Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

To nie jest zadne wyludzenie. Operator ma prawo juz po 4 miesiacach Twojej aktywnosci zagranicznej zrobic to co zrobil po ponad roku.

 

To Ty nie dotrzymujesz warunkow umowy, bo wedle jej zapisow masz korzystac z sieci i uslug przede wszystkim w kraju a nie zagranica.

 

Operator moze Ci wypowiedziec umowe nawet jak bedzie chcial i chciec odszkodowania i bedzie mial racje.

 

Aby Operator nie mial racji musialbys po niepelnym 4 miesiecznym okresie korzystania zagranica wrocic do Polski. Korzystac z sieci w PL a potem kolejny wyjazd zagraniczny, zasady FUP w EU sa dla kazdego z Operatorow podobne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

Prawda jest po środku.

Są operatorzy krajowi, są oferty międzynarodowe. Są oparte na roamingu jak w domu.

Kupując ofertę Orange w Polsce - wszystko masz opisane w umowie, regulaminie. Być może masz mega starą umowę sprzed roamingu UE - ale wtedy 1GB w UE kosztował by Cię ponad tysiąc złotych - więc wszystkie zmiany "ustawowe" są na plus.

Jeśli Twoim celem jest korzystanie z usług w innym kraju, to dedykowane są karty lokalne. Ale zwykle dużo droższe bo usługi w Polsce na tle innych krajów średnio są tańsze.

Są na rynku również karty międzynarodowe - wtedy w każym kraju masz taką samą pulę usług. To już oferta zwykle dla bogaczy.
Anonim

Nie dotyczy

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

Operator nie zmienił warunków umowy. Z tego co piszesz FUP zadziałało u Ciebie z opóźnieniem. 

 

Jeśli wybierzesz ofertę lokalnego operatora nie będziesz miał FUP.ale wtedy wiadomo polecenia z polskimi numerami będą rozliczane jako międzynarodowe. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

a tak w ogole - zapytam wasa - bo nie wiem - Wificalling traktowane jest jako ruch w Polsce.

Czy wylaczenie danych i dzwonienie przez powiedzmy 4 miesiace w ramach Voice over Wifi nie kwalifikuje sie do interpretacji, ze uzytkownik ``wirtualnie wrocil do polskiej sieci`` ? Jak bedzie tutaj z FUP?

 

Kiedys wymagane bylo fizyczne zalogowanie sie w sieci w PL. No ale Wificalling w abonamencie traktowane jest jako ruch PL- ogol...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

Nie, nie jest liczone.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

czyli fizyczny wymog powrotu do PL jest jak wczesniej (sam korzystam 9 miesiac z Nju Wificalling) i FUP brak.

Anonim

Nie dotyczy

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

@impetiginisatio tak jest potrzebny fizyczny powrót do Polski. Chodzi o to, by zalogowała się do krajowych nadajników. W taki sposób operator określa, czy klient wrócił do kraju.Więc tak samo nic nie da kupienie kilku kart i korzystanie z nich na przemian.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

Ale to akurat byloby bez sensu, bo IMEI. A poza tym mowimy o normalnym korzystaniu.

Niemcy potrafia kupowac polskie SIM bo maja chociazby MMS Flatrate (kupuja prepaidy wszystkich operatorow).