Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Modem i 2x AP zamiast Funboxa 6 i wzmacniacza z Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Modem i 2x AP zamiast Funboxa 6 i wzmacniacza z Orange

A polecisz jakiś dobry sprzęt zamiast FB6 i ich wzmacniacza? Mam taki zestaw ale potrzebuję kolejnego AP. Zatem mowa o zestawie Modem + 2x AP. Każdy z ap musi mieć po minimum 2xLAN. Jeden ap może brać sygnał z kabla, bo mam tam wyjście po kablu i słabe WiFi w tym rejonie. Z tym że musi być też małe więc najlepiej wzmacniacz chyba. 

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6 – moderator Michał

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13919
  • 57304
  • 691

Modem i 2x AP zamiast Funboxa 6 i wzmacniacza z Orange

@raiden25 Zostaw FB, ewentualnie wyłącz na nim wifi, dokup 2 lub 3 elementowy zestaw MESH (np TP-linka) i czy to po kablu, czy po wifi jako Range extender, będzie działać


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Modem i 2x AP zamiast Funboxa 6 i wzmacniacza z Orange


@agat13napisał(-a)

@raiden25 Zostaw FB, ewentualnie wyłącz na nim wifi, dokup 2 lub 3 elementowy zestaw MESH (np TP-linka) i czy to po kablu, czy po wifi jako Range extender, będzie działać



Ok nie bardzo znam się na nazewnictwie ale to taki wzmacniacz z tego co widzę ale bez wejścia na sieć po kablu. Druga rzecz to każdy pisał w innym wątku że z FB mało co działa poprawnie stąd myślałem o wymianie całego urządzenia. Chce mieć jedną sieć wifi i między nimi się płynnie poruszać czyli tak jak to działa w Fb6 i ich wzmacniaczu. Czy to możliwe? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13919
  • 57304
  • 691

Modem i 2x AP zamiast Funboxa 6 i wzmacniacza z Orange

@raiden25 MESH możesz podłączać i po kablu i po wifi.

Z wymianą Fb jak masz IPTV może być duży problem. Nie każde urządzenie da się uruchomić na usłudze Orange. Nie każde uruchomione będzie współpracować z MESH.

Jeśli masz IPTV, to warto zostawić wifi dla dekodera (jeśli pracuje po wifi), bo z kolei podłączenie IPTV przez MESH wymaga dodatkowych starań i nie zawsze może się udać...

Oddziel wifi od FB i wtedy wilk syty i owca cała...a MESH ma wszystkie właściwości wzmacniacza wifi od Orange. Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym MESH może wprowadzać troszkę problemów w sieci wifi sąsiadów...trzeba taką możliwość brać pod uwagę.Jeśli to dom jednorodzinny, to bez problemów działa, byle dobrze ustawione były nadajniki dodatkowe


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Modem i 2x AP zamiast Funboxa 6 i wzmacniacza z Orange

Nie mam żadnej TV po necie jeśli o to chodzi w tym orange tv. Używam tylko Netflix, Maxy i inne Prime-y 🙂

 

Jak oddzielić FB od WiFi jeśli jeden z tych urządzeń wzmacniających ma działać po WiFi z FB? Ma to być WiFi tylko dla tego wzmacniacza, a użytkownicy mają korzystać tylko z WiFi tych MESHów?

 

Mieszkam w bloku, ale tam gdzie jest router/modem jest szafa i WiFi z niej jest zakłócane. Od tego miejsca idzie kabel już nie światłowodowy do jednego z pokojów gdzie stoi SWITCH i z niego wychodzą 3 kable które zasilają 3 pokoje w neta a raczej zasilają tv tam stojące. Jest też pokój który nie ma wcale okablowania i stał się on ostatnio mocno komputerowy - PC, 2 drukarki, kamera itd - tutaj właśnie potrzebuję wzmacniacz który da też wejścia na RJ bo mi wifi w PC szwankuje i chce to zrobić prawilnie po kablu, dodatkowo jedna z drukarek nie mam WiFi i też potrzebuje RJ.

 

Patrze ze TP-Link x10 wygląda spoko, to by było ok w moim przypadku?

 

zastanwiam się czy konfiguracja samego fb6 pod to będzie kłopotliwa i będzie wymagała interwencji osobom która się na tym zna. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13919
  • 57304
  • 691

Modem i 2x AP zamiast Funboxa 6 i wzmacniacza z Orange

@raiden25 Albo wifi z FB i wzmacniacz od Orange, albo MESH. Ja bym tego nie łączył...

Wzmacniacz SWB możesz oddać, jak MESH się sprawdzi.

Sytuacja z rozmieszczeniem urządzeń i potrzebami jest dość skomplikowana. Potrzebujesz i zasięgu wifi i kabli. Najlepszym teraz rozwiązaniem byłoby dopożyczenie drugiego SWB od Orange, ale...jak wiemy na razie można tylko jeden.

Jak pożenisz dwa systemy, to z płynnym przechodzeniem między nadajnikami wifi może być problem. Za to zawsze możesz postawić dodatkowy router w trybie odbiornika wifi, dalej przekazującego net po kablach (taki most z wyjściem eth). Trudno doradzać zdalnie jak nie znamy sytuacji zasięgowej i sprzętowej na miejscu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Modem i 2x AP zamiast Funboxa 6 i wzmacniacza z Orange

Tzn ja zakładam że wywalam wzmacniacz od orange i zostawiam jedno rozwiązanie. Czy ten MESH będzie działał tak samo jak ten wzmacniacz? Tzn jest jedna sieć wifi nazwa i hasło z głównego FB? Bo jeśli tak jest to chyba nie ma się co zastanawiać, brać i robić. Ewentualnie poszukam wsparcia zdalnego odpłatnego jakiegoś informatyka od sieci bo i tak miałem to robić aby mi dysk Synology ogarnął do łączenia zdalnie poza domem. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13919
  • 57304
  • 691

Modem i 2x AP zamiast Funboxa 6 i wzmacniacza z Orange

@raiden25  3 częściowy MESH działa niezależnie od FB. W FB możesz wyłączyć wifi i korzystać tylko z wifi od MESH. Ustawiasz pierwszy przy FB, a dwa pozostałe tam, gdzie chcesz mieć zasięg (oczywiście logicznie w dobrym zasięgu od stacji głównej MESH)