Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 107
  • 0

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty

Witam, jestem anglojęzycznym obcokrajowcem, potrzebuję porady, jak postępować z problemem, który mam z Orange. Właśnie skontaktowałem się z prawnikiem, ponieważ nie chcę żadnych kłopotów w obcym kraju, ale jeśli istnieje prostszy sposób naprawienia sytuacji, chciałbym wiedzieć.

 

Poszedłem do sklepu Orange podpisać umowę na Internet światłowodowy w domu. Nie można było zainstalować światłowodu, więc powiedzieli, że zmienili moją umowę na światłowód na umowę na mobilny Internet. Nie wiem, czy celowo mnie oszukali, czy padłem ofiarą niekompetentnego pracownika Orange, ale teraz mam 2 umowy Orange LOVE zamiast 1, a Orange wysyła mi rachunki za obie.

 

Wróciłem do sklepu Orange i wiem, że wiedzą, że coś jest nie tak, bo dali mi tylko 1 kartę SIM do internetu mobilnego w domu, podczas gdy na 2 umowach widnieją łącznie 3 numery telefonów. Sprzedawca w sklepie Orange powiedział, że naprawi pozostałe 2 numery, ale nic nie zostało zrobione.

 

Poprosiłem o rozwiązanie umów, mówią tylko, że będzie to kosztować, a nie jak to zrobić. Czuję się utknięty i uwięziony, wydaje się, że oczekują, że zapłacę za 2 numery, o które nie prosiłem i nawet nie otrzymałem kart SIM.

 

Jakakolwiek rada? Dziękuję

54 ODPOW. 54

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2659
  • 10940
  • 103

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty

Cześć @Login451 

Niestety nie ma możliwości odstąpienia od umowy podpisanej w salonie. Możesz złożyć jednak reklamację że wprowadzoną cię w błąd dokładnie opisując sprawę. Trybem reklamacyjnym może być przywrócona poprzednia oferta. Przesyłam Ci link do tematu który był na forum Nasz Orange Odstąpienie od umowy podpisanej chwilę wczęsniej w punkcie Orange https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Odst%C4%85pienie-od-umowy-podpisanej-chwil%C4%99-wcz%C4%99sniej-...
@Login451Zerknij do tego tematu
Pozdrawiam 🙂

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19442
  • 56237
  • 763

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty

@Login451 jeżeli podpisana zistała umowa na internet światłowodiwy, a Orange nie może świadczyć tej usługi, to może być propozycja przejścia na internet mobilny, ale musi być Twoja zgoda.

Coś mi tu nie gra. Czy nie zostały Tobie podsunięte dwie umowy, jedna na zmianę na internet mobilny, a druga na drugi internet mobilny. Jeżeli faktycznie były podpisane dwie umowy w salonie, to trudne będzie do odkręcenia. Jeżeli Ty odstąpisz od umowy, to naliczona będzie opłata za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

Jeszcze mnie zastanawia sprawa podpisania umowy na światłowód. Czy po podpisaniu umowy w salonie, był u Ciebie w domu instalator Orange? Instalator powinien poinformoeać o braku możliwości świadczenia usługi, wtedy można rozwiązać umowę lub przejść na umowę o internet mobilny zaproponowany jako alternatywę.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29502
  • 271

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty

@Pablo5  jak kolega @Login451  podpisał w salonie to nie może odstąpić, możliwość odstąpienia tylko dla umów na odległość.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 107
  • 0

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty

Dziękuję za odpowiedź.
Podpisałem umowę na internet domowy światłowodowy, ale zrobiłem to w sklepie Orange. Rozumiem i akceptuję, że nie mogę jej anulować, więc chcę ją rozwiązać, nawet jeśli będę musiał zapłacić karę. Ale obsługa klienta mówi mi tylko, że będzie to kosztować karę i nie mówi mi, jak rozwiązać umowę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19442
  • 56237
  • 763

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty

@Pablo5 taka opcja, 14 dni na odstąpienie od umowy dotyczy umowy zawartej poza salonem.

@Login451 opisuje, że umowa zawarta w salonie. To już trudniejsza sprawa, aby rozwiązać umowę. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29502
  • 271

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty

@ketrasaArtur  chyba w salonie ktoś "przycwaniakował" i wcisnął koledze @Login451 internet mobilny 🤔 skoro kolega pisze że interesował go wyłącznie światłowód.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 107
  • 0

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty

Witam, dziękuję za odpowiedź.
Przyszedł technik, powiedział, że trzeba wiercić w ścianie, więc zadzwoniłem do właściciela mieszkania i postanowiliśmy tego nie robić. Później tego samego dnia dostałem telefon z Orange, kobieta potwierdziła, że umowa zostanie anulowana. Ale następnego dnia dostałem kolejny telefon i mężczyzna powiedział, że umowa została automatycznie zamieniona na mobilny Internet. Było mi z tym dobrze. Zaraz po tej rozmowie dostałem dostęp do konta w Orange, więc zalogowałem się na stronie i zobaczyłem 2 umowy LOVE i 3 numery telefonów.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19442
  • 56237
  • 763

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty


@Login451napisał(-a)

Dziękuję za odpowiedź.
Podpisałem umowę na internet domowy światłowodowy, ale zrobiłem to w sklepie Orange. Rozumiem i akceptuję, że nie mogę jej anulować, więc chcę ją rozwiązać, nawet jeśli będę musiał zapłacić karę. Ale obsługa klienta mówi mi tylko, że będzie to kosztować karę i nie mówi mi, jak rozwiązać umowę.


Składasz wypowiedzenie w salonie, ale na początku umowy to może być dotkliwa opłata, nawet kilka tysi. Na umowie masz podana kwotę rabatu, to jest kwota, o jaką będzie się domagał operator po rozwiązaniu umowy przed terminem.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2659
  • 10940
  • 103

1 kontrakt światłowodowy LOVE zamienił się w 2 kontrakty

@ketrasaArturi @slav72   już poprawiłem mój wpis powyżej. Mój błąd. 🙂

Niestety nie ma możliwości odstąpienia od umowy podpisanej w salonie. Możesz złożyć jednak reklamację  dokładnie opisując sprawę. Trybem reklamacyjnym może być przywrócona poprzednia oferta. Przesyłam Ci link do tematu który był na forum Nasz Orange Odstąpienie od umowy podpisanej chwilę wczęsniej w punkcie Orange https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Odst%C4%85pienie-od-umowy-podpisanej-chwil%C4%99-wcz%C4%99sniej-...
@Login451Zerknij do tego tematu
Pozdrawiam 🙂