Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Abonament Orange: LTE a 5G


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 522
  • 1879
  • 13

Abonament Orange: LTE a 5G

LTE+ wyciąga dobre szybkości ale musi być minimum pasmo 2600. U mnie są cztery pasma tzn. 800, 1800, 2100 i 2600, mając sprzęt z agregacją czyli który połączy wszystkie pasma to można sporo wyciągnąć. Na moim routerze Huawei B818 teraz jest 90/29 a np. wczoraj udało się uzyskać 300.
Wszystko zależy od nadajnika, posiadanego sprzętu, zatłoczenia, odległości oraz pogody.
5G Orange u mnie nie ma, jest natomiast Play i Plus. To że Orange się chwali taką szybkością absolutnie nie oznacza że tyle uzyskasz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 24
  • 0

Abonament Orange: LTE a 5G

U mnie w Nowej Wsi jest jedynie pasmo 800. Mój Internet od Orange maxymalnie wyciąga w porywach śmieszne półtora megabajta na sekundę. Moje pytanie brzmi: czy można coś z tym zrobić??


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Abonament Orange: LTE a 5G

@Mefistofeles  odpowiedź brzmi: nie

Nadajnik może być obciążony, dostępne jest tylko jedno pasmo LTE i na komórce nic nie zdziałasz. Modem stacjonarny może za pomocą anteny kierunkowej zewnętrznej dałby radę net przyspieszyć, ale to wymaga testów

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 223
  • 923
  • 4

Abonament Orange: LTE a 5G

@MefistofelesCoś tam jednak u ciebie musi być więcej. Choć znowu według btssearch faktycznie jest LTE tylko na 800 i to z Tmobile/Networks.

Ale niedaleko (1,5km?) jest BTS Orange w Kętach (Mickiewicza 4 , kościół) i tam już jest coś więcej.

orange.png


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 24
  • 0

Abonament Orange: LTE a 5G

No właśnie sprawdzałem na Internecie w Googlach czy smartfon oppo reno8 T obsługuje 5g i wyskoczyły mi dwa zagadnienia w jednym napisali że nie obsługuje a w drugim zagadnieniu Google napisało że obsługuje i jestem teraz w kropce to w końcu obsługuje czy nie help


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 223
  • 923
  • 4

Abonament Orange: LTE a 5G

@MefistofelesKtoś tu już pisał... są dwie wresje

orange2.png


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 24
  • 0

Abonament Orange: LTE a 5G

Ja mam cph2481 czyli jednak 4g. To całkowicie zmienia postać rzeczy. Na jakiej ulicy i w jakiej miejscowości mogę przetestować swoje 4G?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 223
  • 923
  • 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Abonament Orange: LTE a 5G

@Mefistofeles  w Kętach masz określone na mapie powyżej pozycję/ adresy nadajników. Jedź w pobliże każdego i rób speedtesty. 

Jeśli chcesz, zainstaluj aplikację pomocniczą NetMonster i tam będziesz widział okoliczne BTS-y i ich adresy

Jedź i rób testy 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 522
  • 1879
  • 13

Abonament Orange: LTE a 5G

1,5km to nie jest aż tak daleko.
Potrzebna jest antena kierunkowa (kierunek na ten nadajnik) i odpowiedni router ale to koszt i nie gwarantuje że zadziała czyli będzie dobra szybkość.