Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak sieci domowej, pomimo prawidłowego ustawienia strefy domowej.

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Brak sieci domowej, pomimo prawidłowego ustawienia strefy domowej.

Temat przeniesiony z Sieć i dostępność usług do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Mam taki problem. Ustawiałem Strefę domową za pośrednictwem Orange i jest wyznaczona dokładnie w miejscu mojego domu, ale na routerze cały czas widzę, że korzystam ze Strefy gościnnej. Hm... próbowałem różnych ustawień, ale nic się nie zmienia. Może ktoś miał podobny problem. Mam Huawei B525, czyli Flyboxa z wykupiona opcją Open VPN. Nie resetowałem jeszcze routera, próbuję na razie z ustawieniami. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32540
  • 37231
  • 1375

Brak sieci domowej, pomimo prawidłowego ustawienia strefy domowej.

To są sieci wifi generowane przez router. Mimo, że słownictwo jest podobne, to nie jest sieć domowa związana z usługą w Orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32540
  • 37231
  • 1375

Brak sieci domowej, pomimo prawidłowego ustawienia strefy domowej.

Jak widzisz na routerze, z której strefy korzystasz? Nie myślisz różnych rzeczy? Bo Orange zwykle nie przesyła takich info na router.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Brak sieci domowej, pomimo prawidłowego ustawienia strefy domowej.

Na tym ładnym obrazkowym interfejsie, po lewej stronie jest takie pole, gzie jest napisane "Sieć gościnna". A pamiętam, że przez chwilę zaraz po podłączeniu był tam komunikat "Sieć domowa". 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32540
  • 37231
  • 1375

Brak sieci domowej, pomimo prawidłowego ustawienia strefy domowej.

To są sieci wifi generowane przez router. Mimo, że słownictwo jest podobne, to nie jest sieć domowa związana z usługą w Orange.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Brak sieci domowej, pomimo prawidłowego ustawienia strefy domowej.

To znaczy, że to co teraz mam, to jest właśnie sieć domowa?


Zespół Nasz Orange
  • 2997
  • 11419
  • 64

Brak sieci domowej, pomimo prawidłowego ustawienia strefy domowej.

@kiro33 https://www.orange.pl/omnibook/wyznaczanie-domowej-strefy-internetu - tutaj masz szerszą instrukcję co do strefy internetu domowego. Możesz sprawdzić czy ona jest aktywna w Mój Orange. Jest to co innego niż sieć domowa lub gościnna która jest np. rozgłaszana przez Wi-Fi. Tym sobie możesz zarządzać w panelu routera.

 

Czy któraś z powyższych odpowiedzi wyczerpuje temat? Jeżeli tak to śmiało możesz oznaczyć jako rozwiązanie.