Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

Od początku: https://www.orange.pl/zaloguj.phtml na konto abonamentu komórkowego (przed połączeniem kont), gdzie po kliknięciu w szczegóły, widoczny jest Rabat. Kontynuuję > Przejdź do nowego Mój Orange
https://www.orange.pl/twojekonto/
https://www.orange.pl/moj-orange/uslugi-komorkowe
W szczegółach jest kwota abonamentu 65,98 Smart Plan LTE Tylko SIM Prop.
Umowę/Aneks zawarłem poprzez rozmowę telefoniczną. W pisemnym aneksie określone tam rabaty to: 5,01; za usługi-dodatkowy rabat promocyjny 4,99 na abonament; rabat 10 zł na zakup oferty bez telefonu; rabat 10 zł na zakup oferty na czas oznaczony 20/24 m-cy (2017-05-11 do 2019-05-11); rabat za zgodę marketingową 5,99, oraz rabat potwierdzony na czacie (po spełnieniu warunków Orange Open). Od 1 okresu rozliczeniowego kwota abonamentu wynosi 40,99 zł (brutto)-bez rabatu usługi eFaktura oraz zgody marketingowej.(Przed aneksem miałem Smart Plan Halo II MNP, za który płaciłem 19,98 zł - abonament 44,99-20-5,01=19,98). W tym galimatiasie to się pogubiłem, ponieważ w trakcie bardzo długiej pierwszej rozmowy telefonicznej, konsultant wyoślił mi, że moje zobowiązania będą wynosiły ok. 10zł, więc potwierdziłem zmianę i kurierem zostały dosłane dokumenty. One swoje, a na czacie i życie.....też swoje.

2017-08-26 Rabat1.pngRegulaminy.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

W ofercie co wskazałeś sytuacja wygląda tak:
- abonament bez rabatów wynosi 65,98 i od tej kwoty masz kilka rabatów a kolejno:
1) 4,99 za przedłużenie umowy
2) 5,01 za e-fakturę i terminową płatność
3) 5,99 za zgodę marketingową
4) 10 zł za ofertę bez telefonu
5) 10 zł za wybór oferty na 20 lub 24 miesiące (to inna "dyszka" niż w punkcie 4).
Jak sam wspomniałeś, to daje 29,99 zł przy max rabatach.

Jak przytoczyłeś masz jeszcze inny rabat "po spełnieniu warunków Orange Open". Ten ostatni rabat (jak i wcześniej) jest odliczany od całości rachunku za komórkę. Wspomniałeś w innych wątkach że masz jeszcze inne usługi w Orange, więc powinno być ok.

Po konkrety jak zwykle na BOK, a jak uważasz że "ktoś naściemniał" albo jest inaczej niż przedstawiono to albo reklamacja albo rezygnacja z aneksu (jeśli jeszcze nie wszedł w życie i możesz skorzystać).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

W ofercie co wskazałeś sytuacja wygląda tak:
- abonament bez rabatów wynosi 65,98 i od tej kwoty masz kilka rabatów a kolejno:
1) 4,99 za przedłużenie umowy
2) 5,01 za e-fakturę i terminową płatność
3) 5,99 za zgodę marketingową
4) 10 zł za ofertę bez telefonu
5) 10 zł za wybór oferty na 20 lub 24 miesiące (to inna "dyszka" niż w punkcie 4).
Jak sam wspomniałeś, to daje 29,99 zł przy max rabatach.

Jak przytoczyłeś masz jeszcze inny rabat "po spełnieniu warunków Orange Open". Ten ostatni rabat (jak i wcześniej) jest odliczany od całości rachunku za komórkę. Wspomniałeś w innych wątkach że masz jeszcze inne usługi w Orange, więc powinno być ok.

Po konkrety jak zwykle na BOK, a jak uważasz że "ktoś naściemniał" albo jest inaczej niż przedstawiono to albo reklamacja albo rezygnacja z aneksu (jeśli jeszcze nie wszedł w życie i możesz skorzystać).
Anonim

Nie dotyczy

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

@Piotrekk85, to przytoczę całą rozmowę z konsultantem i może ja czegoś jeszcze nie kumam? Mam ją zapisaną, ale skopiowałem do Worda:Bez tytułu.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

Z tego co wnioskuję abonament po rabatach masz 29,99 zł jak pisałem.
Doszło 10 zł za stacjonarne - czyli 39,99 zł.
Potem zwrot za mmsy, przekroczenie ponad abonament, odjęcie rabatu.

Zwróć uwagę, że ten nowy abonament wynosi po max. rabatach tyle 9,99 zł. Ale różne składowe mieszają końcową kwotę do zapłaty.

Coś się nie zgadza?
Anonim

Nie dotyczy

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

Na umowie mam napisane, że:"Od 1 okresu rozliczeniowego kwota abonamentu wynosi 40,99 zł (brutto)-bez rabatu usługi eFaktura oraz zgody marketingowej". Jeżeli to wszystko poczytam, to tak mam namieszane w głowie, że matematykę wyrzuciłbym do kosza. Już wszystkie możliwe dopłaty powyłączałem, bo były bodajże na 1 m-c, czy trzy (już się pogubiłem) z promocją. Właśnie te wszystkie doliczenia, odliczenia i rabaty zrobiły mi mętlik. A było tak pięknie i szczegółowo potwierdzane w rozmowie decydującej, że teraz pomyślałem. Niezły bajerant ten konsultant, który przedstawił się, że jest z Wrocławia. Na czacie to tylko sprawdzałem. Nie dziwi więc, że tyle regulaminów mnie obowiązuje. 11 czy 16 maja 2019 to też co mi za różnica?

2017-08-26 (6).png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

Oki, rozumiem, jest to nie jasne, ale to trzeba czytać w kontekście prawnym, marketingowym lub psychologicznym.

Rabat 4,99 za przedłużenie umowy ma być zachętą by zmieniać plan w trakcie przedłużania (teoretycznie mogłeś to zrobić i wcześniej bez tego rabatu).
Rabat 5.99 za zgodę marketingową powstał po zmianach w prawie. Kiedyś domyślnie można było dzwonić z ofertą. Od chyba 2015 trzeba pobierać zgody na nowo więc to ma być zachętą na jej wyrażenie. Ponadto jest to tzw. rabat potencjalny co znaczy w słownictwie Orange, że jak zmieniasz zgodę to rabat tracisz.

Kolejny rabat 5,01 za e fakturę i terminową płatność. Tu też nie jest sztywny rabat. Inny zapis mógłby spotkać z karami - jak wiele lat temu były opłaty za ponowne włączenie do sieci.

Rabat 10 zł za ofertę tylko sim to odpowiednik rabat za telefon, z którego rezygnujesz.

Ostatnie 10 zł za umowę 20/24 miesiące ma po prostu zachęcić do dłuższej umowy.

Masz rację, że to skomplikowane, ale chyba "takie czasy".

Anonim

Nie dotyczy

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

@Piotrekk85, gdyby te trzy aspekty miały w dalszym ciągu wpływać na moją świadomość, to zaufanie do operatora osiągnie dno. W mętnej wodzie dobrze się łowi ryby, ale nie łapie się klienta. Prędzej, czy później, migracja gdzie indziej stanie się faktem. W najlepszym wypadku, ograniczy się drenaż kieszeni. Pozostaje jeszcze nikła nadzieja, że kontakt z BOK wyjaśni nieścisłości pomiędzy stanem konta w MO a dokumentami.

Jeszcze pokażę wykres:

2017-08-26Wykres.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

Te rozbieżności w prezentowaniu będą bo niektóre rabaty nie są stałe.
Anonim

Nie dotyczy

Aneks do Smart Plan Halo II MNP


Piotrekk85 napisał(-a):
Te rozbieżności w prezentowaniu będą bo niektóre rabaty nie są stałe.

Np. które? Wszystkie wymienione nie mają statusu na jakiś krótszy okres, tylko w ramach promocji są wyszczególnione. Jedyny 5,01 mógłby odpaść na wskutek "siły wyższej". Próbuję dojść do ładu i składu. 

SMS i MMS.PNG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Aneks do Smart Plan Halo II MNP

To co masz na screenie to usługi dodatkowe do opcjonalnego włączenia, kwota będzie doliczona ponad abonament do faktury.

Chodzi o te rabaty przestawione wyżej.
Sztywne rabaty na 24 miesiące:
- rabat 4,99 za przedłużenie
- rabat 10 zł za ofertę bez telefonu
- rabat 10 zł za umowę na 20/24 miesiące

Rabaty opcjonalne:
- 5,01 za e-fakturę i terminową płatność (bo możesz teoretycznie chcieć otrzymywać rachunki na papierze lub spóźnić się z opłatą w terminie)
- 5,99 zł za zgodę marketingową (bo możesz ją wycofać)
- 20 zł z Orange Open - tu jest więcej potencjalnych sytuacji - np. nie masz już innych usług w Orange, zmieniłeś na innych usługach promocję na nie łączącą się z tym rabatem, faktura nie jest opłacona w terminie, przepisałeś usługę na inną osobę lub firmę, zmieniłeś okres rozliczeniowy na inny niż wybrany przez Orange, takich sytuacji chyba jest więcej, ale zwykle rzadko mają miejsce.

Naprawdę oferta jest zawiła i ma "kruczki" jak to nazywają niektórzy, albo po prostu ma wiele warunków by mieć je na stałe.