Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cesja numeru po rozwiązaniu umowy na firmę

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Cesja numeru po rozwiązaniu umowy na firmę

Cześć. Jestem w poniższej sytuacji:

 

- firma ma abonament na czas nieokreślony na pewien numer telefonu;

- chciałbym dokonać cesji tego numeru na siebie, przy czym abonament jest mi zbędny.

 

Widzę dwa możliwe rozwiązania:

 

1. Cesja całej usługi, a następnie rozwiązanie abonamentu. Wtedy muszę zapłacić za ostatni okres rozliczeniowy + dodatkowo 50 zł za dokonanie cesji.

2. Rozwiązanie abonamentu, a gdy po rozwiązaniu numer zostanie przemigrowany na prepaid - dokonanie cesji. Wtedy płacę tylko 20 zł za cesję i mam numer na kartę.

 

Czy wariant nr 2 jest możliwy? Czy w takim wypadku numer po rozwiązaniu umowy na firmę jest automatycznie migrowany na prepaid, tak jak dzieje się to wśród klientów indywidualnych?

 

Dzięki z góry za pomoc 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Cesja numeru po rozwiązaniu umowy na firmę

@Dzieni numer po rozwiązaniu umowy nie jest przenoszony z automatu na kartę. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że po zakończeniu abonamentu numer ma być przeniesiony na kartę. Wtedy jest pewność, że numer nie przepadnie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja numeru po rozwiązaniu umowy na firmę

Jeśli składasz wypowiedzenie to numer jest kasowany. W ramach specjalnych procedur obecnie możesz przez infolinię dokonać zlecenia na prepaid.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Cesja numeru po rozwiązaniu umowy na firmę

@Dzieni numer po rozwiązaniu umowy nie jest przenoszony z automatu na kartę. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że po zakończeniu abonamentu numer ma być przeniesiony na kartę. Wtedy jest pewność, że numer nie przepadnie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Cesja numeru po rozwiązaniu umowy na firmę

@ketrasaArtur 

W jaki sposób najskuteczniej zaznaczyć wolę przeniesienia numeru na kartę? W standardowym formularzu (link) jedynym dostępnym miejscem jest pole do wpisania powodu rezygnacji z usług. Czy tam będzie OK?

 

Dodatkowo, w jaki sposób upewnić się, że zostało to uwzględnione w systemie i numer faktycznie nie przepadnie? Mail do opiekuna klienta będzie OK?

 

Czy dobrze rozumiem, że zadbanie o zmianę oferty jest jedynym problemem, i po przejściu na prepaid cesja numeru z firmy na klienta indywidualnego jest wciąż możliwa?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Cesja numeru po rozwiązaniu umowy na firmę

@Dzieni najczęściej podobne sprawy załatwiłem w salonie, a potem dzwoniłem na infolinię, aby sprawdzić, czy wszystko z wnioskiem jest ok i numer przejdzie do oferty na kartę.