miałeś coś w poprzednim miesiącu).

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

Dzięki Piotrekk85 ,problem rozwiązany.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Dodatkowa faktura po skończeniu umowy

Dokładnie tak.