Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

Witajcie

 

Mam taki problem. Zwalniam się z firmy i chcę dokonać cesji numeru na mnie. Muszę wybrać nową ofertę abonamentową, bo firma podpisała niedawno umowę, więc muszę jakiś czas mieć cyrograf. Cesja na mnie nie jest problemem.

 

Chciałbym jednak podłączyć ten numer, jako drugi, do usługi Orange Love. Orange Love jest jednak na inną osobę z rodziny.

 

Oczywiście można skrócić drogę i zrobić cesję z firmy, na osobę z Orange Love, ale to nie takie proste (niestety). Firma dokona cesji tylko na pracownika.

 

W związku z tym mam pomył, by wybrać sobie najtańszą ofertę abonamentową w firmie na moje nazwisko, a potem dokonać cesji do Orange Love wybierając droższą ofertę. Czy wówczas wejdzie mi rabat z oferty na dodatkowy numer?

 

A może ktoś podrzuci inny pomysł 🙂

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

jezeli uzyskasz po cesji plan komorkowy dla klienta indywidualnego i ten cedujesz na osobe ktora ma np orange love pod to samo konto to rabat zostanie automatycznie naliczony -20zł.

najpierw uzyskaj zmiane planu z firmy na indywiduala! 😋

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

@tjw1978 w Orange Live nie ma cesji. Jeżeli numer jest w OL, to cesji nie zrobisz i pozamiatane.

Możesz tylko zrobić cesję jeżeli numer nie jest w ofercie OL. Żeby uzyskać zniżki, to drugiego numeru nie przenosisz do OL, tylko podpinasz pod tą samą osobę, co ma OL, ale z abonamentem standardowym. Zniżki powinny się naliczyć. Dwie cesję, dwie opłaty, bo cesja jest płatna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52627
  • 602

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

@tjw1978Skoro firma wykona cesje tylko na pracownika, to w grę wchodzi tylko scenariusz: cesja na pracownika, cesja na osobę z rodziny z LOVE i później włączenie tego numeru do LOVE

Niestety trzeba zachować kolejność...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

Tak właśnie myślałem, żeby zrobić. 

 

Pytanie czy cesja do Orange Love na drugą osobę,  ten kolejny etap, da jakieś benefity (lepszy abo za niższą cenę, bo w OL) 

 

Czy jest sens, żeby podłączać ten numer (jako drugi) w ofertę Orange Love. Czy to raczej gra która nie jest warta świeczki, bo warunki zostaną bez zmian. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52627
  • 602

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

@tjw1978  zawsze w pakiecie wychodzi lepiej, ale to już będziesz mógł ustalić jak przepiszesz na Siebie. Wtedy konsultant powinien doradzić co dla Ciebie będzie korzystniejsze... Zawsze lepiej podejść praktycznie niż teoretyzować. Jednemu tak wygodniej i na co innego zwraca uwagę, drugiemu inaczej... Jak wróbel w garści, to się targuje... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

Pytanie czy uzyskam jakieś zniżki gdy numer który wezmę na moje nazwisko,  a potem dokonam cesji na drugą osobę,  która ma Orange Love.

 

Bo to że zapłacę za dwie cesje, jest dla mnie jasne.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52627
  • 602

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

może drugie j nie zrobisz, bo np inna oferta ( flex) wyda Ci się ciekawsza? Nie wiemy na jakich warunkach numer jest w obecnej firmie i jakie będą po cesji... 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

@tjw1978  jeżeli niedawno było przedłużenie umowy to w grę wchodzi tylko cesja. Po cesji umowy abonamentu nie zmienisz na nic niższego a też może nawet na coś droższego. Zależy jaka masz promocje.

Weź pod uwagę to że po cesji może abonament ulec zmianie na gorsze warunki bo np dzis ten nr dostaje rabat wynikający z łączenia Usług.

Kolejna rzecz. Jeżeli już nawet przepiszesz ten nr na osobę indywidualna to nie zmienisz planu taryfowego na indywiduala.

Rabat -20zl nie będzie obowiązywać. 

Będziesz taryfikowany wg oferty na firmę.

Zmiana abonamentu jna indywidualna jedynie jak się kończy umowa. 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

Teraz nie płacę właściwie nic. Abo korporacyjny to coś koło 10-15 złotych za numer, ale ponosi go firma.

 

Ja przepisując na siebie, na ofertę indywidualną, oczywiście dostaję gorszą propozycję. Do wyboru mam abonamenty od bodaj 40 do 80 złotych, czyli standard który mamy w ofertach dla indywidualnych klientów.

 

I do tego etapu wszystko jest jasne co mam zrobić.

 

Chcę jednak wybrać najniższą.ofertę, a następnie dokonać cesji na Orange Love i wybrać abonament z rabatem, nawet ten najwyższy. I tu największy znak zapytania mam, czyli czy taka akcja da mi rabat który jest w ofertach Orange Love. 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52627
  • 602

Cesja umowy firma - osoba prywatna - Orange Love

@tjw1978 według mnie tak...