Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy kierować sprawę do sądu ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 22
  • 0

Czy kierować sprawę do sądu ?

Odpowiedziano mi rozliczenie wg Orange jest prawidłowe i ze nie udostępnia nagrań bo nie musza i tego nie robią. Na szczęście znalazłem czat na którym również mnie wprowadzono w błąd wiec temat do zamknięcia. Mam już potrzebny dowód który wykorzystam. Mam nadzieje ze uda mi w sądzie rozwiązać umowę. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Czy kierować sprawę do sądu ?

Nawet gdybyś nie znalazł, to na żądanie sądu muszą to nagranie ujawnić.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy kierować sprawę do sądu ?

Rozmowy które nie są sprzedażowe nie mają mocy wiążącej.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy kierować sprawę do sądu ?

Tu jest podstawowy problem, że Orange na fakturach VAT rozbiło pozycję kwoty faktury VAT od innych rzeczy gdzie VAT nie naliczany lub jest naliczany w innym momencie. Sugerowałbym sprawdzić wartości faktur w tym miejscu. Zwrot raty spowodował na 99% zmniejszenie dalszych pozycji przez co kwota do zapłaty była niższa. 

Poniżej zaznaczone na wzorze faktury ze stron Orange

 

faktura.png


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 22
  • 0

Czy kierować sprawę do sądu ?

Ale mnie jako klienta nie powinno to wogole obchodzić. Zawsze płaciłem każda fakturę tak jak Orange ja wystawiał. Jakaś pani z infolinii i czatu poleciła mi aby fakturę pomniejszyć co wg niektórych nie jest wiążące wiec tak naprawdę konsultanci Orange mogą sobie pisać i mówić co im ślina na język przyniesie a i tak ostatecznie to klient będzie winny i ma płacić bo to co mówi konsultant i radzi nie jest wiążące. No trzymajcie mnie. Nie zamierzam nic płacić bo nie interesuje mnie to jak działa system liczenia faktur w Orange ja je opłacałem tak jak były wystawiane. Jeżeli Orange nie potrafi wystawiać ich jak się należy to niech sobie to naprawi a nie za przeproszeniem wkurza ludzi. Mało tego stresuje się mnie ciagle wyłączaniem rozmów wychodzących a automat mówi ze mam zapłacić 0 zł i 0 groszy. Powiedzcie ze to jest normalne. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy kierować sprawę do sądu ?

Przykład umieszczony na stronach Orange pokazuje że różnica między kwotą do zapłaty a kwotą faktury VAT może bardzo różna.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 22
  • 0

Czy kierować sprawę do sądu ?

Dodatkowo co drugi dzień blokowane połączenia i informacja ze masz zapłacić 0 zł i 0 groszy najlepiej żeby jakis doradca z Orange podpowiedział jak zapłacić to 0 zł jak się robi taki przelew ? Śmiechu warte. Naprawdę ostro się zawiodłem. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Czy kierować sprawę do sądu ?

@Janhalb  generalnie matematyka jest prosta ale nie ta ktora serwuje orange.
mialem ostatnio taki przypadek gdzie za usluge place 100zł co miesiac i wedlug orange za 3 pelne okresy rozliczeniowe mam zaplacic nie 300 a lekko ponad 400zł.
powtarzam za 3 pelne okresy rozliczeniowe!
reklamacja oczywiscie negatywnie rozpatrzona bo wszystko jest dobrze naliczone. haha


naprawdę chcialbym kiedys napisac jakis pozytywny post nt orange ale nie da sie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 22
  • 0

Czy kierować sprawę do sądu ?

Najgorsze jest to ze z każda przedłużona umowa mam z nimi jakieś cyrki. Przy rozwiązywaniu umowy na neostrady był cyrk ponieważ usługa odcięta przez technika a Orange sobie dalej opłaty naliczał  bo twierdzili ze neostrada u mnie jest i działa bo w systemie tak jest to muszę płacić. Teraz cyrk z faktura. Za każdym razem mówiłem sobie ze już więcej nie przedłużę umowa a jednak z przyzwyczajenia człowiek machał ręka i potem nauczka. Nie tym razem. Koniec. Wole przejść na kartę. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Czy kierować sprawę do sądu ?

idź najpierw do UKE 🙂 tam Ci powiedzą co i jak 🙂