Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny

Witam, chciałbym zablokować parę numerów które do mnie dzwonią na telefon stacjonarny nawet parę razy na dzień (głuche), niestety nie znalazłem opcji blokady numerów czy też dodania do czarnej listy na moim urządzeniu. W jaki sposób mogę zablokować numery nie przez urządzenie, a w inny sposób?

Będę bardzo wdzięczny za porady, pozdrawiam 😉

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny

Jeśli osoby dzwoniące korzystają z numerów zastrzeżonych, można na BOK zlecić aktywację blokady połączeń anonimowych.

Jeśli ich numery są prezentowane, to od strony operatora nie ma takiej blokady. Co najwyżej można zamówić prezentację numeru (3,69 miesięcznie na analogu, za darmo na voip) i zmienić aparat na inny z funkcją blokady wybranych rozmówców.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny

Jeśli osoby dzwoniące korzystają z numerów zastrzeżonych, można na BOK zlecić aktywację blokady połączeń anonimowych.

Jeśli ich numery są prezentowane, to od strony operatora nie ma takiej blokady. Co najwyżej można zamówić prezentację numeru (3,69 miesięcznie na analogu, za darmo na voip) i zmienić aparat na inny z funkcją blokady wybranych rozmówców.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny

Dzięki, wszystko mi jasno wytłumaczyłeś, pozdrawiam! 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny

Mam serdecznie dość spamerskich automatów wydzwaniających na telefon stacjonarny i pomyślałem sobie, że może da się temu jakoś zaradzić.
Udałem się do salonu Orange w warszawskiej siedzibie firmy przy al.Jerozolimskich 160 i przedstawiłem sprawę. Usłyszałem, że Orange nie może ustawić blokady na poszczególne numery. Ale że to mogę sam zrobić w aparacie.
 - No to dobrze - poproszę taki aparat.
 - Nie mamy takich aparatów.
 - A w jakich aparatach taka blokada jest możliwa?
 - Nie wiemy, ale to można sprawdzić.
 - A gdzie można sprawdzić?
 - W Internecie!
 - Do widzenia...


Skoro konsultanci w salonie mają dość specyficzne pojęcie jak powinno wyglądać własciwe traktowanie klientów, to może tutaj uzyskam jakąś pomoc? Może tutaj użytkownicy znają konkretne modele aparatów?  Wszelkie pomysły jak dać sobie radę ze spamerami mile widziane. 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny

Modeli jest wiele. Pierwszy z Google to KX-TGH210KUP

Nie wiem też jaka półka cenowa Cię interesuje czy inne bajerki.

Oczywiście do korzystania z takiej funkcji trzeba mieć aktywną prezentację numeru po stronie operatora (koszt 3,69 zł miesięcznie na linii analogowej, bezpłatnie na voip). Nie wiem czy obecnie masz informację czy automaty są z numerów zastrzeżonych czy nie. Jeśli z numerów zastrzeżonych, to nowy aparat nic nie da. Wtedy lepiej włączyć bezpłatną usługę Blokada połączeń anonimowych (o ile nie masz).
Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny

@GrzegorzS, najpierw sprawdź na swoim koncie zgody (zwłaszcza marketingowe). Kolejny krok, czy wyraziłeś zgodę na umieszczenie w spisie abonentów. Jeżeli tego nie kontrolowałeś, to kiepsko, bo "poczta pantoflowa" będzie podawana dalej i nękanie się nie skończy. Ja proponuję na samym początku rozmowy uświadomić rozmówcy, że zgłosisz do UODO, z jednoczesną prośbą wykasowania swego numeru z bazy danych i na do widzenia odłożyć słuchawkę. Poszperaj w wujku Google albo na aukcjach internetowych i sam zdecydujesz po analizie opisu funkcji, a może na forach pytania z odpowiedziami, co Ci odpowiada. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny

Nie wydaje mi się, żeby jakiekolwiek przepisy zabraniały telefonowania pod dowolny numer. A swego czasu mój telefon, tak jak i wszystkie, był w książkach telefonicznych.

Ale nabieram coraz gorszego mniemania o konsultantach Orange, a niedawno jeszcze sądziłem, że tam zawsze pomogą.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny


@Piotrekk85napisał(-a)
Pierwszy z Google to KX-TGH210

Dzięki! To jest konkret. 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Blokowanie numerów, telefon stacjonarny

Niedawno zakupiłem telefon m-ki Panasonic KX-PRS110PD i mam ten problem z głowy bo można w nim zablokować do 100 niechcianych numerów od różnego rodzaju oferentów "cudów i rewelacji". Telefon posiada polskie menu i instrukcję również po polsku, polecam.