Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

Witam drogą społeczność ia zwłaszcza Orange.

Jestem klientem Orange, przedtem TPSA od ponad 20 lat, miałem Teleofony stacjonarne, linię modemową, ISDN później Neostradę z wrastającymi prędkościami.

Z Neostradą były kłopoty. Spadała prędkość do wartości modemowych, później nie wracała, trzeba było zgłaszać, poprawiało się i tak w kółko.

Zdecydowaliśmy się przejść na Orange LTE dla firm.

Zainstalowałem router / Modem Mikrotik - taki odrazu w antenie. Było super. Prędkości od 25 do 80 Mb/s.

Tak mniej więcej do lipca b.r. I zaczęły się znów problemy. Prędkość spada do 0.2Mb/s a nawet często do zera.

Z Małżonką pracujemy z domu bo wiek nas plasuje w grupie zwiększonego ryzyka Koronawirusa, ale nie da się pracować. Aplikacje webowe wloką się, zrywają się telekonferencje. Masakra.

Czatowałem z helpdeskiem, rozkładają ręce, gdyż jak twierdżą jedyny BTS z którego możemy korzystać jest przeciążony. Sprawdziłem innych operatorów, którzy mają swoje nadajniki na tym słupie i jest to samo. Podobno w planach jest budowa drugiego BTS-a w tym rejonie, ale na koniec roku.

Staramy się o migrację na światłowód. Wiszą światłowody, nawet na słupie przy naszej posesji, ale nasza posesja jakoś się w projekcie nie znalazła. Po prostu pominięto adres, choć posesje przed i za mają światłowód już zainstalowany.

Płacimy rachunki a usługa jest na niezadowalającym poziomie i nikłe szanse na przejście na lepszą technologię. Mogę mieć Neostradę 10Mb, ale jak pisałem wcześniej to jeszcze gorsze.

 

Kto nam może pomóc??

 

Pozdrawiamy Basia i Marcin.

 

 

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

Niestety nie można wszystkich okablować jednocześnie. Jeśli sieć koło powstała w ramach POPC, standardowo dopiero bo upływie okresu trwałości projektu (5 lat) można podłączać inne osoby. W przypadku usług na firmę od tej reguły są wyjątki, ale podejrzewam, że z różnych względów dla Orange nie jest to opłacalne. Niestety Orange nie udostępnia adresów kontaktowych osób odpowiedzialnych za inwestycje. Warto w Warszawie poszukać sprawnych lokalnych doradców biznesowych.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

Dziękuję za reakcję, ale to mało pocieszające.

Musiałem sporo poczekać zanim mi siępojawiło okienko na odpowiedź.

Pomiar speedtestem do servera Orange jest : Ping b/d Upload b/d, download 0.67 Mb/s.

To chyba usługa nie działa?

Siła sygnału na routerze taka jak zawsze była gdy działało. To chyba usługa LTE nie działa???

Dlaczego mamy płacić abonament?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

Jeśli brałeś usługę na firmę, to zakładam że masz status przedsiębiorcy. Polskie prawo zakłada, że masz wtedy tzw. status profesjonalisty. W regulaminie usług jest informacja od czego zależy prędkość internetu mobilne i jaka jest gwarantowana prędkość minimalna (a właściwie czemu jej nie ma).

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

@Aimeiz Czy masz może telefony mobilne w sieci Orange? Jeśli tak, to wejdź na najwyższy dostępny punkt domu i zrób testy na telefonie z androidem. Sprawdzisz, czy faktycznie na kilku urządzeniach jest ten sam odczyt prędkości. Jeśli tak, cóż-wina BTS-a , który ledwie wyrabia bądź zasięgu. Jeśli nie, proponuję przyjrzeć się sprzętowi do LTE. może coś z samym modemem? Może za nisko jest umiejscowiony (można zrobić ten sam test jak z telefonami i wynieść go jak najwyżej i w kierunku nadajnika)? Może jakiś problem z kartą? trudno nam oceniać, bo nie znamy szczegółów.

Zawsze można wymienić sam modem i na dodatek dołączyć anteny zewnętrzne, które poprawia zasięg

Potestuj i opisz


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

@agat13 tyko, że jak podawała @Aimeiz siła sygnału nie uległa zmianie, to nawet anteny zewnętrzne w tej chwili nic nie zmienią. Po prostu pasmo LTE jest zapchane.

 

@Aimeiz możesz jeszcze spróbować przełączyć się na 3G / UMTS i sprawdzić, czy te pasmo nie jest obciążone. Może być niższa prędkość niż LTE, ale jak nie jest zapchane, to te kilka Mbit/s powinno być lepiej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

@ketrasaArtur Testy, testy i jeszcze raz testy...jedyne rozwiązanie. Sprawdzić czemu się tak dzieje na swoim podwórku. Nawet modem mobilny pożyczyć...Żeby być pewnym, ze u siebie zrobiło się wszystko, co było można...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

Na modemie mogę sprawdzić siłę sygnału.

Jest dobrze ustawiony i nie jest to problem z zasaięgiem, gdyż przy tej sile była prędkość tak jak pisałem 25-80Mb/s.

Problem nie jest z zasiegiem, tylko z przeciążeniem samego BTS-a, tak przynajmniej twierdzi doradca, z którym rozmawiałem na czacie.

 

Więc nie mam potrzeby biegać z telefonem, zresztą na telefonach jest jeszcze gorzej, gdyż modem jest umieszczony w kierunkowej antenie, którą bardzo starannie ustawiłem na maksimum siły sygnału.

Było super a teraz jest źle a siła sygnału ta sama.

I teraz co? Mam płacić za źle działającą usługę do końca roku? To chyba coś nie tak.

W reklamach mówi się o szybkim Internecie LTE, to raczej nie do końca prawda.

 

____________

* Wpis poddany edycji - Wiktor

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

@Aimeiz Teraz wiem więcej, ale może trzeba podpytać sąsiadów którzy mają LTE jak działa u nich. Może znaleźli jakieś rozwiązanie. Czekać i wiecznie reklamować to jedno, ale badanie sytuacji to drugie. Wiem, nie jestem tam u Ciebie, nie doświadczam. Jednak jak każdy z nas chcę poddać jakiś pomysł.

Sprawdź na http://beta.btsearch.pl/ może jest gdzieś w okolicy dalszy nadajnik BTS, ale mniej obciążony? Wtedy przy antenie zewnętrznej można liczyć na słabszy sygnał, ale mniejszy ruch na nadajniku


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Degradacja prędkości LTE Warszawa Wawer-Miedzeszyn

Sąsiedzi już wyrzucili LTE, bo założono światłowody.

Tylko jak pisałem moja posesja została zapomniana i pominięta w projekcie :(.

Byłem dziś niedaleko tego BTS i patrzyłem na telefonie Orange i jest kiepsko, tak że tak jak otrzymałem informację od konsultanta, którą zresztą zamieściłem, ale moderator ją ukrył, bo nie można publikować treści z czatów, zapchany jest BTS. Zadałem sobie trudu i próbowałem innych dostawców, którzy mają BTS-y na tej samej wieży i jest to samo. Widocznie "internetowa rura", która zasila tę wieżę jest za cienka na tutejsze zapotrzebowanie.