Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Różne kwoty abonamentu [umowa vs aplikacja «Mój Orange»]

Witam,

26.05 podpisałam w salonie Orange umowę na 24 miesiące z ofertą bez telefonu ze wszystkimi zgodami marketingowymi. Na umowie widnieją dwie kwoty abonamentu: 65,98zł, poniżej kwota abonamentu od I-go miesiąca 60,99zł. W aplikacji Mój Orange z kolei kwota abonamentu to 49,99zł, natomiast podczas podpisywania umowy konsultant mówił wyłącznie o ofercie 29,99zł i zapewniał, że kwota abonamentu na umowie nie uwzglęnia po prostu przyznanych rabatów. Skąd w takim razie rozbieżności w każdym z tych miejsc? Proszę o poradę, czy powinnam kontaktować się z BOK w celu wyjaśnienia, czy jest to normalna sytuacja. 

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Różne kwoty abonamentu

Niektóre rabaty są stale, inne zmienne. Na umowie masz wyjściową kwotę.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Różne kwoty abonamentu

Oczywiście, rozumiem, jednak skąd w takim razie jeszcze inna kwota w aplikacji Mój Orange?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Różne kwoty abonamentu

W różnych miejscach odliczana jest tylko część rabatów.
Wyjściowo masz 65.98 i rabaty:
- rabat za umowę 4.99
- rabat za efakturę i terminowe opłacane rachunki - 5.01
- rabat za zgodę marketingową - 5.99
- rabat za ofertę bez telefonu - 20 zł
Po rabatach masz 29.99 zł.

To wszystko zależy od technicznej strony naliczenia rabatów. Część jest stała na 2 lata, inne ruchome bo np zawsze można wycofać zgody na marketing.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Różne kwoty abonamentu

W porządku, jednak to wciąż nie jest odpowiedź na moje pytanie. Jestem klientką Orange od kilku lat i do tej pory w aplikacji Mój Orange na moim koncie kwota abonamentu zawierała wszystkie aktualnie przyznane rabaty. Na fakturach także kwota abonamentu pokrywała się z kwotą na koncie Mój Orange. Natomiast teraz zamiast obiecanych 29,99zł widnieje tam kwota 49,99zł. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Różne kwoty abonamentu

Podejrzewam, że wcześniej miałaś starszą ofertę, która była nieco prostsza. W nowych tak jest - bo jest więcej warunków na rabaty niż w starszych ofertach. Nie możesz mieć napisanej mniejszej kwoty na sztywno - bo jak pisałem wyżej - są sytuacje kiedy nie wszystkie rabaty będą na fakturze.
Sugestie zmian - to już raczej do kogoś z Orange - kto przygotowuje oferty.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Różne kwoty abonamentu

Poprzednia oferta była niemalże identyczna i kwota abonamentu w aplikacji Mój Orange zawsze zawierała wszystkie przyznane aktualnie rabaty, zarówno te stałe, jak i zmienne, była to ta najniższa kwota "na sztywno", ustalona podczas podpisywania umowy z konsultantem. Stąd wszystkie moje wątpliwości. Mam jednak nadzieję, że Pan się nie myli i na fakturze wszystko będzie zgodne z ustaleniami w salonie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Różne kwoty abonamentu

Dwa lata temu nie było jeszcze oferty Smart Plan LTE. Podejrzewam, ze starsza to Smart Plan Multi II lub Smart Plan Halo II. Ona była prostsza.

Jeśli potrzebujesz pełnego potwierdzenia, warto napisać do BOK np. przez mój Orange.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Różne kwoty abonamentu

Myślę, że jeśli naprawdę zależy Panu na udzieleniu komuś pomocy, mógłby Pan mniej przewidywać i domyślać się, a z większym zrozumieniem słuchać/czytać wypowiedzi osób, które o tę pomoc proszą. Moja poprzednia umowa obejmowała dokładnie tę samą ofertę: Smart Plan LTE. Tak czy inaczej dziękuję Panu za poświęcony czas. Myślałam, że uda mi się uzyskać odpowiedzi tutaj, na forum, ale skonsultuję się w BOK. Pozdrawiam serdecznie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Różne kwoty abonamentu

Nie napisałaś tego nigdzie. Tu na Nasz Orange nikt nie ma wglądu w Twoje dane. Dostęp mają jedynie pracownicy BOK (ale oni też tu nie mogą udzielać informacji).