Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana karty SIM

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Wymiana karty SIM

witam,

Być może było, lecz nie mogę znaleźć odpowiedzi. Przeszedłem z Nju do Orange. W salonie powiedzieli, że nie muszę wymieniać karty SIM - ok. Mam pytanie dotyczące sieci 5G. Czy w tym przypadku muszę ją wymienić, czy działać na karcie z nju. Na chwilę obecną nie zaobserwowałem, żebym z niej korzystał (w telefonie mam wybraną preferowana sieć 5G, jestem w mieście w którym Orange oferuje do niej dostęp).

Czy ewentualnie taka wymiana jest bezpłatna?

pozdrawiam,

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wymiana karty SIM

@Profundis przy przejściu na do oferty na kartę w Orange wymiana nie jest potrzebna, a jak koniecznie chcesz wymienić, to jest wymiana płatna. Przy podpisywaniu umowy kiedyś byłą opcja bezpłatnej wymiany? Czy teraz jest nie wiem.

Obecnie ponieważ już jesteś w Orange, to tylko wymiana płatna.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wymiana karty SIM

@Profundis  tu masz opisane co potrzebne aby korzystać z 5G w Orange 5G od Orange | Orange Polska

Poza odpowiednim telefonem (w fonie muszą być oczywiście odpowiednie ustawienia), karta sim musi być 4G LTE (USIM) lub eSIM (jeżeli masz starszy typ karty niż podana (raczej nie powinieneś mieć) czeka Cię wymiana, tu masz wszystko na temat Samodzielna wymiana karty SIM | Orange Polska).

Anonim

Nie dotyczy

Wymiana karty SIM

Zgodnie z tym  linkiem do obsługi 5G wystarczy karta SIM 4G LTE (USIM) lub eSIM więc wymieniać jej nie trzeba. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wymiana karty SIM

@Profundis po przejsćoubz NJU do oferty Orange, karta SIM powinna działać również z 5G. Trzeba sprawdzić czy ma oznaczenia LTE, USIM. Kolejnym warunkiem, aby można było korzystać z 5G, prócz znajdowania się w zasięgu oraz urządzenia wspierającego 5G, to odpowiednia taryfa. Nie podane jest, z jakiej oferty korzystasz. Najczęściej z sieci 5G można korzystać przy najwyższych abonamentach lub wykupieniu pakietu za 39 zł w ofercie na kartę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Wymiana karty SIM

Karta z Nju ma oznaczenie usim, korzystam z pakietu OL standart, więc podpadam pod zasięg 5G. Telefon także wg producenta jest dostosowany do tej sieci.

Jednakże, jak to jest z "pozostałościami" po Nju? Wg programu network cell Info, moim operatorem nadal jest nju. Także jako preferowana sieć komórkowa, wybierana jest głownie niebiesko żółta 🤔     


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wymiana karty SIM

@Profundis  czyli karta sim prawidłowa, jeżeli przeniesienie nastąpiło niedawno prawdopodobnie musisz odczekać aż wszystko się "ustabilizuje", możesz również uruchomić ponownie telefon aby "odświeżyć" ustawienia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Wymiana karty SIM

Pokaż szczegóły
Przeniesienie nastąpiło tydzień temu. I nie ustabilizowało się niestety. Restart nie pomógł. Czy w takim przypadku Orange powinien wymienić mi kartę SIM na nową bezpłatnie ?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wymiana karty SIM

@Profundistrzeba by udowodnić, że masz uszkodzoną kartę SIM, wtedy przysługuje bezpłatna wymiana karty SIM. Najlepiej wymienić samodzielnie, koszt 15 zł:

https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Telefony-i-tablety/Samodzielna-wymiana-karty-SIM/ta-p/32037

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wymiana karty SIM

@Profundis bezpłatna wymiana karty tylko gdy jest uszkodzona i to jeszcze nie z Twojej winy, każda inna wymiana płatna tak jak w linkach które podaliśmy ja i @ketrasaArtur .


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Wymiana karty SIM

Ok. To uściślajac pytanie. Czy przy przejściu z nju do orange mogę się domagać wymiany za darmo sim czy nie ?