Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana prędości w dół (światłowód)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Zmiana prędości w dół (światłowód)

Cześć

 

Badam temat zmniejszenia przepustowości światłowodu biorąc opcję 1 Gb/s w umowie bezterminowej.

Obsługa na czacie twierdzi, że jak wezmę na beztermin 1 Gb/s to nie da rady wziąć później w opcji terminowej 300 Mb/s. 

 

Faktycznie nie ma  możliwości zmniejszenia (biorąc ofertę promocyjną) przepustowości ? Dostałem info, że mogę tylko migrować w górę.

 

Przeczytałem regulaminy do oferty promocyjnej terminowej jak i bezterminowej, ale brak tam jakichkolwiek zapisów o możliwości, lub też braku zmniejszania/zwiększania prędkości.

 

Taki zapis widnieje jedynie w cenniku zawierającym ceny standardowe - niepromocyjne.

Zmiana Opcji Usługi na niższą - (opłaty nie pobieramy przy jednoczesnym przedłużeniu umowy na czas określony 

 

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54789
  • 647

Zmiana prędości w dół (światłowód)

@user6541  fakt, takiego zapisu nie ma ( nie znalazłem). Jednak skoro w cenniku jest taki punkt, znaczy jest taka możliwość zamówienia tej usługi. Jeśli znalazłeś, masz się na co powoływać, zapewne wzbudzając niedowierzanie i zakłopotanie obsługi... Sprawdź czy cennik jest obowiązujący. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Zmiana prędości w dół (światłowód)

@agat13 Dlatego właśnie piszę do Was jak podejść do tej sprawy.

 

Obie oferty są na czas nieokreślony, ale znacznie odbiegają cenowo, w ofercie promocyjnej 1 Gb/s za 90 zł (do promocyjnej jest tylko regulamin, nie ma cennika - brak info o możliwości zmniejszenia/zwiększenia), do oferty niepromocyjnej jest cennik i tam jest info o migracji w dół, ale 1 Gb/s w tej opcji kosztuje 300 zł.

Cennik dotyczy umów i aneksów zawieranych od 25 marca 2021 r.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Zmiana prędości w dół (światłowód)

Obsługa na czacie jest niekompetentna, strata czasu.

Umowę na czas nieokreślony możesz zawsze wypowiedzieć i zawrzeć nową, więc 1Gb>300Mbps jest zawsze możliwe. Cenę za 300Mbit/s dostaniesz taką, jaka będzie aktualna promocja. 

Wspomniana cena 300zł to, jak zauważyłeś, cena niepromocyjna. To jest obejście prawa - chodzi o kary za zerwanie umowy. To podstawowa wiedza. W cywilizowanym kraju taka praktyka byłaby uznana za nieuczciwą, a operator ukarany. 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Zmiana prędości w dół (światłowód)

@egzorcysta Tak, tą opcję już biorę pod uwagę, wypowiedzieć i zawrzeć nową. Jednak zależy mi na prostej migracji na zasadzie przejścia z bezterminowej --> na terminową.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54789
  • 647

Zmiana prędości w dół (światłowód)

@user6541 migracja jest wygodniejszą z jednego powodu, zachowania ciągłości usług, czego nie gwarantuje rezygnacja

 Po niej możesz się długo bujać z założeniem nowej usługi


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Zmiana prędości w dół (światłowód)

@agat13 

A nie jest przypadkiem tak, że składam rezygnację i w tej samej rozmowie tel. nową umowę i po prostu zostaje mi ten sam FunBox?

Przypuszczam, że i tak da się podpisać aneks, tylko ci konsultanci na czacie byli niewyspani. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Zmiana prędości w dół (światłowód)

@user6541  z tego co pamiętam (kiedyś na forum dyskutowaliśmy na temat) w trakcie trwania umowy można zmienić prędkość w dół, z tym że koszt takiej zmiany to 110 zł ekstra.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Zmiana prędości w dół (światłowód)

@slav72 Możliwe, że w którymś z tematów o tym wspomnieliśmy 🙂

 

Obecnie w cenniku jest dopisek w nawiasie, że jeżeli przedłużę umowę na czas określony to ta opłata nie zostanie pobrana, więc powinno dać radę migrować bezterminowa --> terminowa za darmo.

 

Widzę, że zapodałem temat, gdzie nikt takich opcji nie sprawdzał osobiście.

Zadzwonię jeszcze na infolinię, może tam trafi się ktoś mający o takim przypadku pojęcie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Zmiana prędości w dół (światłowód)

@agat13 @egzorcysta @slav72 

Dzwoniłem na infolinię i dostałem całkiem odmienne informacje niż na czacie. 

 

Obsługa infolinii twierdzi, że jest tak jak wyczytałem w regulaminie/cenniku, biorąc bezterminowo najwyższy pakiet mogę bezpłatnie migrować na umowę terminową do najniższego pakietu, wszystko da radę załatwić aneksem do umowy.