Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

@Z ciekawości. Jak urządzenia zachowują się przy innych BTS-ach? Przypadek, że ten jeden dla wszystkich operatorów jest koszmarem? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

Jeśłi chodzi o "stacjonarne" LTE, to w routerze jest karta Orange i nie mam mozliwości tego łatwo zmienić.

To jest Mikrotik - router zintegrowany z enteną kierunkową i całość jest na zewnątrz.

Sprawdzałem na telefonach " w mieście". Bywa lepiej i dużo lepiej.

Pan z Helpdesku sprawdził łącze od strony BTS-a, bo ma taką możliwość i łączność jest dobra. Problem jest w wykorzystaniu BTS-a - to informacja z Orange, która moim zdaniem jest sensowna, choć wkurzająca.

Akurat w tej chwili jest nieco lepiej - Ping 17ms, Download 11.8Mb/s Upload 15.2Mb/s, ale i tak gorzej niż było do lipca. Jest sobota rano, ludzie nie pracują zdalnie i nie oglądają Netflixa czy HBO-go, ale pewnie wieczorem znów będzie masakra jak znam życie. Małżonka będzie chciała skorzystać z Netflixa i będzie przerywać co chwila.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

Sprawdziłem właśnie na speedtest ranking operatorów LTE. Orange jest na drugim miejscu po T-Mobile.

Średnia prędkożć pobierania dla Orange jest 35Mb/s, Upload 9Mb/s Ping 30ms, więc na chwilę obecną pobieranie jest ponad dwukrotnie wolniejsze niż średnia tego operatora, ale jak pisałem, dziś jest nie najgorzej. Jeśłi spada poniżej 1Mb/s to jest to już wielokrotnie gorzej dla tego BTS-a, więc ma za niską przepustowość.

To niestety jedyny BTS do którego mam przyzwoitą łaczność. Jest trochę dalej drugi, ale dużo mniejszy i mam z nim kiepską łaczność. Coś mi go zasłania.

Jak uruchamiałem to LTE, to konsultowałem się z Orange i rekomendowali ten BTS bo w moim punkcie ma najlepszy sygnał, mimo że nie jest najbliższy. Ponoć mają anteny kierunkowe skierowane na obszer, który mają najlepiej pokryć.