Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Antybillszok jak działa ?

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 10
  • 0

Antybillszok jak działa ?

Po ostatnich wyjazdach zagranicznych obiło mi się o uszy coś takiego jak Antybillszok (tak to chyba się pisze)? Czy ktoś wie co to jest?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Antybillszok jak działa ?

Na mój Orange powinna być widoczna usługą pod nazwą "Nie chcę antybillszoka". Jeśli jest wyłączona - to działa limit. Jeśli jest włączona - to limit nie działa.

Ta blokada (limit 240 zł) nie jest obowiązkowa, choć gdy regulacje weszły w życie została domyślnie aktywowana na numerach w ofercie indywidualnej i dla małych firm (dla dużych i średnich bywało różnie w zależności o indywidualnych zgód). Można poprzez tą usługę wyłączyć/wyłączyć. Tu na Nasz Orange nikt nie widzisz czy masz czy nie masz. W razie wątpliwości skonsultuj się z BOK http://orange.pl/kontakt

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Antybillszok jak działa ?

Regulacje unijne nakazują operatorom blokowanie transmisji danych w roamingu UE jeśli jego koszt w okresie rozliczeniowym przekracza określony pułap, w Polsce to 240 zł brutto.
Na życzenie klienta jest możliwość zdjęcia blokady.

Brak zablokowania transmisji po przekroczeniu kwoty 240 zł i naliczenie większych opłat nie daje wprost prawa do reklamacji (to więcej okoliczności może mieć wpływ).

Tematem dyskusyjnym czy transmisja poza UE powinna być blokowana, w Orange w większości taryf też jest, choć regulacje i regulaminy tego nie regulują.

A o co pytasz dokładniej? czy tylko tak ogólnie?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 10
  • 0

Antybillszok jak działa ?

Chciałabym uniknąć zdziwienia przy płaceniu to główny powód 🙂

Korzystam z internetu za granicą i szukam sposobu, żeby nie dostać zbyt dużej faktury. Czyli to coś a'la blokada, którą mam bo mieć muszę?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Antybillszok jak działa ?

Na mój Orange powinna być widoczna usługą pod nazwą "Nie chcę antybillszoka". Jeśli jest wyłączona - to działa limit. Jeśli jest włączona - to limit nie działa.

Ta blokada (limit 240 zł) nie jest obowiązkowa, choć gdy regulacje weszły w życie została domyślnie aktywowana na numerach w ofercie indywidualnej i dla małych firm (dla dużych i średnich bywało różnie w zależności o indywidualnych zgód). Można poprzez tą usługę wyłączyć/wyłączyć. Tu na Nasz Orange nikt nie widzisz czy masz czy nie masz. W razie wątpliwości skonsultuj się z BOK http://orange.pl/kontakt

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 10
  • 0

Antybillszok jak działa ?

dziękuje, sprawdze dla pewności czy mam włączoną


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Antybillszok jak działa ?

Tylko dla jasności. Limit jest domyślny.
Włączona usługa "nie chcę antybillszoka" oznacza wyłączenie limitu.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Antybillszok jak działa ?

co to znaczy, że regulaminy tego nie regulują? jest jakiś regulamin który wyjaśnia jak zarządza się tą blokadą? Np jeśli klient (sredni firma) ma 20 telefonów. to co? kazdy użytkownik może robić z blokadą co mu się żywnie podoba?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Antybillszok jak działa ?

Jest to określone w regulaminie lub cenniku danej oferty, planu. Co do ofert dla firm średnich - to różnie bywa zarządzanie różnie, zazwyczaj użytkownik niczym nie może zarządzać.

Pracuję w Orange
  • 73
  • 96
  • 7

Antybillszok jak działa ?

Sprawdź czy masz dostępną usługę limit indywidualny antybilszok, minimalnie to bodaj 100 zł brutto można sobie ustawić zamiast 240 i spokój z dużą fakturą.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Antybillszok jak działa ?


@moherowyberetnapisał(-a)

Sprawdź czy masz dostępną usługę limit indywidualny antybilszok, minimalnie to bodaj 100 zł brutto można sobie ustawić zamiast 240 i spokój z dużą fakturą.


Konsultant przez telefon powiedział mi, że nie ma opcji zmiany kwoty limitu, a jedynie jego zdjęcie. 

Czyli nie ustawie tych 100zł zamiast 240.