Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

Od wczoraj ( nowy okres rozliczeniowy ) zniknął mi Roaming ! Przebywam ponad 4 miesiące za granicą i do tej pory nigdy tego nie było. Nawet gdy prawie rok non-stop byłem w Niemczech i Holandii to płaciłem dopiero po wykorzystaniu pakietu danych. Wpierw wykorzystuję dostępny pakiet a potem dopiero płacę i to jest normalne. Dlaczego teraz jest inaczej ? Co się zmieniło od 1 lipca ? Konsultant wyjaśnił mi że osoby przebywające za granicą dłużej niż 4 miesiące nie mają pakietu danych przyznanego w Roamingu !!! To chyba żart ?

 

Screenshot_20220807-111725.png

 

Screenshot_20220807-111740.png

 

 

_____________________

*Doprecyzowana nazwa tematu oraz ukrycie numeru ze zdjęcia - moderator Wojciech.

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

Ustalmy co się na zmienilo. Nie ma masz na zasiegu? Nie masz pakietu internetowego? Nie możesz dzwonić?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

@Sidney68 nic się nie zmieniło. Operator cały czas szedł Tobie na rękę. W końcu zadziałała Polityka Uczciwego Korzystania (FUP). Za dużo czasu numer jest zalogowany poza krajowa siecią.

Dlatego mimo posiadanego pakietu roamingowego, naliczana jest od razu opłata.

Więcej informacji:

https://www.orange.pl/omnibook/roaming-w-ue


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

Wiem co to jest FUP 🙂 Ale zdziwiło mnie że nagle wszystko zniknęło tak nagle. Ostatnio byłem non-stop w Niemczech przez 7 miesięcy i co miesiąc dostawałem normalnie Roaming bez problemu. Dostawałem oczywiście cały czas komunikaty o FUP i dodatkowych kosztach ale dotyczyły one sytuacji gdy wyczerpię przyznany mi limit GB. A teraz nagle taka zmiana ? Nawet już nie mam wcześniejszego pakietu danych Roamingowych 🙂  Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie pojedzie teraz do pracy za granicę z żadną polską kartą i abonamentem 🙂 Zamiast pomagać wieloletnim użytkownikom to wpędza się ich w koszty. Od 2 lat mam też niemiecką kartę na abonament i tam nawet nie ma mowy o jakimś Roamingu. Mam tam 20 GB internetu i mogę z niego korzystać w całej UE bez dodatkowych kosztów. A w Orange takie dziwne rzeczy ? Teraz będę musiał przejść na Lebarę lub Lycamobile holenderski bo inaczej się nie da funkcjonować przy obecnych zasadach. Albo zrezygnuję z abonamentu i przejdę na kartę. Kupię trzy SIM-y i problem zniknie z brakiem internetu 🙂 Dzięki za odpowiedź !

 

 

Po prostu zniknął mi przydzielany co miesiąc pakiet danych w Roamingu. Ja rozumiem że jest FUP i tak dalej ale od 5 lat jestem bardzo rzadko w Polsce i cały czas korzystam z usług Orange. Do tej pory zawsze miałem internet w Roamingu i darmowe rozmowy/SMS-y. A od tego cyklu rozliczeniowego mam już płacić za każdą czynność z użyciem karty Orange. Nawet konsultanci próbują mnie przekonać że zawsze tak było i po 4 miesiącach pobytu jest wyłączany Roaming z automatu. A ja od 2018 jestem praktycznie cały czas za granicą i co miesiąc miałem przydzielony limit GB do wykorzystania a dopiero potem były naliczane dodatkowe koszty. Teraz nagle to się zmieniło ? Czyli mam sądzić że Orange dopiero teraz się obudził ? Po 5 latach ? Moja znajoma była w Polsce w lutym a cały czas jest w Holandii i ma normalnie włączany Roaming z pakietem danych. Nawet wczoraj jej włączyli normalnie ! Czyli jak to jest ? Są równi i równiejsi ? Znam masę osób które pracują od lat za granicą i ich jakoś nie dotyczy FUP. Cały czas dostają pakiety internetu bez problemów. Chyba że te nowe zasady które są od 1 lipca coś pozmieniały u niektórych osób ? Dzięki za zainteresowanie tematem !

 

 

______________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

@Sidney68 zasady FUP dotyczą wszystkich. Teoretycznie każdy powinien płacić po przekroczeniu czasu. Widocznie z jakiś powodów Orange opóźnia się z zastosowaniem FUP. Do operatorów zagranicznych nie ma co porównywać, bo operatorzy w swoich krajach mają inne zasady, inne wysokości abonamentów. FUP u polskich operatorów został wprowadzony z powodu różnicy w wysokości abonamentu między operatorem zagranicznym a krajowym. Polski operator ma niższy abonament niż np. niemiecki przy podobnych abonamentach, więc żeby nie było nadużyć, wprowadzono FUP.

 

Roamingu nie masz wyłączonego, bo inaczej nie można by było wcale korzystać z telefonu za granicą.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

Polski Orange jest jednym z najbardziej luznych w kwestii FUP operatorow w Europie i jednym z najbardziej proklienckich operatorow.

Operatorzy na zachodzie najzwyczajniej rozwiazuja umowy blokujac karty SIM nawet uwaga - przy okazji jednorazowych roamingowych akcji.

Podpisalem swego czasu umowe na 24 miesiace, zaplacilem 3 abonamenty, zostalo 21 miesiecy (abonament jak na warunki Szwajcarii niski, 49,95CHF miesiecznie czyli w przyblizeniu 240 PLN miesiecznie. Ruszylem w trase. Bodajze na wysokosci Lipska, po 5 godzinie rozmowy brak sieci -karta SIM niaktywna. Operator naliczyl jeszcze kare umowna - skonczylo sie ze dozywotnio nie moge u nich miec abonamentu - dlatego ze...w regulaminie maja i mieli sprytny punkt, ze przewazajace uzycie ma byc w kraju. Przewazajace uzycie w kraju, w roamingu bylo 2x wiecej niz w kraju i po umowie.

 

Ile ja razy w Orange mialem tak ze w Polsce w miesiacu moze ze 2 godziny a z DE//FR/AT/IT/ po kilkadziesiat godzin i zero doliczonych ekstra kosztow, nawet po przekroczeniu formalnych granic dla FUP...

 

Najwidoczniej juz jak jestes rok to straty na Tobie ktore ponosili byly zbyt wysokie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

W dzisiejszych czasach to bezwzględne zużycie danych czy rozmów nie ma znaczenia. Sieci telekomunikacyjne bazują na odpowiednich algorytmach, od kilku lat opartych na (pseudo) sztucznej inteligencji. W Orange w Polsce też są kwiatki, czasem i na forum pojawiają się takie wątki. Niestety problemem często jest odwołanie i weryfikacja przez człowieka.

Nie znam prawa w Szwajcarii, ale w UE są furtki prawne które pozwalają się bronić przed decyzjami które nie są podejmowane przez "człowieka".
Anonim

Nie dotyczy

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

@Sidney68 wcześniej dostawałeś informacje o dodatkowych opłatach po wykorzystaniu pakietu jak każdy. Dopłaty FUP weryfikuje automat widocznie u Ciebie nie wyłapał (a powinien). 

 

Działa to prawidłowo. Jak włącza się dopłaty to nie ma tak, że masz jakiś pakiet GB w roamingu tylko liczy  cały czas. 

@impetiginisatio to ciekawe co piszesz 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

W moim przypadku operator sobie sprytnie odmawia mowiac - nie przeszedlem weryfikacji wiarygodnosci finansowej ( dyskryminacja w inny sposob bylaby do zaskarzenia)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Brak pakietu w roamingu, zaczęli mi naliczać opłaty za każą czynność

Czyli rozumiem że operator bez mojej zgody i wiedzy zmienił mi umowę o świadczenie usług ? Co innego podpisywałem a co innego teraz mam. To już jest złamanie prawa i typowe oszustwo czy wyłudzenie !