Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router do biura


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Router do biura

Jeżeli się upierać przy motoanalogiach to na pewno nie RR. Mercedes - już prędzej, bo Cisco robi sprzęty na każdą półkę, kieszeń i zastosowanie, tak jak Mercedes A-klasę, C-klasę, S-klasse i co tam jeszcze. Ale przestrzegałbym przed ślepym wielbieniem marki, tylko za nazwę.

Miałem kiedyś przejścia z routerem z nalepką Cisco, z rodziny RV, którego zdalny dostęp przez https na porcie 433 okazał się być otwartym relayem. Każdy mógł wykonać:

$ openssl s_client --connect moj.cisco.rv:443

a potem

CONNECT gdziekolwiek.na.swiat

Powyższe wygrzebałem z mojej korespondencji z adminem serwisu czarnej listy, który w ten właśnie sposób zademonstrował mi, że moje biuro to open relay.

Gwoli sprawiedliwości ten RV był to router Linksysa, z okresu kiedy Cisco było właścicielem tego producenta, no ale nalepkowe obrandowanie jednoznacznie wskazywało na dumne Cisco i było źródłem decyzji zakupowej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Router do biura

@pirenej też się poślizgnąłem na RV110 chyba...na bazie Linksysa. Jednak do firmy przypuszczam, że nie takie wybierze infirmatyk 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Router do biura

@nikola42 My w pracy stosujemy sprzęt Cisco. Switche np Catalyst 3560, 9300 oraz routery NCS 540. Sprzęt nie jest tani ale infrastruktura informatyczna musi być niezawodna i bezpieczna. Przy małej firmie to zapewne wystarczy coś z niższej półki.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Router do biura

@marder Widzę głos rozsądku...