Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak podglądu kamery po transmisji orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Brak podglądu kamery po transmisji orange

@Piotrekk85 Oczywiście próbowałem zarówno IPV4 i IPV6 , kolega który wypowiadał się wcześniej i miał ten problem też pisał że próbował. Na drugim telefonie (Xiaomi, oferta Orange Flex) także były dokonywane próby.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Brak podglądu kamery po transmisji orange

Też od lutego 2022 mam problem z połączeniem się z rejestratorem Hik i kamerą Dahua. Mam w routerze karę Orange z usługą VPN dynamiczny i przez kilka lat nie było problemu aż do teraz. Sprawdzałem na kilku telefonach z kartami Orange (takie mam w firmie) i na różnych aplikacjach Hika i Dahua. Przez transfer z komórki nie działa ale jeśli podłączę telefon z wifi (inne niż lokalizacja kamer) wszystko śmiga. Uruchomiłem na karcie w telefonie usługę VPN dynamiczny i zaczęło wszystko działać. Wygląda na to że Orange poblokowało porty i teraz będzie trzeba wykupywać też VPN dla kart w urządzeniach z appkami klienckimi. Zawsze 5 PLN będą do przodu...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Brak podglądu kamery po transmisji orange

@sliver001, @J4444 , @Ludek11 

Nie jestem pewien, ale czy w taryfach IoT nie byłoby lepiej?

https://dokumenty.orange.pl/bw/dokumenty/20155/0/84188/765f3d96-ad48-4ca6-b43e-2246bd26766f.pdf

Nie mam pojęcia czy problem z blokowaniem portów na tym APN też występuje, czy nie, ale na logikę to powinno być rozwiązanie dedykowane do takich sytuacji jak monitoring.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Brak podglądu kamery po transmisji orange

@j131 

Appkę z podglądem mam na telefonie z którego na co dzień korzystam więc dla mnie taka taryfa odpada.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Brak podglądu kamery po transmisji orange

@sliver001 

Pisałeś o ruterze, więc chyba czegoś nie zrozumiałem. Chodzisz z tym ruterem?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Brak podglądu kamery po transmisji orange


@j131napisał(-a)

@sliver001 

Pisałeś o ruterze, więc chyba czegoś nie zrozumiałem. Chodzisz z tym ruterem?


Mam dwie karty Orange - jedną w routerze, który wykorzystuje jako punkt dostępowy w domu a drugą w telefonie z którego korzystam na codzień. Połączenie z kamerami zadziałało dopiero gdy na obydwu kartach aktywowałem usługę VPN od Orange.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Brak podglądu kamery po transmisji orange

@sliver001 

OK, teraz rozumiem. Cóż, skoro to jest jedyny internet domowy to pewnie przestawianie go w tryb IoT nie jest wskazane. Ale ciekawe byłoby czy po przestawieniu tej karty w ruterze w taryfę (i APN) IoT, też trzebaby dodatkowo wykupywać dla niej usługę "VPN" czy też nie. Nie mam  jak tego sprawdzić, a dokumentacja o sprawie milczy, więc pozwoliłem sobie na sformułowanie tej sugestii. Może ktoś to kiedyś sprawdzi i będziemy mądrzejsi.