Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

Witam.

 

Mam niby błahy, a z drugiej strony dość spory problem, gdyż nie mogę złożyć zamówienia na światłowód poprzez stronę Orange.

 

Uprzedzając, nie mam w tej chwili w Orange jeszcze żadnych usług.

 

Sprawa wygląda tak, że wybieram adres instalacji etc., wszystko jest poprawnie i przechodzę do kroku drugiego. I tutaj zaczynają się schody, bo należy się zalogować i podać wszystkie dane osobiste. Problem jest z tym zalogowaniem się (a trzeba to zrobić, bo gdy się ominie, to i tak nie pozwoli przejść do korku trzeciego). Wyświetla się okienko autoryzacji i prosi i podanie numeru telefonu, loginu albo numeru PESEL.

 

Nie mogę się zalogować poprzez żadną z tych opcji:

 

- Telefon posiadam w konkurencyjnej sieci, a nie Orange. Mimo to podaję go, przychodzi SMS, wpisuję, klikam dalej i wracam w to samo miejsce bez żadnej informacji o błędzie. Dopiero jak się przegląda przesyłane JSONy w narzędziach deweloperskich to jedna zwrotka to coś w stylu "Brak konta o podanym numerze telefonu"

 

- login - od razu dostaję informację, aby podać prawidłowy login, mimo, że założyłem wcześniej konto tutaj https://www.orange.pl/rejestracja.phtml?mode=both i login podaję taki sam jak tam. Jestem też zalogowany na Orange na te dane przed wejściem do koszyka, a mimo to ciągle w koszyku muszę logować się jeszcze raz.

 

- PESEL - podaję, a potem wymagają ode mnie potwierdzenia adresu instalacji usługi. Następnie przez około minutę kręci się pomarańczowy kwadracik Orange, po czym otrzymuję informację, że nie udało się zalogować i żeby spróbować jeszcze raz.

 

 

Wydawać by się mogło, że interesuje mnie dolna opcja i muszę założyć konto, ale chyba nic bardziej mylnego, bo wtedy przekierowuje mnie tutaj https://www.orange.pl/twojekonto/rejestracja ale nie mogę się tu zarejestrować, bo nie mam numeru Orange (a mojego numeru prawidłowo nie wykrywa jako numeru Orange), nie mam też oczywiście ID Neostrady.

 

Może ktoś przechodził przez to i ma pomysł co mogę zrobić, bo ja już jestem chyba za głupi na to 🙂 Chyba nie chce mi nikt powiedzieć, tego, że jeśli nie posiadam numeru w Orange, to nie jestem w stanie zamówić całkowicie niezwiązanego z nim światłowodu, bo to chyba byłby jakiś absurd.

 

Pokonała mnie strona Orange i nie mam już pomysłów, a jeśli robię coś nie tak, to jest to strasznie nieintuicyjne. Tak się zastanawiam ilu klientów też się tak odbiło od ściany i zamówiło przez to usługę o alternatywnego operatora, o ile mają taką możliwość

 

Chcę skorzystać z programu polecaj-zarabiaj, dlatego próbuję zrobić to poprzez stronę, a nie infolinię, czy salon.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

@nix124  ułatw sobie życie, kup starter za 5zł od Orange, po rejestracji założysz konto na portalu www Mój Orange, teoretycznie powinno się światłowód załatwić bez sim Orange na portalu, ale widać jakieś problemy są.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

@nix124  ułatw sobie życie, kup starter za 5zł od Orange, po rejestracji założysz konto na portalu www Mój Orange, teoretycznie powinno się światłowód załatwić bez sim Orange na portalu, ale widać jakieś problemy są.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

I tak zrobiłem, teraz wszystko przeszło. Co nie zmienia faktu, że to jakaś straszna głupota, że trzeba mieć numer od Orange, aby bez problemów zamówić światłowód. Tęgie głowy to chyba wymyśliły...

 

@Anonimdzięki za podpowiedź 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

Można złożyć zamówienie bez usług w Orange i bez konta na mój Orange. Coś zły scenariusz wybrałeś.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

Scenariusz był taki jaki narzucił mi system. Nie dało się przejść krok dalej bez zalogowania się. Jak pisałem nawet celowo pomijając logowanie i klikając dalej nie dało się przejść do kolejnego kroku. Za każdym razem wyskakiwało okienko logowania i nic dało się tego ominąć.

 

Może był chwilowy błąd i dzisiaj naprawili, nie wiem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

Opcja logowania dotyczy uzyskania zniżek czy przyśpieszenia logowania. Ale jak nie masz usług, to zniżek nie uzyskasz i logowania nie przyśpieszysz.

___________________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

Nie było jakiejkolwiek możliwości przejśćia do trzeciego kroku bez zalogowania się. Trzeci raz to piszę. W drugim kroku uzupełniałem dane bez logowania się, zaznaczałem zgody etc. i klikałem na dole dalej i za każdym razem wyskakiwało okienko logowania i trzeciego kroku nie było.

 

Ten trzeci krok z dostawą ujrzałem dopiero dzisiaj już z wykorzystaniem numeru z Orange.

 

Z mojej strony koniec tematu, problem rozwiązany.

 

 

 

_______________

*Post poddany edycji zgodnie z netykietą - moderator Wojciech.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

Bo jak wybierasz zniżki dla klientów Orange to nie przejdziesz dalej.

 

______________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

O jakich zniżkach ty piszesz. Nigdzie nie pisałem nic o żadnych zniżkach, nigdzie też nie było nawet czegoś takiego do zaznaczenia. Przypominam, że mowa jest o zamówieniu światłowodu bez żadnych usług TV czy czegokolwiek innego. Proponuję włączyć sobie ten ich kreator i sprawdzić, jakie opcje są tam dostępne.

 

Druga kwestia to to, że jeśli nawet teraz uda się faktycznie przejść do kroku trzeciego, czyli dostawy bez logowania to super, ale wczoraj się tego nie dało zrobić. Ja nie będę teraz sprawdzał i podawał swoich danych, bo usługę już zamówiłem.

 

_________________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Zamówienie światłowodu przez stronę - nie mogę się zalogować

Sęk w tym, że usług nie ma, ale ich zaznaczenie powoduje konieczność logowania.

_________________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga