Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Play pokrętnie wifi calling


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Orange Play pokrętnie wifi calling

Korzystałem dotąd z numerów sieci Play, T- mobile i plus, a także prywatnie z angielskiego o2. I nigdy nie miałem problemów w żadnym telefonie z wifi calling. Po podpisaniu umowy w Orange razem z zakupem telefonów Motorola g50 5g próbowałem włączyć opcję wifi calling, okazuje się że jej nie ma, pisze więc do obsługi na czacie , na której Pani stwierdza że to nie problem i wystarczy że aktywuje mi ta funkcję i do 24 godzin będzie aktywna w telefonie, ok czekam więc, mija 24 godziny i nic nie ma. Dzwonie do obsługi technicznej Pan stwierdza jednak że to nie jest takie proste i mój telefon mimo że we wszystkich innych sieciach ta funkcja działa, w Orange nie obsługuje jednak wifi calling ale to nie problem bo zgłosi to do informatyków i może uda się uaktywnić,  i napewno oddzwoni do mnie w poniedziałek. Dzisiaj wtorek telefonu nie było, dzwonie na infolinię i Pan stwierdza że oni nie wiedzą czy wprowadza ta funkcję , jak to powiedział "za 5 dni czy za 50 lat". Pomijając fakt że wziąłem telefon z 5g i dopiero po złożeniu podpisu dostałem kartę i dowiedziałem się że ten abonament nie obsługuje 5g. 🙂

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Orange Play pokrętnie wifi calling

@dawidp zawsze przed podpisaniem umowy warto sprawdzić, czy smartfon, który bierzemy jest na liście operatora z obsługą usługi WiFi Calling. Tu więcej info:

https://www.orange.pl/view/wificalling

Twojego modelu telefonu nie widzę na liście, więc jeszcze nie będzie działało WiFi Calling. Trochę dziwnie Orange podchodzi do tej sprawy sprzedając telefon z WiFi Calling, ale go nie wspiera.

Co do 5G, to zawsze można abonament podwyższyć, aby można było korzystać z 5G. Pytanie tylko po co jest Tobie potrzebne 5G? Jeśli tylko do internetu, przeglądania stron, to lepiej zostać przy obecnej umowie. Kolejny warunek, to trzeba być w zasięgu 5G, a obecnie jest jeszcze dostęp tylko w największych wybranych miastach.

W przypadku obsługi 5G, Twój telefon jest na liście:

https://www.orange.pl/view/5g

Musisz by


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Orange Play pokrętnie wifi calling

  • Skoro biorę telefon w salonie,  z 5g to chyba jest oczywiste że z 5g chce korzystać? A co do wifi calling to chyba w tych czasach to nie jest jakaś supernowoczesna funkcja żeby trzeba było sprawdzać dostępność?. Przecież wifi calling to w dzisiejszych czasach standard. Rozumiem jeśli byłby to jakiś stary model ale to model z tego roku albo gdyby konsultant w salonie wspomniał coś o tym. W sieci Play w innym telefonie ale model ten sam działa od razu po włączeniu telefonu, bez ceregieli jakichś aktywacji, problemów. 

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Orange Play pokrętnie wifi calling

@dawidp we fiolecie praktycznie w każdym telefonie działa WiFi Calling, natomiast w Orange jest z tym problem. Nie dość, że telefon musi być z listy, to również z dystrybucji Orange.

Obecne 5G działa wolniej niż LTE z agregacją pasma. Dlatego się pytałem po co obecnie potrzebne 5G. Zaletą jest tylko niższy ping w porównaniu z LTE i ewentualne szybsze pobieranie danych ale w godzinach późno nocnych i/lub wczesno rannych. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Orange Play pokrętnie wifi calling

Po co 5g? Dziwne pytanie. Chyba nie muszę się szczegółowo rozpisywać po co. Jeśli kupuję telefon z 5g to chyba chcę mieć w nim 5g. To tak jakby kupować samochód hybrydowy i pytać po co jeździć na benzynie skoro silnik elektryczny działai dzwoniąc do salonu powiedzieli by że oni nie wiedzą czy ten silnik uaktywnia za 5 dni czy 50 lat

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Orange Play pokrętnie wifi calling

@dawidp chodzi mi o to, że obecne 5G działa słabiej niż LTE z agregacją pasma. Więc szkoda wydawać kasy na wyższy abonament, żeby tylko stwierdzić, że jeszcze to jest słaba usługa.

Podobnie jest z hybrydami. Żeby nie silnik spalinowy, to na elektryku daleko nie zajedziesz. Drogie to sprzętu, a mało efektywne. Chyba, że zależy na szybkim ruszeniu, przyspieszeniu. Bo do do zasięgu, to bez silnika spalinowego kiepsko.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Orange Play pokrętnie wifi calling

Bo warto iść z postępem ? Bo chce się być na bieżąco w technologi? Bo kiedyś to będzie standard drogi Panie? Wogole jak można sprzedawać w salonie telefon z funkcją wifi calling i jej nie wspierać? Inne sieci bez problemu ja w tym modelu wspierają. Więc o co chodzi? Zasięgu w domu nie ma tylko poza nim wifi calling nie działa, to co mam se antenę do telefonu podłączyć? Czy może dokupić kartę z innej sieci a abonament tylko płacić a nie korzystać z niego?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Orange Play pokrętnie wifi calling

@dawidp najtańszym kosztem, aby sprawdzić działanie sieci 5G to skorzystanie z oferty na kartę:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Bez-limitu-do-wszystkich-z-dost%C4%99pem-do-5G-za-39...

Za 39 zł możesz sobie przetestować działanie sieci 5G przez 31 dni.

Za postępem też jestem, ale w granicach rozsądku, a nie przepłacać za coś, co działa jeszcze nie tak jak powinno.

 

Miałem okazję testować sieć 5G na częstotliwości 3,6GHz, to funkcjonowało jak potrzeba, ale na obecnym 2100MHz, to tylko dołożenie technologii, która działa tak sobie.

 

 

Zawsze możesz podwyższyć sobie abonament do oferty z 5G, jak już wcześniej wspomniałem, ale obniżyć abonamentu już niestety się nie da bez poniesienia kary za zerwanie umowy.

 

Z tym WiFi Calling, to faktycznie Orange się popisał. Sprzedał sprzęt z usługą, a nie wspiera. Technik też nic nie pomoże, chyba, że poprawią w systemie lub wypuszczą odpowiedni soft na tą Motorolkę.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Orange Play pokrętnie wifi calling

Wiem jak działa 5g, testowalem. Zasięgu nie ma wifi calling nie wspierane, to co mam se antenę podłączyć i nosić z telefonem? Czy dokupić kartę z innej sieci a abonament tylko płacić i nie korzystać? To z kim mam rozmawiać jak technicy nic nie pomogą? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Orange Play pokrętnie wifi calling

@dawidp jak już wcześniej wspomniałem, muszą wprowadzić odpowiednie zmiany w systemie i/lub wypuścić nowe oprogramowanie na smartfona. To może trochę czasu potrwać.

 

Podobno jest jeszcze możliwość wgrania samemu odpowiedniego oprogramowania, ale ja bym siew to nie bawił, poza tym traci się wtedy gwarancję na telefon.

 

Umowa podpisywana byłą w salonie?