Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

A no właśnie, trzeba się dowiedzieć, że coś takiego istnieje, zapisać się gdzieś, zaakceptować regulamin... Ostatecznie z takich form powiadomień korzysta kilka procent zainteresowanych, więc to się nie sprawdza w sytuacji zagrożenia.

Jestem wielkim "fanem" alertów RCB m.in. dlatego, że dzięki technologii i współpracy rząd - operatorzy, tworzone jest rozwiązanie proste i skuteczne.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 126
  • 0

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

Witam jak to wyłączyć .To kolejny spam .Trochę chmur i już SMS .Czy idzie to wyłączyć.Jak??


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

@kolor  jest to rządowy program powiadomień, nie da się z tego zrezygnować. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: https://rcb.gov.pl


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)&quot

Kup sobie zagraniczną kartę. Obecnie nie ma jednoznacznych regulacji co do zagranicznych numerów w roamingu w Polsce.
Anonim

Nie dotyczy

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️


@Arturnapisał(-a)

A no właśnie, trzeba się dowiedzieć, że coś takiego istnieje, zapisać się gdzieś, zaakceptować regulamin... Ostatecznie z takich form powiadomień korzysta kilka procent zainteresowanych, więc to się nie sprawdza w sytuacji zagrożenia.

Jestem wielkim "fanem" alertów RCB m.in. dlatego, że dzięki technologii i współpracy rząd - operatorzy, tworzone jest rozwiązanie proste i skuteczne.


@Artur, nic z tych powyższych rzeczy nie wykonałem, a jednak alert RCB w godzinach wczesno wieczornych u mnie zadziałał, z czego należy się cieszyć. Lepiej dmuchać na FabienneEmotikon: Mrugający

Anonim

Nie dotyczy

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

@Anonim, jest dokładnie tak, jak pisze @Artur Alert RCB to system Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzegania SMS-ami przed zagrożeniami życia i zdrowia ludności.
RCB - pełni funkcję Krajowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, 24 h na dobę monitoruje sytuację w kraju pod kątem wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń.

Nie ma konieczności zgłaszania się do tego systemu, jak i również nie można się z niego wypisać. SMS-y otrzymują wszyscy użytkownicy znajdujący się na danym obszarze zagrożenia.

Identyfikacja listy odbiorców komunikatu realizowana jest na podstawie nadajników BTS i przy użyciu geolokalizacji.

Swoje uwagi do systemu powiadomień ALERT RCB można zgłaszać mailowo na adres: alert.pilotaz@rcb.gov.pl.

 

Orange realizuje jedynie obowiązek nałożony przez administrację państwową, w sprawie wysyłania komunikatów SMS o zagrożeniu w stanie wyższej konieczności

Jednocześnie uspokajam, że Orange nie udostępnia żadnych danych RCB, w tym numeru telefonu. Orange przetwarza jedynie dane lokalizacyjne na określonym obszarze, tj. na obszarze zagrożenia wskazanym przez RCB (obecnie jest to obszar województwa) i na tej podstawie Orange wysyła SMS-y o zagrożeniu.

Anonim

Nie dotyczy

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

@Anonim, mnie chodziło o ten fragment wpisu @Artura, cytuję:"A no właśnie, trzeba się dowiedzieć, że coś takiego istnieje, zapisać się gdzieś, zaakceptować regulamin... ". Co do nałożonych zadań na operatorów, to nie mam na co się skarżyć. Operator wykonał swoje, a że niektórzy sceptycznie podchodzą do tematu, to ich problem.

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Wie ktoś z Was jak wygląda na chwilę obecną powiadamianie sms przez operatora z centrum zarządzania kryzysowego? Już kilka razy w środkach masowego przekazu info o zagrożeniach było podawane, a w moim telefonie nadal głucho. 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Pogaduchy

W niektórych regionach nie było jeszcze komunikatów RCB.
Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Ja dostałem w 2018r. raz (Śląsk), ale to był chyba w ramach testów, chociaż zagrożenie wówczas było. Wyczytałem, że w grudniu miało ruszyć, bo z Orange umowa jest podpisana. Tak przynajmniej piszą media.