Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu po spadku prędkości


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Brak internetu po spadku prędkości

► Temat przeniesiony do bardziej odpowiedniego działu. Zmieniona atykieta  - Moderator Wojciech◄

 

 

Witam to mój pierwszy tutaj post więc prosze o wyrozumiałość

 

Moje pytanie dotyczy Internetu w telefonie, ale od początku. Podpisałem nową umowę z orange, w której był internet do wykorzystania 10gb, a po jej wykorzystaniu miał spaść wydajność, czyli miał być wolniejszy. Dla testów chciałem sprawdzić jak bardzo zwolni owy internet, i co się okazało, po wykorzystaniu 10GB dostałem wiadomość że internet został wykorzystany w 100% i że dalsza transmisja danych jest bezpłatna lecz z ograniczeniem prędkości.  

 

I teraz co się dzieje...

Połączenie z internetem jest bo wiadomości np. z messengera przychodzą i wychodzą ale znacząco dłużej,i tylko działa to przy pełnym zasiegu LTE.( jak spadnie chodź troszkę zasięg to już nie wysyła owych wiadomości)

Pozatym nic więcej nie działa, żadna strona nie chce się włączyć nawet Google, wyskakuje mi jedynie komunikat że mam sprawdzić połączenie z internetem,  czy nawet jakakolwiek aplikacja, taka jak moj orange, które także nie odpowiada. ( czyli tak jak by nie było internetu..

 

Co zrobiłem zadzwoniłem do oragne i facet mi powiedział że to tak ma... i jak chce to moge kupić dodatkowy pakiet. No to mu powiedziałem że takie coś mnie nie interesuje bo płace za coś czego defakto nie mam.

 

i teraz moje pytanie do was czy to tak rzeczywiście jest ?? że gdy wykorzystam internet i on zwolnij, to tak jak by w ogóle go nie było ?? ( chociaż mi sie to nie podoba bo mam płacić im za coś czego nie mam..)co powinienem zrobić w takiej sytuacji ? napisać do nich reklamacje ? jeszcze raz zadzwonić i ich bardziej przydusić w tym temacie ?
 z góry dziekuje i pozdrawiam 🙂

33 ODPOW. 33

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Brak internetu po spadku prędkości

Jaką masz ofertę, taryfy? Na jakim poziomie masz wolniejszy internet?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Brak internetu po spadku prędkości

W planie komórkowym standardowym po wykorzystaniu pakietu choć tam jest 5 GB spada prędkość do 64kb/s, więc ciężko nawet stronę otworzyć. W wyższych planach - optymalny i wzbogacony - tam jest odpowiednia 10 i 20 GB - po przekroczeniu limitu prędkośc do 1 Mb/s. Jesteś w zasięgu LTE ?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Brak internetu po spadku prędkości

Tak jestem w zasiegu LTE tylko tak jak pisałem jak jestem w zasiegu pełnym LTE ( czyli napis LTE i wszystke kreski zasiegu ) to bardzo wolno wychodzą jedynie wiadomości na messenger. a cała reszta nie działa


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Brak internetu po spadku prędkości

A zmień w ustawieniach - APN z internetipv6 na internet i protokół APN na ipv4

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Brak internetu po spadku prędkości

qwer.png

mam jedynie takie coś. to mam przepisać to co napisałeś tak ? dobrze rozumiem ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Brak internetu po spadku prędkości

Usuń ipv6 i gdzieś poniżej powinien być jeszcze protokół apn tam zmień na ipv4

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Brak internetu po spadku prędkości

dsfsdf.png

nadal tak samo wiadomość pomału wysyła a strona internetowa wygląda tak.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Brak internetu po spadku prędkości

Zapisałeś nowe ustawienia apn? Uruchom ponownie telefon.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Brak internetu po spadku prędkości

tak zmieniłem tak jak kazałeś. i właśnie zrobiłem restart i nadal to samo. a gdzie moge sprawdzić jak bardzo spadł ten internet ?