Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

To dziwne, że zaczęło lagować yt też 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Re: Telia - problemy z pingiem

@Banan922 U mnie na OŚ 300/30 twoje wideo na Google Drive chodzi idealnie, cały filmik ładuje się w kilka sekund. Natomiast ten https://www.youtube.com/watch?v=E80KVefyhA0 ładuje się wolniej, ale nie ma przerw w buforowaniu. Odtwarza się płynnie. Ten fakt może wynikać z tego, że film jest nowy, pewnie wrzucony na serwer za granicą(może USA?) i ma mało wyświetleń z Polski, przez co nie ma cache'u w serwerach Google w PL.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Czasem youtube tnie, czasem nie. Zauważyłem że chodzi gorzej w godz. 18-22. W Fortnite jest różnie. Też raz pociski trafiają, raz nie. Testowałem inne serwery jak NA East/West i w sumie to samo, tylko dochodzi spory delay przy zmienianiu i pickowaniu broni + zbieraniu surowców ale to już dystans do serwera.

 

Napisałem nawet na forum Fortnite ale póki co nikt mi nie odpisał

https://www.epicgames.com/fortnite/forums/bug-reports/battle-royale-aa/259224-bullets-sometimes-don-...

 

Z tego co tam widziałem to powstaje 15 tematów dziennie o różnorakich bugach i problemach. Ta gra chyba jest na równi pochyłej i coraz więcej ludzi narzeka i teraz już nie wiem czy to Orange packetloss czy po prostu bugi gry...

 

Nadal jednak pozostaje problem wywalania graczy z mojego hosta w Warcraft 3. Nie wiem gdzie jest problem. Tak jakby Orange traciło połączenie z danym graczem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Perełka. @-brtk-  @BORAX  @HypsteRT co sądzicie o takim czymś? 😄

 

https://drive.google.com/open?id=1sXH8Ka7IKHai53o0dnh0tJjaaXw-74G7

 

Nie widziałem by ktoś inny tak miał... no nawet nie można grać strzał-cover-strzał-cover 😄

 

Packetloss czy bug? Jeszcze rozumiem gdybym otrzymał jakimś rykoszetem albo coś i dostał 5 dmg.. ale tutaj weszło max 90 dmg z Pump Shotguna. To jest niegrywalne. Jedyna opcja to odinstalowanie tej gry. W strzelanki gram od 11 lat ale takie coś widzę pierwszy raz oczywiście mając neta Orange.

 

Żeby było śmieszniej wrzucę screenshota: http://prntscr.com/j2wdgw


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

Mi się wydaje, że bug gry, też nieraz dostaje dmg w magiczny sposób, ale nie nagrywam gier, więc nie udokumentuję tego.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Napisałem o tym na forum Fortnite i dostałem warna że zapostowałem to w dziale ''bugs'' 😄 Przenieśli do ''Suggestions & Advice'' więc widocznie wg nich tak ma być. Naprawdę parodia.

 

Fortnite to gra fajna ale bugi i inne glitche totalnie ją rujnują. Usunąlem to, na razie sobie dam z tym spokój, to nie jest typ shootera dla mnie. Za jakiś czas powinienem kupić PUBG który zdecydowanie bardziej trafia w moje gusta, więc również się wypowiem jak to wygląda na światłowodzie Orange.

 

Nadal nie mam pojęcia czy był packetloss czy nie. Fortnite to ciężka gra pod tym względem, nigdy nie wiesz czy to bug czy masz laga 😉


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Re: Telia - problemy z pingiem


@Banan922napisał(-a)

Nadal nie mam pojęcia czy był packetloss czy nie. Fortnite to ciężka gra pod tym względem, nigdy nie wiesz czy to bug czy masz laga 😉


😄 Piękne!


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Re: Telia - problemy z pingiem

@Banan922PUBG i np. Escape From Tarkov mają kiepską optymalizację sieciową. Sam gram monogamicznie w ArmA 3 i to też nie jest gra do testowania sieci a samo BattlEye kopie losowo ludzi jak chce niezależnie od czegokolwiek acz mnie dość oszczędza.

Na moim VDSL też przez moment zauważyłem problem z serwisami wideo. Samo YT lekko się odetkało. Musiałbym jeszcze sprawdzić o innej porze. W każdym razie podczas przewijania przycinało i parę razy nie chciało kontynuować odtwarzania. Jednak problemy te nie były aż tak drastyczne by mnie zdążyło zagotować.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Re: Telia - problemy z pingiem

Od strony sieciowej jest wsio OK.

 

Niestety Fortnite od początku roku boryka się z problemami od strony serwerowe, wystarczy popatrzeć na inne fora czy downdetector.

 

Wina nie lezy po stronie Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@Leprechaun  W Fortnite dzieją się takie rzeczy że ciężko się nie zagotować 🙂 Ale fakt, na ich forum jest pełno tematów z różnymi problemami, ktoś miał nawet tak że... on budował a przeciwnicy przechodzili przez jego budowle jakby nie istniały. Wrzucił nawet demko i tragikomicznie to wygląda. U mnie z kolei w 40-50% walkach niektóre strzały które trafiły nie zadały dmg, albo pociski które kompletnie mnie nie trafiły - zadają mi pełne obrażenia. Do tego miałem buga który czasem automatycznie switchował na kilofa mimo że miałem wybraną np M16. Wszystko to powoduje że jednak zdecydowałem się usunąć tę grę. 20gb to całkiem sporo i wolałbym przeznaczyć tę przestrzeń na coś innego 😉

 

Na pierwszy rzut oka gracza te wszystkie bugi wyglądały jak packetloss ale dzisiaj nie wiem. Fortnite to najbardziej zbugowana strzelanka w jaką grałem. Nie ma się co dziwić że jest free to play 😉

 

Aha, no i youtube na razie chodzi ok. Już nie ścina w losowym filmikach. Nie wydaje mi się by było to od przeglądarki skoro głownie problem występuje wieczorami 😉