Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange ignoruje postępowanie w sprawie praktyki rozsyłania SMSów typu Flash ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Czy Orange ignoruje postępowanie w sprawie praktyki rozsyłania SMSów typu Flash ?

Parę minut temu wpadł mi SMS typu "Flash" o usłudze "Gdzie jest dziecko" z dwoma guzikami - OK i Anuluj. Żadnego opisu dotyczącego konsekwencji ich wciśnięcia. Kliknąłem OK i za chwilę dostałem informację o aktywowaniu tej usługi - początkowo za 0 złotych, potem za 9.99 miesięcznie. Od razu odezwałem się do obsługi klienta i została mi wyłączona, ale widzę że w czerwcu tego roku Orange miał postawione zarzuty z tytułu nieuczciwego traktowania klientów przy użyciu takiej komunikacji.

 

Czy Wy naprawdę aż tak nas nie szanujecie ? Miałem Was za firmę na dobrym poziomie, ale widzę że bez problemu dopuszczacie cwaniackie praktyki wobec własnych klientów. Obawiam się że wraz z końcem umowy będzie to koniec naszej współpracy. Wielka szkoda.

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czy Orange ignoruje postępowanie w sprawie praktyki rozsyłania SMSów typu Flash ?

Nie to żebym bronił Orange, ale ja to rozumiem tak : guzik OK czyli po kliknięciu zgadzam się na usługę, zaś guzik Anuluj czyli po kliknięciu nie chcę usługi. Według mnie proste jak drut i tyle ode mnie w temacie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Czy Orange ignoruje postępowanie w sprawie praktyki rozsyłania SMSów typu Flash ?

A czy to taki problem napisać w treści "Kliknij OK żeby aktywować" ? Nie zmieściło się już ?

Nie, to nie problem, to czyste cwaniactwo. To nie jest "proste jak drut". To jest zwykła zabawa w niedomówienia. 

 

Nie uważam się za tępego człowieka, stąd dostrzegam ten problem w braku tego opisu. Skoro wiadomość skonstruowana jest jako stwierdzenie, nawet nie jako pytanie - i treść w żaden sposób nie sugeruje konsekwencji wybrania którejś z opcji to coś jest mocno nie tak.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Czy Orange ignoruje postępowanie w sprawie praktyki rozsyłania SMSów typu Flash ?

Jasne, że proste jak drut - ale przeczytaj uważnie post xfire. Podpowiem: kluczowe wydają mi się słowa (cytuję):

 

"Żadnego opisu dotyczącego konsekwencji ich wciśnięcia."

 

"Konsekwencje" to nie tylko fakt aktywowania usługi (albo nieaktywowania), ale także np. to, czy usługa jest płatna, ile się za nią płaci, jakie są warunki korzystania z niej etc.

 

Rozumiem wiadomość typu "Czy jesteś zainteresowany usługą 'Gdzie jest dziecko' i chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat?" OK / Anuluj.

 

Po wciśnięciu OK - wyświetlają się podstawowe informacje o usłudze. Ale tak - to naprawdę niepoważne.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Czy Orange ignoruje postępowanie w sprawie praktyki rozsyłania SMSów typu Flash ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Czy Orange ignoruje postępowanie w sprawie praktyki rozsyłania SMSów typu Flash ?

Pewnie, domyślam się że nie jestem pierwszy i (niestety) nie ostatni.

Ale warto temat podnosić co jakiś czas - ku przestrodze.

A pomysł... jasne, z listopada 2019 - jak widać nasz Operator nie kwapi się by to rozwiązać. Jedyne co można zablokować to całkowicie subskrypcje cyfrowe (co zostało włączone w moim przypadku chwilę po aktywacji tej usługi i jej wyłączeniu przez doradcę)

 

Niemniej, mój sprzeciw budzi takie formułowanie komunikacji w tych SMSach - na zasadzie : nie domyśli się, nie doczyta, zagapi się, nie wyłączy, zapłaci - zamiast pisać wprost. To samo co wszędzie - gwiazdki, drobne druczki, jasnoszara mała czcionka na białym tle i podobne praktyki.

 

Naprawdę nie można podchodzić do biznesu wyraźnie i uczciwie ?