Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szukam routera na pasmo N78 5G

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Szukam routera na pasmo N78 5G

Proszę o polecenie routera, który będzie obsługiwać pasmo N78 5G. Proszę żeby był to router wewnętrzny.

 

________________
* Przeniosłem z działu Modemy i routery oraz doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6008
  • 24482
  • 206

Szukam routera na pasmo N78 5G

@Parker98 

Potrzebujesz tylko JEDEN modem i JEDEN ruter. Czasem te urządzenia są sprzedawane "dwa-w-jednym", ale "5G" jest potrzebne tylko w modemie, ruter nic nie wie o "5G".

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19408
  • 56103
  • 762

Router 5G

@Parker98 zestaw Odu Idu ZTE MF 889 5G i ZTE T5400, możliwość kupienia w Orange.

https://www.orange.pl/esklep/zestawy/zte/router-(zestaw)-odu-idu-5g-zte-mc889-5g-i-zte-t5400


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Router 5G

jestem laikiem ale wystarczy ze kupie zte 889, nie musze kupowac zte t5400?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6008
  • 24482
  • 206

Router 5G

@Parker98 

Biedny dwa razy traci.

W tym wypadku lepiej jest nie oszczędzać. Instalacja powinna składać się z anteny ze zintegrowanym z nią zewnętrznym modemem 5G, połączonej kablem z wewnętrznym ruterem służącym do rozprowadzenia internetu po lokalu. Taki sprzęt zapewni optymalne wykorzystanie sygnału docierającego do ciebie przy jednoczesnym braku strat wewnątrz budynku. To jest drogie, ale przyszłościowe i raz skonfigurowane będzie działało niezawodnie przez lata. Oczywiście pod warunkiem że jakiś sygnał w ogóle dochodzi.

 

PS. Pozwolę sobie w tym miejscu na przypowieść ilustrującą znaczenie optymalnej konfiguracji modemu "mobilnego" w tej zupełnie nie-mobilnej konfiguracji.

Ostatnio byłem zmuszony do kilkudniowej podróży na "stare śmieci" do mojego rodzimego Krakowa. Wiedziałem, że będę potrzebował na miejscu stałego dostępu do internetu dla kilku urządzeń, a także że w lokalu dawno już żadnej usługi internetowej nie ma. Osiedle na obrzeżach miasta, mieszkanie w bloku na piątym piętrze, zakładałem że jakieś BTSy tam będzie z okna widać. Wyciągnąłem z demobilu jakiś stary Huawei B315s, włożyłem mu kartę SIM Flexa z nolimit i udałem się w drogę. Już po drodze przetestowałem działanie zestawu w pociągu, i poza kilkoma dziurami w zasięgu i jednym tunelem, było znośnie.

Na miejscu okazało się, że po pierwsze nie jest tak różowo jak mi się wydawało. BTSy może i są "widoczne", ale wszystkie trzy dosć daleko, każdy w inną stronę, i praktycznie do wyboru mam dwa: jeden trochę bliżej, z okna na południe, a drugi z okna na północ. Oba przeciążone, bo download konsekwentnie niższy niż upload, ale jednak ten na północy jakby lepszy. Mimo to modem postawiony w centralnej części łapał raczej ten "gorszy" sygnał. Po krótkim rozeznaniu tematu apką netmonster postawiłem modem na oknie północnym i zacząłem "celować". Udało się znaleźć optymalne miejsce (+/- 5cm lewo-prawo), na parapecie okna, z którego sygnał był kilkukrotnie lepszy niż z lokalizacji przypadkowej. Niczego nie urywał, ale dawało się pracować. Jako plus mogę dodać, że WiFi tego leciwego już modemu spokojnie pokrywało całe mieszkanie i w ciągu całego kilkudniowego wyjazdu sprawowało się świetnie. Z internetu korzystało okazjonalnie cztery-pięć urządzań, w tym dwa do pracy zdalnej (telekonferencje, wymiana plików). Morał: sporo można zyskać przykładając się do detali.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19408
  • 56103
  • 762

Router 5G

@Parker98 możesz skorzystać tylko z ZTE 889 5G. To jest zewnętrzna aktywna antena do odbioru sygnału mobilnego, na wyjściu masz jedno gniazdo RJ-45 do dalszego  rozprowadzania sygnału internetowego w lokalu. Router ZTE T5400 jest już domyślnie sparowany z ZTE 889 5G, więc wystarczy tylko podłączyć, włożyć kartę SIM i już działa, nie ma potrzeby przeprowadzać dodatkowej konfiguracji. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 361
  • 1443
  • 10

Router 5G

Są dostępne także zewnętrzne modemy 5G, np Hua lub Nokia, które domyślnie działaja w trybie bramki/ brige. Czyli wystarczy je podłączyć do POE i do routera, który już mamy.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19408
  • 56103
  • 762

Router 5G

Cały zestaw to koszt 1999 zł, sam ZTE 889 5G to koszt 1599 zł, więc jest 400 zł na własny router, jak nie potrzeba całego zestawu Odu-Idu.

https://www.orange.pl/esklep/modemy-i-routery/zte/jednostka-zewn-trzna-zte-mc889-5g-lte-cat-19-


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Router 5G

a czy do zte 889 5G nada się router huawei b618 chociaż nie onsluguje 5G?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6008
  • 24482
  • 206

Szukam routera na pasmo N78 5G

@Parker98 

Potrzebujesz tylko JEDEN modem i JEDEN ruter. Czasem te urządzenia są sprzedawane "dwa-w-jednym", ale "5G" jest potrzebne tylko w modemie, ruter nic nie wie o "5G".


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19408
  • 56103
  • 762

Szukam routera na pasmo N78 5G

@Parker98 jeżeli ma port WAN, to możesz połączyć ZTE 889 5G z Huawei B618. Może być konieczność odpowiedniego skonfigurowania Huawei.