Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy ktoś wyłudza dane ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Czy ktoś wyłudza dane ?

Dzwoni do mnie Pani 19 lutego piątek żeby przedłużyć moja umowę. Internet stacjonarny i abonament tel kwota bazowa 79,99. Po krótkiej negocjacji Pani mówi, że musi zapytać czy może dać upust. Kończy się na 69.99zł. Zgadam się. Czy ta regułki itp....a potem pyta o numer dowodu ??? Jestem trochę zdzwiony ale ok podaje bo zna mój stary numer dowodu (zmieniłem w międzyczasie). Nadmienię, że wcześniej musiałem podać PESEL potwierdzić tożsamość. Dziś jest poniedziałek wieczorem. Żadnego potwierdzenia na maila, sms'a itp nie dostałem. Dzwonie na infolinię. Nie mają mojej nowej umowy w systemie, nikt nic nie wie. Pani robi zgłoszenie i tyle może. Czy dałem się oszukać, czy ktoś poszywa się pod Orange ? Czy można to sprawdzić ? Niestety mam tylko nr tel z którego dzwonili . 

13 ODPOW. 13

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Czy ktoś wyłudza dane ?

Próbowałeś sprawdzić ten numer w Internecie? Albo na niego oddzwonić?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czy ktoś wyłudza dane ?

@Piotr_39  właśnie dlatego między innymi aby uniknąć takich sytuacji sam przedłużam umowy online, ewentualnie z zapytaniem o szczegóły dzwonię osobiście do konsuli. Być może trafiłeś na niekompetentną konsultantkę z firmy zewnętrznej pracującej dla Orange (rzadko ale się zdarza).

Edit.

Nigdy w rozmowach konsule w ramach weryfikacji nie pytali mnie o nr DO czy PESEL, co najwyżej o datę i miejsce urodzenia, danych wrażliwych nie podaje się.

Anonim

Nie dotyczy

Czy ktoś wyłudza dane ?

@Piotr_39  nie podaje się swoich danych, jeśli nr nie jest od Orange, może nie jest tak źle, sprawdź numer z którego dzwoniono, może to partner Orange. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Czy ktoś wyłudza dane ?

@Piotr_39 podejrzewam, że to partner Orange. Nawet jak wyrazisz zgodę na przedłużenie umowy, to na infolinii Orange nie zawsze jest widoczna. Numer z którego było dzwoniono może być już nie aktywny, ale nawet jak będzie działający, to i tak do nikogo się nie dodzwonisz.

Osobiście zawsze wybierałem kontakt z infolinią lub internetowy sklep Orange w celu przedłużenia, podpisania umowy. Jakoś dzwoniącym partnerom nie ufam.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Czy ktoś wyłudza dane ?

Jeżeli to partner Orange to i tak powinien zostać jakiś ślad rozmowy. Chyba ? Sprawa zgłoszona do operatora zobaczymy czy coś znajdą. Jak na razie zarejestrowałem się w BIK i KRD na wszelki wypadek. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Czy ktoś wyłudza dane ?

@Piotr_39 jeżeli umowa przekazana do realizacji, to za jakiś czas powinna być widoczna u konsultantów na infolinii. Jak szybko to nastąpi, to trudno cokolwiek powiedzieć. Trzeba monitorować, na jakim etapie jest, może w ogóle nie pojawić się u konsultantów na infolinii. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Czy ktoś wyłudza dane ?

ja nie ufam nikomu kto dzwoni.

nawet jak bank chce mój pesel to nie podaję 😛


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Czy ktoś wyłudza dane ?

Zaloguj się do Mój Orange na komputerze, wejdź do zakładki ustawienia, i dane adresowe, sprawdź tam czy numer dowodu jest już nowy. Jeśli tak to konsultant Orange coś robił, ale zamówienie nie przeszło, jeśli nie ma to raczej nie ma powodów do paniki. Nowy system wymaga wpisania DO do systemu, dalej nie puści.
Możesz też aktywować sobie na 1 mc - jest bezpłatnie, usługę Chroń Pesel i tam pobrać raport kto cię sprawdzał w ostatnim roku powinno być że byłeś weryfikowany przez Orange.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy ktoś wyłudza dane ?

@Piotr_39Uważam, że to mogła być firma współpracująca z Operatorem, a skoro dane się nie zgadzały prosiła o ich uaktualnienie. Czy zaznaczyła, że rozmowa jest nagrywana? Jeśli tak, to w systemie operatorskim musi być obecna (warto, abyś zapisał date i godzinę połączenia) i możesz zwrócić się do Orange z prośbą o wyjaśnienie sprawy (nawet pisemnie do Skierniewic) robiąc jednocześnie zabezpieczenie PESEL o których pisali forumowicze wcześniej. Jeśli nr dowodu został już poprawiony, tym bardziej nie ma powodu do zmartwień- legalnie, choć nieco kontrowersyjnie (mógł to być jakiś młody pracownik np)